Tallinā uzvar mājinieces, abas Latvijas komandas tiek līdz ceturtdaļfinālam

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā noslēdzās ceturtais “WCT Tallinn Ladies Challenger” sieviešu turnīrs. Pasaules kērlinga tūres (PKT) posmā no 31.oktobra līdz 3.novembrim sacentās 18 komandas, uzvarot Marijas Tūrmanes (Igaunija) komandai. JKK/Rudzītes un SK OB/Stabulnieces komandas turnīru noslēdza ceturtdaļfinālā.

PKT Challenger tipa posmā startēja komandas no 10 dažādām valstīm. Vietu pusfinālā automātiski nodrošināja Tūrmane, bet pārējās pusfinālistes tika noskaidrotas starp sešām labākajām komandām pēc pamatturnīra kārtas. Cīņā par pusfinālu iekļuva arī abas mūsu komandas.

Lai gan Ievas Rudzītes vadītā komanda turnīru uzsāka ar diviem zaudējumiem, tomēr atlikušajās spēlēs iegūtās trīs uzvaras ļāva izkļūt no grupu turnīra kārtas. Ceturtdaļfinālā viņas tikās ar Noru Vuestu no Šveices. Ļoti spraigā cīņā šveicietēm izdevās spēles otrajā daļā pārņemt iniciatīvu, uzvarot ar 4:2 un izslēdzot Rudzītes komandu no cīņas par titulu.

Savukārt Elīzas Stabulnieces komanda pamatturnīrā piedzīvoja tikai vienu zaudējumu un to pašu tikai ekstra endā (6:7) pret Mihalas Nadherovas komandu no Čehijas. Līdz ar to viņas godam nopelnīja vietu izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā pretim stājās vēl viens Čehijas četrinieks. Šī cīņa izvērtās ļoti spraiga, kur tikai pēdējā endā noskaidrojās uzvarētājs. Paņemot vienu punktu ar pēdējo akmeni, Anna Kubeškova ar 6:5 nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet Latvijas junioru komanda pēc lieliski aizvadītām sešām spēlēm no turnīra izstājās.

Sacensību vienā no pusfināliem Tūrmanei izdevās nozagt punktu astotajā endā (3:2) pret Kubeškovu un iekļūt “WCT Tallinn Ladies Challenger 2019” finālā, kur viņām pretim stājās Vuestas komanda, kura otrajā pusfinālā ar 7:4 pārspēja Nadherovu.

Fināla spēlē starp Tūrmani un Vuestu vēl pēc pieciem endiem bija neizšķirts (4:4). Visu izšķīra pēdējie divi endi, kuros šveicietēm nekādi ar savu pēdējo akmeni neizdevās paņemt punktus, igaunietēm tos nozogot. Tas arī veicināja Tūrmanes uzvaru ar 7:4 un izcīnītu “WCT Tallinn Ladies Challenger 2019” titulu, pārtraucot iepriekšējo gadu Šveices dominanci.

Savukārt cīņā par 3.vietu tikās divas Čehijas komandas. Kubeškova pierādīja, ka vēl joprojām ir spēcīgākā no Čehijas komandām. Viņām izdevās nozagt četrus punktus pirmajā endā, bet spēles turpinājumā nedeva Nadherovai atspēlēties, uzvarot visā mačā ar 8:5.

JKK/Rudzītes komandas sastāvs: Ieva Rudzīte, Līga Avena, Daina Barone, Zane Ilze Brakovska
SK OB/Stabulnieces komandas sastāvs: Betija Gulbe, Anna Frančeska Guste, Katrīna Gaidule, Elīza Stabulniece, trenere Evita Regža