Latvijas kērlinga izlases startē Eiropas kērlinga čempionātā

Šodien, 2. decembrī, Krievijas galvaspilsētā Maskavā tiks atklāts 2011. gada Eiropas kērlinga čempionāts vīriešu un sieviešu konkurencē, kurš norisināsies no 2011. gada 2. decembra līdz 10. decembrim. Šis būs pirmais Eiropas čempionāts, kurā abas Latvijas valsts izlases startēs Eiropas elitārajā A grupā. Šis ir jau otrais gads, kad Latvijas sieviešu izlase cīnās par uzvarām Eiropas čempionāta A grupā, kamēr Latvijas vīriešu izlasei šī būs debija Eiropas čempionāta augstākajā ešelonā. Atgādināsim, ka astoņas labākas sieviešu komandas un septiņas labākās vīriešu komandas izcīnīs tiesības piedalīties 2012. gada Pasaules čempionātā. Abu Latvijas izlašu dalība Eiropas čempionāta A grupā ir atspoguļojums nozīmīgajam sportistu un visas kērlinga sabiedrības, desmit gadus ilgajam, ieguldījumam Latvijas kērlinga attīstībā, kuru ir novērtējusi arī Pasaules Kērlinga Federācija (WCF) piešķirot Latvijas kērlinga asociācijai tiesības 2013. gadā Rīgā rīkot Pasaules kērlinga čempionātu sieviešu konkurencē.

Latvijas sieviešu izlase par dalību 2012. gada Pasaules čempionāta cīnīsies ar Zviedrijas, Skotijas, Šveices, Krievijas, Dānijas, Norvēģijas, Vācijas, Čehijas un Itālijas sportistēm. Pirmā spēle Latvijas sieviešu komandai ir paredzēta 3. decembrī pulksten 12:30 pret Vācijas komandu, kuras pieredzējušajai kapteinei (skipam) Andreai Šoppai (Andrea Schöpp) šis būs jau 25 Eiropas čempionāts, kurā viņa piedalās. 3. decembra vakarā pulksten 20:30 Latvijas sieviešu komandai ir paredzēta otrā spēle, kurā būs jāstājas pretī Norvēģijas sieviešu valstsvienībai. Svētdien 4. decembrī Latvijas sieviešu komandai ir paredzētas divas spēles, pulksten 12:00 pret Itālijas izlasi, kura 2010. gadā kvalificējās no Eiropas čempionāta B grupas un pulksten 20:00 pret pagājušās sezonas Pasaules kausa ceturtās vietas ieguvējām no Dānijas. 5. decembrī būs ļoti interesantas spēles pret čempionāta mājiniecēm un 2006. gada Eiropas čempionēm no Krievijas (pulksten 12:00) un Eiropas čempionāta A grupas debitantēm no Čehijas. 6. decembrī pulksten 16:00 Latvijas izlase tiksies ar Šveices valstsvienību un savukārt 7. decembrī, kad tiks aizvadītas pēdējās grupas apļa spēles, Latvijas komanda tiksies ar abām iepriekšējās sezonas Eiropas čempionāta finālistēm. Pulksten 8:00 ar Skotijas izlasi un pulksten 16:00 ar Zviedrijas valstsvienību.

Vīriešu konkurencē A grupā šogad Latvijas izlasei būs jāstājas pretī Norvēģijas, Dānijas, Šveices, Vācijas, Skotijas, Zviedrijas, Čehijas, Francijas un Itālijas sportistiem. Vīriešu izlasei čempionāts sāksies ar spēli (3. decembrī pulksten 16:30) pret 2010. gada Eiropas čempioniem no Norvēģijas, kuru skips Tomas Ulsruds (Thomas Ulsrud) ir arī Olimpisko spēļu vicečempions un Dānijas izlasi, kura 2010. gada Eiropas čempionāta finālā piedzīvoja zaudējumu jau pieminētajai Norvēģijas izlasei. Otrā spēle 4. decembrī pulksten 16:00 ir paredzēta pret Čehijas valstsvienību. 5. decembrī Latvijas vīriešu komanda aizvadīs spēles pret Šveices izlasi pulksten 8:00 un pulksten 16:00 notiks spēle pret 2009. gada Eiropas čempioniem no Zviedrijas. 6. decembra spēlēs mūsu komanda tiksies ar Itālijas valstsvienību (pulksten 11:00) un vakara spēlē pulksten 20:00 tiks aizvadīta spēle pret ļoti spēcīgo Skotijas izlasi. Pēdējās grupas apļa spēlēs Latvijas valstsvienība tiksies ar Vācijas komandu, kuras kapteinis (skips) šogad ir pieredzējušais Džons Jārs (John Jahr), kurš jau 1985. gadā ir bijis Eiropas čempions kērlingā. Šo spēli, no pulksten 10:00 pēc Latvijas laika, būs iespējams vērot tiešraidē Eurosport kanālā. 7. decembra vakara spēle pulksten 20:00 tiks izspēlēta pret Francijas valstsvienību.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai ECC 2011 - Ineta Mača (skips), Elēna Kāpostiņa, Rasa Lubarte, Ieva Rudzīte.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai ECC 2011 - Ritvars Gulbis (skips), Ainārs Gulbis, Normunds Saršūns, Aivars Avotiņš.

8. decembrī tiks aizvadītas tie-break spēles un page playoff pēc kurām arī tiks noskaidroti Eiropas čempionāta pusfinālisti. Pusfinālu spēles un spēles par trešo vietu tiks aizvadītas 9. decembrī un 2011. gada Eiropas čempioni kērlingā tiks noskaidroti 10. decembrī, kad tiks aizvadītas gan vīriešu, gan sieviešu finālspēles.

Visu spēļu rezultātus online režīmā, kā arī katra spēlētāja un komandu statistiku ir iespējams redzēt http://ecc.curlit.com/. 2011. gada Eiropas čempionāts kērlingā tiks translēts dzīvajās tiešraidēs televīzijas kanālā Eurosport un pilnu pārraižu programmu var redzēt http://tv.eurosport.com/tvhome.shtml. Kanāls Eurosport 7. decembrī pulksten 10:00 pēc Latvijas laika piedāvās translāciju no Latvijas – Vācijas spēles.

Visiem, kuriem ir interese izmēģināt savus spēkus visātrāk augošajā ziemas Olimpiskajā sporta veidā to ir iespējams izdarīt vienīgajā Latvijas specializētajā kērlinga hallē Biķernieku ielā 121h, Rīgā (www.kerlingahalle.lv).

Vairāk informācijas par kērlingu un Latvijas izlašu startu 2011. gada Eiropas čempionātā ir pieejama Latvijas kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv un Pasaules kērlinga asociācijas mājas lapā www.worldcurling.org.

Latvijas kērlinga asociācija vēlas pateikties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Izglītības ministrijas sporta departamentam, Latvijas Sporta Federāciju Padomei un visiem privātajiem atbalstītājiem par palīdzību, kas tika sniegta gatavojoties Latvijas valstsvienību startam Eiropas čempionātā.

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji