Noslēdzies pasaules junioru čempionāts B divīzijā

Pasaules junioru B grupas kērlinga čempionātā no 8. decembra līdz 19. decembrim  Kisakallio sporta institūtā Lohjā, Somijā noskaidroja tās junioru komandas, kas piedalīsies arī augstākās divīzijas pasaules junioru čempionātā 2024. gadā.

Latvijas sieviešu izlase čempionātu uzsāka ar pārliecinošām uzvarām pār Slovākiju, Ukrainu un Angliju. Neveiksmīga spēles galotne pret Ungāriju, kur, atdotie 2 punkti 8. endā ar pēdējā akmens tiesībām, lika piekāpties. Grupu turnīru meitenes noslēdza ar uzvaru pār Janzēlandi, nodrošinot 2. vietu B apakšgrupā. Ceturtdaļfināla spēle Latvijas izlasei nesniedza vēlamo rezultātu. Zaudējums Vācijai ar 2:8 liedz Latviju pārstāvēt pasaules čempionātā junioriem augstākajā divīzijā 2024. gadā. Kopvērtējumā Latvijas junioru meiteņu izlasei dalīta 5. vieta.

Izlases kapteines Evelīnas Barones komentārs pēc čempionātu:

“Protams, ka gandarījuma sajūtas nav, jo netika sasniegts tas, pēc kā braucām. Taču ir izdarīti ļoti vērtīgi un nozīmīgi atzinumi, kas palīdzēs mums augt un kļūt labākām. Liels paldies visiem par atbalstu!”

Latvijas puišu junioru izlase pasaules čempionātu iesāka ar uzvaru pār grupas un čempionāta favorīti – Janzēlandi. Tai sekoja uzvara pret Honkongu ar 8:5. Spēle pret Amerikas izlasi ritēja punkts punktā, bet atdotie 3 punkti 6. endā ļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā ar 7:5. Diemžēl zaudētos punktus neizdevās atgūt, un spēle beidzās ar 5:8 amerikāņu labā. Latvijas komandai nākamajā spēlē bezierunu uzvara ar 9:1 pret Angliju. Spēle pret Dāniju vienlaikus bija cīņa par tikšanu ārā no grupas, bet tika atzīts Dāņu pārākums ar 2:9. Čempionātu puišiem izdevās noslēgt uz pozitīvas notas ar uzvaru pār Brazīliju 5:4. Kopvērtējumā Latvijas  junioru puišu izlase ierindojās 12. vietā. 

Izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc čempionātu:

“Čempionātu nospēlējām ar divām teicamām spēlēm pret Jaunzēlandieti un Angliju. Uzvarošās spēles pret Honkongu un Brazīliju varēja būt kvalitatīvākas. Ciešā vienlīdzīgu pretinieku spēlē pret ASV  nedaudz  pietrūka veiksmes un mierīgs prāts. Beigās sāpīgs zaudējums. Savu sliktāko spēli aizvadījām pret Dāņiem. Bezierunu zaudējums, kas liedza pacīnīties par Play-offu. Vērojot citu grupu spēles nebūšu izbrīnīts, ja visas trīs mūsu grupas komandas, kas tika Play-off kārtā  izcīnīs ceļazīmi uz A divīziju. Kopumā ar sniegumu esmu apmierināts. Sakrājām pārliecību par to, kas mums ir jāizdara nākošajā gadā.”

Pasaules junioru čempionātam 2024. gadā, kas norisināsies turpat -  Lohjā, Somijā, meitenēm kvalificējās pirmās četras vietas. Čempionāta uzvarētājas Ķīna, 2. vietas ieguvējas – Kanāda, bet 3. vietu izcīnīja Vācija, pārspējot Turciju, kura arī startēs augstākajā divīzijā. 

Puišu konkurencē vietu A grupā nodrošināja trīs mūsu izlases apakšgrupas līderes – Amerika, Dānija un Janzēlande. Kanādas puišu izlase pievienojās jau minētajām komandām, un ar uzvaru pār ASV izcīnīja 1. vietu. Dānijai 3. vieta. 

Junioru (meiteņu) izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Marija Seļiverstova, Letīcija Ieviņa, trenerie Iveta Staša-Šaršūne.

Junioru (puišu) izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (Skips), Kristaps Zass, Toms Sondors, Aleksandrs Baranovskis, Deniss Smirnovs, treneris Arnis Veidemanis

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti (meitenēm): 
14:2 – Slovākija
14:2 – Ukraina
6:3 – Anglija
3:6 – Ungārija
8:3 – Jaunzēlande
2:8  Vācija (ceturtdaļfinās)

Latvijas izlases spēļu rezultāts (puišiem):
6:5 – Jaunzēlande
8:5 – Honkonga
6:8 – ASV 
9:1 – Anglija
2:9 – Dānija
5:4 – Brazīlija


Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Bildes autore: Hellen Koskinen

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji