Par trīskārtējiem Latvijas jaukto pāru čempioniem kļūst Dace Regža un Ansis Regža

Vakar, 18. februārī Kērlinga hallē, Rīgā ar fināla spēli noslēdzās šī gada Latvijas čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem. Tajā sacentās Sporta kluba “OB” komanda Dace un Ansis Regža ar Rīgas sporta kluba komandu Katrīnu Gaiduli un Robertu Reini BunciPēc stabila spēles snieguma un skaisti izpildīta dubultā take-out metiena Anša Regžas izpildījumā, komanda nodrošināja 2024. gada titulu ar rezultātu 8:4.


Vispirms visas 8 čempionāta komandas izspēlēja apļa turnīra kārtu. Labākie 4 pāri automātiski kvalificējās pusfinālam. Veselības apstākļu dēļ JKK/Jeļenas Rudzītes un Jāņa Rudzīša komanda ieradās tikai uz pirmajām divām spēlēm. Līdz ar to visas atlikušās spēles tika atzītas kā automātiskie zaudējumi.


Pusfināla spēles pirmā daļa starp Avenu/Avotiņu un Regžu /Regžu aizritēja punkts punktā, tomēr izšķirošo punktu 8. endā ar pēdējā akmens tiesībām ieguva pieredzējušākie spēlētāji turnīrā Regža/Regža, kuri ar 5:izcīnīja uzvaru. Otrs finālists noskaidrojās starp Jeski/Veidemani un Gaiduli/Bunci. Visas spēles garumā iniciatīva piederēja Arņa Veidemaņa un Sabīnes Jeskes komandai, bet nozagts punkts 8. endā ievirzīja spēli ekstra endā. 9. ends noslēdzās 8:7 par labu junioru komandai, kura pirmo reizi iekļuva Latvijas čempionāta pieaugušajiem finālā. 

Finālspēle aizritēja punkts punktā, bet nozagts 1 punkts 6. endā pie CC Rīga/K.Gaidule R.R.Buncis komandas power play enda izvirzīja SKOB/D.Regža A.Regža komandu vadībā ar 5:3. Junioru komandai 7. endā izdevās iegūt tikai 1 punktu, līdz ar to, lai saglabātu cerību uz uzvaru,  8. endā bija nepieciešams nozagt vismaz vienu punktu. Anša Regža precīzi izpildītais dubultais take-out metiens nodrošināja komandai uzvaru. Dace Regža un Ansis Regža izcīnīja savu trešo Latvijas čempionu titulu jauktajiem pāriem ar rezultātu 8:4

Spēle par 3. vietu iesākās ar pa vienam punktam nozagtam Avenas/Avotiņa komandas izpildījumā pirmo 3 endu garumā. 4. endā  Jeske/Veidemanis izlīdzināja rezultātu un 5. endā nozaga vēl 2 punktus. Pēc 8. enda rezultāts bija neizšķirts, kas nozīmē, ka nepieciešams ekstra ends, lai noskaidrotu uzvarētājus. Lai gan izšķirošais ends izskatījās par labu Avenas/Avotiņa komandai, Arņa Veidemaņa pirmspēdējais izsišanas metiens būtiski uzlaboja komdas situāciju, bet pēdējais Arņa metiens mājas centrā atstāja minimālas iespējas pretinieku komandai nogādāt akmeni tuvāki centram. Līdz ar to CC Rīga/S. Jeske A. Veidemanis izcīnīja 3. vietu Latvijas čempionātā ar rezultātu 8:7

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:7 CC Riga/K.Gaidule R.R.Buncis – CC Rīga/S.Jeske A.Veidemanis (pusfināls)
5:4 SKOB/D.Regža A.Regža – CC Rīga/L.Avena A.Avotiņš (pusfināls)
8:4 SKOB/D.Regža A.Regža – CC Rīga/K.Gaidule R.R.Buncis (fināls)
8:7 CC Rīga/S.Jeske A.Veidemanis – CC Rīga/L.Avena A.Avotiņš (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. SKOB/Dace Regža Ansis Regža 
  2. CC Rīga/Katrīna Gaidule Roberts Reinis Buncis 
  3. CC Rīga/Sabīne Jeske Arnis Veidemanis
  4. CC Rīga/Līga Avena Aivars Avotiņš 
  5. VKK/Santa Blumberga-Bērziņa Anrijs Briežkalns
  6. SKOB/Evita Regža Renārs Freidensons 
  7. CC Rīga/Daina Barone Jānis Klīve
  8. JKK/Jeļena Rudzīte Jānis Rudzītis

 

Latvijas čempionāts jauktajiem pāriem tiek organizēts ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Roberts Blaubuks

 

 

Autore: Katrīna Gadule

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji