Latvijas komanda cīnīsies par dalību 2014. gada Olimpisko Spēļu kērlinga turnīrā

Latvijas sieviešu kērlinga olimpiskā komanda (skips - Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane, Žaklīna Litauniece) no 10. līdz 15. decembrim Vācijas pilsētā Fusenē cīnīsies par tiesībām pārstāvēt mūsu valsti 2014. gada Soču Olimpiskajās Spēlēs. Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā piedalīsies septiņas sieviešu komandas, kuras aizvadīs grupas apļa izspēli pēc kura trīs labākās komandas aizvadīs play-off spēles, kuru rezultātā tiks noskaidrotas pēdējās divas dalībvalstis 2014. gada Olimpisko Spēļu kērlinga turnīrā. Pirmo play-off spēli aizvadīs pirmās un otrās vietas ieguvējas un šīs spēles zaudētajām būs vēl viena iespēja kvalificēties aizvadot spēli pret trešās vietas ieguvējam. Abu play-off spēļu uzvarētājas kvalificējas 2014. gada Olimpiskajām Spēlēm Sočos. Dalībvalstis tiesības piedalīties atlases turnīrā ir ieguvušās balstoties uz iepriekšējā olimpiskā cikla (četri gadi) dalības rezultātiem Pasaules kērlinga čempionātos.

Latvijas pārstāves nedēļu pirms kvalifikācijas turnīra bija spiestas veikt izmaiņas spēlētāju sastāvā, tā kā komandas pirmā spēlētāja Dace Munča guva pleca traumu, kas viņai neļāva piedalīties šajās sacīkstēs un kā piektais komandas spēlētajs tika pieaicināta Žaklīna Litauniece, kura tikko kā citas sieviešu komandas (Latvijas izlase dalibai Eiropas Čempionātā) izcīnīja 7. vietu Eiropas Kērlinga Čempionātā.

Olimpisko Spēļu kvalifikācijas turnīra sieviešu konkrencē Latvijas komandai būs jāstājas pretī Ķīnas, Japānas, Čehijas, Itālijas, Vācijas un Norvēģijas sportistēm. Latvijas komandas 2013. gadā jau ir tikušās ar visām gaidāmajām pretiniecēm – pret Ķīnas un Japānas komandām tika piedzīvoti zaudējumi 2013. gada Pasaules sieviešu kērlinga čempionātā Rīgā, bet pret Itāliju, Vāciju un Norvēģiju tika svinētas uzvaras Eiropas Čempionāta ietvaros, kur gan arī tika piedzīvots zaudējums pret Čehijas sportistēm. Ivetas Stašas-Šaršūnes komanda ir uzvarējusi arī ļoti pieredzējušo Vācijas komandu Andreas Šoppas vadībā Wetzicon starptautiskajā kērlinga turnīrā, kurš norisnājās pirms Eiropas Čempionāta.

Latvijas komandas spēļu grafiks:

10.12.2013.

21:00

Itālija – Latvija

11.12.2013.

13:00

Latvija – Norvēģija

 

21:00

Latvija – Vācija

12.12.2013.

15:00

Japāna – Latvija

13.12.2013.

9:00

Latvija – Ķīna

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

12. un 13. decembrī spēles pret Japānu (12.12.2013. pl 15:00) un Ķīnu (13.12.2013. pl. 9:00) tiks rādītas LTV7 tiešraidēs un spēles komentēs ilggadējie Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Ritvars Gulbis un Aivars Avotiņš.

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisināsies arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei, Jelgavas Sporta Servisa Centram un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm. 

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji