Latvijas olimpiskā komanda kvalifikāciju sāk ar uzvaru

Latvijas olimpiskā komanda Ivetas Stašas-Šaršūnes vadība savu kvalifikāciju 2014. gada Olimpiskajām Spēlēm uzsāka ar dramatisku uzvaru pār Itālijas sportistēm.

Spēles sākums, kā jau paredzams tika aizvadīts diezgan saspringti un primāri domājot par aizsardzību, bet arī pie šāda nostādījuma pēc diviem gūtiem punktiem otrajā endā tika nozagti vēl divi trešajā un spēles pārtraukumā, pēc piektā enda, jau iegājām ar rezultātu 5 – 2. Spēle kļuva pa tiešām interesanta pēc 7. enda, kad pēc vairākām mūsu komandas kļūdām pretinieces guva trīs punktus un izlīdzināja rezultātu 6 – 6, taču Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda jau nākamajā endā atbildēja ar diviem gūtiem punktiem un desmito endu uzsāka ar rezultātu 8 – 6. Pēdējo endu Itālijas sportistes aizvadīja ļoti labi, piespiežot mūs atkal nedaudz kļūdīties un izveidojot situāciju kurā būtu jāspēlē ekstra ends, taču precīzi mūsu pēdējie metieni un kļūdas Itālijas kapteines metienos deva iespēju pretiniecēm gūt vienu punktu un mums svinēt pirmo uzvaru Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā ar 8 – 7.

Pēc saspringtās spēles lūdzu komentāru komandas vice-skipam Ievai Krustai -

„Jā, spēle sākumā likās, ka mums veidojas pārsvars, arī rezultāta ziņā, bet spēles gaitas ziņā varēja just, ka Itāļu meitenes var spēlēt labi un mēs nedrīkstam atslābt un spēle jebkurā mirklī, ja mēs kļūdīsimies var apgriezties otrādi, kas arī patiesībā notika. Mūsu, arī manas, pieļautās kļūdas 7. endā un mēs pašas devām viņām iespēju pienākt mums klāt. Līdz ar to spēles beigas sanāca tādas saspringtas. Spēles nozīmīgākais brīdis, bija priekšpēdējā endā, kad guvām divus punktus un tas ļāva mums pēdējā endā mazliet brīvāk spēlēt, kaut arī tad pamanījamies kļūdīties un situācija bija ļoti riskanta. Pretiniecēm bija iespēja, gan izraut ekstra endu, gan, ja mēs būtu vēl kļūdījušās uzvarēt. Bet jāatzīst, ka šī Itālijas komanda ir ļoti perspektīva ņemot vērā, ka spēlētajas ir ļoti jaunas un šis ir tikai viņu pirmais gads spēlējot šadā līmenī.”

Olmipisko kvalifikāciju sieviešu konkurencē šodien uzsāka arī pārējās komandas (Japānai šodiena ir bez spēlēm) un arī šeit pārsteigumu nebija un uzvaras izcīnīja favorītes – Čehija pieveica Norvēģiju 8 – 6, savukārt Ķīna uzveice Vāciju 7 – 6.

Latvijas komandas spēļu grafiks:

11.12.2013.

13:00

Latvija – Norvēģija

 

21:00

Latvija – Vācija

12.12.2013.

15:00

Japāna – Latvija

13.12.2013.

9:00

Latvija – Ķīna

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

12. un 13. decembrī spēles pret Japānu (12.12.2013. pl 15:00) un Ķīnu (13.12.2013. pl. 9:00) tiks rādītas LTV7 tiešraidēs un spēles komentēs ilggadējie Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Ritvars Gulbis un Aivars Avotiņš.

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisinās arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto © 2013 Richard Gray/WCF

Lielisks sākums! Turam īkšķus un vēlam veiksmi!
2013-12-11 10:35:52

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji