Pasaules čempionātā kērlingā senioriem Latvijai mainīgas sekmes
Šodien, 23.aprīlī Latvijas senioru sieviešu un vīriešu izlases Zviedrijā, Esterzundā aizvadīja trešo pasaules čempionāta dienu. Sieviešu senioru izlasei gan uzvara pār Somiju, gan zaudējums pret Angliju, savukārt vīriešu senioru izlase pārspēja spēcīgo Somijas komandu.

Latvijas senioru sieviešu izlase šodien aizvadīja divas spēles. Rīta spēlē viņas tikās ar Somiju. Pēc neveiksmīgā pirmā enda, kad somietes nozaga divus punktus, Latvijas izlase otrajā ieguva vienu punktu, bet trešajā endā nozaga vienu, kas izlīdzināja spēles rezultātu (2:2). Ceturtajā endā Somijas izlase paņem tikai vienu (3:2). Pēc pārtraukuma piektajā endā mūsu komanda atkal panāk neizšķirtu, bet pēc sestā enda, nozogot vienu punktu, pirmo reizi šajā spēlē izvirzās vadībā (4:3). Spēle turpinās tik par spraiga. Komandas līdz astotā enda beigām apmainās viena punkta guvumā, kas ļauj Latvijas izlasei ar 5:4 izcīnīt otro uzvaru šajā čempionātā.

Latvijas senioru sieviešu izlases skipa Elēnas Kāpostiņas pēcspēles komentārs:
„Atkal smags sākums, bet spējām ātrāk par pretinieku nolasīt ledu, kas uz šodienas spēli bija pamainījies. Palēnām uzspiedām savu spēli, kas pretiniecēm lika izpildīt sarežģītus metienus, ko gan somietes labi izpildīja. Kopumā šī bija ļoti cieša spēle.”

Vakarpusē Latvijas senioru sieviešu izlasei pretim stājās Anglija, kas tā pat kā mūsu izlase līdz šai spēlei bija tikusi pie divām uzvarām un viena zaudējuma. Spēles pirmajā endā pēdējā akmens tiesības anglietēm. Latvijas izlasei izdodas labs spēles sākums, piespiežot pretinieku paņemt tikai vienu punktu. Nākamajos divos endos komandas apmainās pa viena punkta guvumam (1:2). Toties ceturtajā endā Latvijai izdodas paņemt divus (3:2). Pēc pārtraukuma Anglijas izlase atgūst divus punktus, kurus sestajā un septītajā endā papildina ar katrā vienu nozagtu, panākot 6:3 savā labā. Astotajā endā Latvijas izlase pietuvojas rezultātam, iegūstot divus punktus (5:6), bet ar to ir par maz uzvarai.

„Spēle neaizgāja, jo visu laiku cīnījāmies ar ledu, kā arī akmeņi bija dažādi, līdz ar to pieļāvām daudz kļūdas.”

Latvijas senioru vīriešu izlase vakara spēlē tikās ar Somiju. Pirmajā endā somi izmato pēdējā akmens tiesības un gūst divus punktus. Tomēr jau nākamajā endā Latvijas izlasei izdodas paņemt trīs un izvirzīties vadībā 3:2. Līdz lielajam pārtraukumam komandas apmainās viena punkta guvumā, bet pēc pārtraukuma mūsu komanda nozog divus punktus, panākot 6:3. Lai gan Somija šos divus zaudētos punktus atgūst sestajā endā (5:6), Latvija pēc septītā atkal izvirzās trīs punktu vadībā (8:5). Turklāt neļaujam somiem paņemt vairāk par vienu punktu astotajā endā (8:6), kas atnes Latvijai otro uzvaru čempionātā.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas pēcspēles komentārs:
„Spēles sākumā gāja viļņveidīgi, bet pēc pārtraukuma sakārtojām domas un spēkus, līdz ar to izdevās ļoti labs piektais ends. Septītajā endā vēl bija manāms neliels atslābums, tomēr ar pēdējiem metieniem izdevās paņemt divus punktus. Pēc tā tad novadījām spēli līdz uzvarai.”

Rīt, 24.aprīlī senioru vīriešu komandai atpūta, bet senioru sieviešu izlase pēcpusdienā sacentīsies ar Jaunzēlandi.

Latvijas sieviešu senioru izlase: Maija Prozoroviča, Dace Regža, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa (skips), treneris Ansis Regža
Latvijas vīriešu senioru izlase: Modris Vītoliņš, Aivars Purmalis, Jānis Rēdlihs, Ansis Regža (skips), trenere Dace Regža

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.

Autore: Linda Mangale