Latvijai augstā 11. vieta Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Pēc sāpīga zaudējuma Japānai Latvijas izlase noslēdz dalību Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs jaukto pāru disciplīnā 11. vietā.

Mūsu izlase veiksmīgi iesāka turnīru ar pārliecinošu uzvaru pār Turciju 10:1. Turnīra otrā spēle tika aizvadīta ar Ķīnu, kura palika nepārspēta grupu turnīrā. Līdz ar to zaudējums 5:8. Nākamajās divās dienās Agate un Kristaps aizvadīja spēles pret Jaunzēlandi 9:4 un Brazīliju 6:3. Stabils sniegums, kas rezultējās ar vēl divām uzvarām. Šodien, 31. janvārī komanda aizvadīja izšķirošo spēli par tikšanu ceturtdaļfinālā, bet zaudējums Japānai 4:5 līdzīgā spēlē liedza kvalificēties tālākai cīņai par medaļām. 

Latvijas izlases treneres Evitas Regžas un trenera Anša Regžas komentārs pēc turnīra:

"Ziemas Jaunatnes Olimpiskās spēles noslēgušās, mūsu Agatei un Kristapam iegūstot 11.vietu pasaulē, tūlīt aiz Kanādas un priekšā Šveicei, Dienvidkorejai, Austrijai. Labs starts! Pavisam nedaudz pietrūka, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Visa turnīra garumā komanda rādīja stabilu sniegumu, nebija kāpumu un kritumu. Vislielākais prieks redzēt, ka Agate un Kristaps auga no spēles uz spēli, uzlabojot gan taktisko varējumu, gan komunikāciju. 2030.gada Ziemas Olimpiskās spēles ir Francijā. Viss ir jauniešu rokās!"

Labākās astoņas komandas spēlēja par vietu pusfinālā, kur uzvaru izcīnīja Lielbritānija, Zviedrija, ASV un Dānija.

Rīt, 1. februārī pulkst. 2:00 pēc Latvijas laika tiks aizvadīti pusfināli. Zaudētāji spēlēs par bronzas medaļām, bet uzvarētāji cīnīsies par Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu 2024 titulu. 

Spēlēm būs pieejami tiešraides rezultāti.

Mūsu izlases sastāvā Agate Regža un Kristaps Zass, kuri iepriekšējā sezonā kopā ar jaukto komandu izcīnīja bronzas godalgas Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā. Kā arī ir divkārtēji Latvijas vicečempioni jauktajiem pāriem junioriem. Treneru sastāvā ir Evita Regža un Ansis Regža.

Izlases spēļu rezultāti:
10:1 – Turcija
5:8 – Ķīna
9:4 – Jaunzēlande
6:3 – Brazīlija
4:5 – Japāna
 

Kopvērtējums C apakšgrupā:
Ķīna 5-5-0 
Japāna 5-4-1
Latvija 5-3-2
Turcija 5-2-3
Jaunzēlande 5-1-4
Brazīlija 5-0-5
 

Latvijas izlasi atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja un Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji