Nedēļas nogalē startēs Latvijas čempionāts vīriešu un sieviešu konkurencē

Šo piektdien, 17. janvārī, ar spēlēm vīriešu konkurencē tiks uzsākts 2013./2014. gada sezonas Latvijas Kērlinga Čempionāts vīriešu un sieviešu konkurencē. Par Latvijas kērlinga čempiona titulu un tiesībām pārstāvēt Latviju 2014. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā gatavību cīnīties izteica kopumā sešpadsmit komandas – desmit vīriešu un sešas sieviešu kērlinga komandas.

Šī gada čempionātam vīriešu konkurencē tika pieteiktas kopumā desmit komandas, kas pēc Latvijas čempionāta nolikuma noteikumiem nozīmēja to, ka vietu čempionāta A grupā nodrošināja pagājušās sezonas pirmo sešu vietu ieguvēji – A41/Gulbis, JUNKERS/Smilga, HNI/Trukšāns, JKK/Šveisbergs. 2012./2013. gada sezonas čempionāta ceturtās vietas ieguvēji JKK/Bušmanis izmantoja komandas pārmantojamības tiesības un saglabāja vietu A grupā, taču komandas skipa pienākumus ir pārņēmis Latvijā labi pazīstamais kērlinga treneris no Skotijas Braiens Greijs (Brian Gray) un komandas nosaukums šajā sezonā būs JKK/Gray. Pagājušā čempionāta bronzas medaļu ieguvēji SK OB/Regža un septītās vietas ieguvēji TKK/Freidensons dēļ izmaiņām sastāvā nevarēja izamantot komandas pārmantojamības tiesības kas nozīmēja, ka vietu A grupā saglabāja pagājušā gada 9. vietas ieguvēji RKK/Abrickis, kuri gan 2013./2014. gada sezonai ir nomainījuši gan komandas skipu gan pārstāvamo klubu un startēs ar nosaukumu LKK/Veidemanis.

Par atlikušajām divām vietām decembra sākumā B grupas izspēlē sacentās četras komandas – SK OB/Regža jau jaunā sastāvā, JKK/Bārzdainis, TKK/Bremanis un TKK/Vaivods. B grupas izspēlē pēc saspringtām cīņām vietu A grupā izcīnīja SK OB/Regža un JKK/Bārzdainis atstājot šīs sezonas Latvijas čempionāta vīriešu konkurenci bez pārstāvjiem no Talsu Kērlinga Kluba.

Sieviešu konkurencē tika pieteiktas sešas komandas, pagājušā gada čempionāta dalībnieces NICOLL/Regža, JKK/Staša-Šaršūne, JKK/Kāpostiņa un LKK/Linde kā arī divas jaunas komandas sieviešu konkurencē – Talsu Kērlinga Klubu pārstāvošā komanda TKK/Bremane, kuras sastāvā uz ledus kāps uzreiz trīs paaudžu Bremaņu sievietes – Elga Bremane, Sandra Bremane un Madara Bremane kā arī Evija Dompalma-Linuža un Rudzīšu Kērlinga Kluba komanda RKK/Rudzīte (Rasa Brūna, Daina Barone, Līga Avena, Ieva Rudzīte).

Latvijas čempionāta vīriešu un sieviešu konkurencē, lai noskaidrotu labākās kērlinga komandas šajā sezonā, tiks aizvadīts divu apļu grupas turnīrs, kura laika komandas aizvadīs divas spēles viena ar otru. Pec grupas turnīra sekos play – off stadija, kura tiks izspēlēta pēc PAGE izspēles kārtības.

Pirmās Latvijas čempionāta spēles paredzētas 2014. gada 17. janvārī pl. 17:00.

Latvijas čempionāta spēles vīriešu un sieviešu konkurencē paredzēts aizvadīt 17., 18., 19., 24., 25., 26. janvārī un 1., 2., 8. un 9. februārī. Play-off spēles paredzētas 15. februārī, savukārt fināli 16. februārī.

Pilns spēļu grafiks šeit.

Spēļu online rezultāti un video tiešraides www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji