Latvija izcīna pirmo uzvaru pasaules sieviešu kērlinga čempionātā

Šodien, 19.martā Latvijas sieviešu kērlinga izlasei beidzot izdevās tikt pie uzvaras. Dānijas pilsētā Silkeborgā pasaules čempionāta sestajā spēlē tika pieveikta Dānija ar 11:8, bet spraigā cīņā piedzīvots sestais zaudējums, šoreiz pret Šveici ar 5:8.

Pirmajā spēlē norisinājās cīņa par pirmo uzvaru šajā čempionātā, ko mēģināja izcīnīt gan mūsu, gan Dānijas izlase. Lai gan pirmo endu uzsākām bez pēdējā akmens tiesībām, tomēr ends noslēdzās mūsu izlases labā. Ar precīzu metienu uz centru piespiedām pretinieces uz sarežģītu metienu, kas viņām neizdevās, nozogot punktu (1:0). Nākamajos divos endos komandas apmainijās divu punktu guvumos, bet līdzīgi kā pirmajā endā mūsu izlasei izdodas veiksmīgi nozagt vienu punktu (4:2). Tos piektajā endā papildinājām ar vēl nozagtiem diviem (6:2). Diemžēl jau pēc pārtraukuma ļaujam pretiniecēm pietuvoties līdz -1 (5:6). Spēle turpinājās līdzīga līdz 10.enda beigām, kad uz tablo ir neizšķirts 8:8. Ekstra endā izdevās veiksmīgi nospēlēt, kas deva trīs punktus (11:8) un pirmo uzvaru pasaules kērlinga čempionātā Dānijā.

Latvijas izlases skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Sākums izdevās tīri labi, kad izdevās nozagt vairākus endus. Pēc piektā enda pārtraukuma mums mazliet nepaveicās, jo nenokomunicējām savu pēdējo akmeni, līdz ar to devām dānietēm iespēju paņemt trīs. Pēc tam atkal atgriezās tā mūsu spēja saņemties un nospēlēt līdz galam, ekstra endā tā kaut kā diezgan mierīgi.”

Otrajā dienas spēlē Latvijas izlase tikās ar Šveices valstsvienību, kurai līdz šim bija izdevies piecās spēlēs gūt tikai divus panākumus. Pirmo endu uzsākot bez pēdējā akmens tiesībām, izdodas pretinieces piespiest paņemt tikai punktu, ar to pašu viņas atspēlējās otrajā endā (1:1). Toties trešais ends izvērtās par labu mūsu komandai, kas ļāva nozagt punktu (2:1). Lai gan ceturtā enda iesākums likās draudīgs, tomēr skipa metieni to izglāba un ļāva nozagt vēl vienu punktu, panākot 3:1. Savukārt piektajā endā, ejot pārtraukumā, atkal piespiežam šveicietes uz vienu punktu (2:3). Pēc pārtraukuma diemžēl spēle nevedās kā gribētos, kas noveda pie divu endu nozagšanas šveiciešu izpildījumā (4:3). Tad mēs “nonullējām” astoto, bet, sekmīgi nospēlējot devīto endu, izdevās šajā spēlē gūt divus punktus endā (5:3). Pēdējā enda pēdējā metienā bija iespēja uzvarēt spēli, diemžēl akmens nedaudz pārkrita, piedzīvojot sesto (5:8) zaudējumu čempionātā.

Santa Blumberga pēc spēles ar Šveici atzina, ka bija uzkrājies nogurums, jo šodien sanāca spēlēt 21 endu pēc kārtas, turklāt, pateicoties ekstra endam pirmajā spēlē, starp abām spēlēm bija tikai stunda laika, kurā bija jāpaēd un jāatpūšas. “Sākums bija labs, tad mēs vēl bijām uz viļņa no iepriekšējās spēles, bet pēc pārtraukuma parādījās kļūdas uz noguruma fona,” piebilda Santa.

Rīt, 20.martā Latvijai ir tikai viena spēle, kurā plkst. 15:00 viņas tiksies ar ASV. Šo spēli būs iespējams vērot tiešraidē Sportacentrs.com TV kanālā un internetā.

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

Pilna pēcspēles intervija ar Ivetu Stašu-Šaršūni:

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Autore: Linda Mangale