Ratiņkērlingisti izcīna augsto 5.vietu pasaules čempionātā

Pasaules čempionāts ratiņkērlinga komandām no 2. līdz 9. martam norisinājās Dienvidkorejas pilsētā Gangvonā, kur  par titulu sacentās 12 komandas: no Kanādas, Ķīnas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Dienvidkorejas, Latvijas, Norvēģijas, Skotijas, Zviedrijas Slovākijas un ASV.

Latvijas izlasei spraigā ceturtdaļfināla spēlē, kurā pēc 3.enda komanda nonāca iedzinējos ar 0:6, bet pirms pēdējā enda rezultāts bija neizšķirts.  Izķirošajā endā komandai nācās piekāpties Zviedriem, bet līdz šim sasniegtā 5. vieta ir augstākais sasniegums pasaules čempionātā šajā disciplīnā.

Grupu turnīru Latvija pabeidza stabilā 3. vietā ar astoņām uzvarām un trīs zaudējumiem, tāpat kā pārējās top 4 komandas pēc grupu turnīra.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc turnīra:

"Sāpīgs zaudējums ceturtdaļfināla spēlē pret Zviedriju. Spēli iesākām labi, bet ļoti vāji izpildijuma ziņā aizvadīts otrais un trešais ends lika mums nonākt iedzinējos ar 0-6. Pamainījām taktisko zīmējumu un atgriezāmies spēlē. Beigās tomēr sāpīgs zaudējums 6-7 un iegūta 5. vieta. Gandarījums par rezultātu ir, kā arī nepamet sajūta, ka šis nav augstākais rezultāts, ko komanda var nākotnē sasniegt. Paldies visiem, kas juta līdz, komanda to ļoti novērtē.”

Par pasaules čempioniem ratiņkērlingā 2024. gadā kļuva Norvēģi, bet augsto 2. vietu izcīnīja Kanādas komanda. Bronzas spēle ritēja līdz pat pēdējam akmenim, tomēr pārāki izrādījās kanādieši, kas ar rezultātu 4:3 pārspēja norvēģus.

Komandas sastāvs: Ojārs Briedis (Skips), Agri Lasmans (Vice-skips), Sergeju Djačenko, Lindu Meijeri, Poļina Rožkova, treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Lelde Škēla.

6:7 – Zviedrija (ceturtdaļfināla spēle)

Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Autore: Katrīna Gaidule