Latvijas junioru izlase uz Eiropas izaicinājuma turnīru dodas pēc uzvarām

Otrdien, 3. janvārī, Kopenhāgenā, Tårnby kērlinga hallē sāksies 2012. gada Eiropas Junioru kērlinga izaicinājuma turnīrs, kurā piedalīsies 24 komandas no 15 valstīm, kuras savā starpā sacentīsies par vietu 2012. gada Pasaules kērlinga čempionātā junioru konkurencē.

Latviju turnīrā tiks pārstāvēta tikai puišu konkurencē, kur mūsu juniori ir izlozēti puišu konkurences A grupā un priekšā stāv spēles ar Austriju, Dāniju, Angliju, Holandi, Poliju un Krieviju. Lai uzzinātu ko vairāk par junioru komandas sagatavošanās gaitu un noskaņojumu pirms turnīrs lūdzu komandas treneri Raivi Bušmani pateikt dažus vārdus par to kā komanda gatavojas un jūtas pirms došanās ceļā.

Pēc uzvaras 2011. gada Latvijas kērlinga čempionātā junioru konkurencē, puiši ir intensīvi trenējušies gatavojoties kvalifikācijas turnīram. Komandas sagatavošanās procesu vadīja junioru izlases treneris un komandas kapteiņa Arvja Bušmaņa vecākais brālis, Raivis Bušmanis kurš sagatavošanās etapu komentēja šādi – „Regulāri tika aizvadītas spēles Amatieru Līgā, kur pēc pirmajām kārtām jau komanda iesaistījās cīņās par pirmajām vietām. Bija dalība Zemgales kausā un Tallinas junioru kausā (Youth Tallinn Cup 2011), kurā tika izcīnīta viena uzvara, bet arī citās spēlēs , starp citu arī ar vieniem no gaidāmā turnīra pretiniekiem no Somijas, nebija tā, ka pretinieks „pārbrauktu pāri”. Visas spēles bija ļoti tuvas pēc rezultātiem un līdz uzvarām pietrūka pa visam nedaudz. Tāpat , dažas dienas atpakaļ notika pārbaudes spēle ar Rīgas Roņiem (pieckārtējie Latvijas kērlinga čempioni vīriešu konkurencē – red.) kurā arī pēc pieciem endiem vēl rezultāts bija 3:3, lai gan uz beigām Rīgas Roņi spēli „izvilka”, bet tas tik un tā norāda uz to, ka puiši spēlēt māk. Noskaņojums puišiem arī ir pareizs, ir ieguldīts gana daudz darba un nu ir jābrauc un jāparāda sevi.”

Puiši spēlē kopā tikai gadu, bet neskatoties uz pieredzes trūkumu komanda ir spējusi sevi pierādīt kā cienīgs pretinieks daudz vecākiem sportistiem kuru stāžs kērlingā ir daudzkārt ilgāks, attiecīgi arī Eiropas izaicinājuma turnīra ietvaros tiek domāts par uzvarām un kā jau junioru vecuma grupā pienākas – par nākotni. „Mērķis varētu būt izcīnīt vismaz vienu uzvaru un tad jau skatīties, ko var panākt tālāk un protams arī parādīt sevi no vislabākās puses. Puiši ļoti intensīvi ir pēdējos četrus mēnešus gatavojušies un progress ir acīm redzams. Ļoti gribas lai viņi sajūt to garšu kas tas ir, spēlēt Latvijas formās tas tomēr ir daudz savādāk un es domāju, ka viņiem arī būs motivācija turpmāk palikt kērlingā. Vismaz man (Raivis ir pārstāvējis Latviju junioru vecuma sacensības trīs reizes – red.) tā noteikti bija, kad uzvarējām Latvijas čempionātu un aizbraucām uz turieni (Eiropas izaicinājuma turnīrs – red.) tad man bija skaidrs, ka noteikti šajā sportā palikšu” tā Raivis atbildēja uz jautājumu par komandas ambīcijām turnīra laikā un arī izmantojot iespēju novēlēt veiksmi spēlē saviem trenējamajiem – „Nu un skaidrs, ka novēlējumi visi tie labākie. Galvenais, ja arī sanāk piedzīvot zaudējumu, galvenais nenokārt degunu un neaizmirst, ka junioru konkurencē ir tāda īpatnība, ka jebkurš, pa tiešām, var vinnēt jebkuru. Attiecīgi viss ir iespējams. Protams, vēl arī lielu paldies gribu pateikt puišu vecākiem, kuri ir ieguldījuši ļoti daudz lai varētu ļaut puišiem izbraukāt no Talsiem un Jelgavas uz vienīgo specializēto kērlinga halli Rīgā, kā arī mūsu atbalstītājiem – Talsu novada domei, Jelgavas Sporta servisa centram un SIA Talsu Namsaimnieks kā arī Latvijas kērlinga asociācijai un Talsu kērlinga klubam.”

Pirms mūsu jauniešu došanās ceļā arī Latvijas kērlinga asociācijas prezidentam Jānim Rudzītim, bija vārdi ko veltīt mūsu jaunajiem sportistiem – „"Šis ir nozīmīgs notikums Latvijas kērlingā. Pēc dažu gadu pauzes Latvijas kērlings atgriežas starptautiskajā apritē junioru līmenī. Man ir prieks, ka apvienojoties Talsiem un Jelgavai mēs atkal esam tur kur mums jābūt. Es ceru, ka šis būs labs piemērs, ka apvienojoties un kopīgi neatlaidīgi strādājot mēs varam paveikt daudzas lietas.

Liels paldies Raimondam Vaivodam, kurš uzņēmās pirmo iniciatīvu komandas TKK Juniors izveidošanā, paldies Talsu kērlinga vadītājiem Andrim Dedzim un Vilnim Pūcītim par paveikto finansējuma piesaistē, kā arī pats lielākais paldies Arvja, Rolanda, Andra, Jāņa, Artūra un Raivja ģimenēm. Bez Jūsu atbalsta 2012.gada janvāra sākumā mums visiem nebūtu patīkama satraukuma par to kā mūsējiem tur Dānijā klāsies. Un klāsies mūsējiem tur labi, jo redzot paveikto un izaugsmi pēdējo mēnešu laikā, esmu pārliecināts, ka mēs būsim konkurētspējīgi. Viegli nebūs, bet sportā nekad nav bijis un nebūs viegli. Galvenais ziniet, ka neesat vieni uz laukuma – Arvi, Roland, Andri, Jāni, Artūr Jums šeit jutīs līdzi daudzi!"

Savukārt puišu konkurences B grupā ir izlozēti Igaunijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas jaunieši. Pēc grupu apļa spēlēm abu grupu pirmās un otrās vietas ieguvēji izspēlēs savstarpējas play-off spēles lai noskaidrotu divas komandas, kuras cīnīsies par vietu pasaules čempionātā.

Meiteņu konkurencē ir tikai viena grupa kur par dalību junioru pasaules čempionātā tiksies Vācijas, Anglijas, Igaunijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Polijas, Slovākijas un Spānijas jaunietes. Meiteņu konkurencē pēc grupu apļa spēlēm otrās un trešās vietas komandas izspēlēs play-off spēli lai noskaidrotu grupas apļa uzvarētāju komandas pretinieku finālā, kura uzvarētājas piedalīsies pasaules čempionātā.

2012. gada Pasaules kērlinga čempionāts junioru konkurencē norisināsies Zviedrijas pilsētā Ostersundē no 3. līdz 11. martam.

Latvijas junioru izlases sastāvs – Arvis Bušmanis (skips), Rolands Ģērmanis, Andris Bremanis, Artūrs Gerhards, Jānis Bremanis. Treneris - Raivis Bušmanis.

Visu EJCC spēļu rezultāti internetā

EJCC 2012 mājas lapa

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks
Lai veicas...
2012-01-02 21:03:56

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji