Eiropas čempionātā B divīzijā Latvijai bronza

Latvijas vīriešu izlase izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā B divīzijā, kas no 18. līdz 25. novembrim norisinājās Pērtā, SkotijāSieviešu komanda čempionātu noslēdz 4. vietā.

Latvijas vīriešu izlase ļoti stabili nospēlēja grupas spēles, un izdevās ierindoties 1. vietā grupā, kas nozīmēja vietu pusfinālā. Spēlē par ceļazīmi uz A divīziju  Latvijas izlase turējās vadībā lielāko spēles daļu, taču neveiksmīgs pēdējais ends, kurā neizdevās paņemt savu vienu nepieciešamo punktu, lika atzīt Austrijas pārākumu ar 6:4. 

Spēlē par 3. vietu mūsu komanda nedeva iespējas Francijai un izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionātā B divīzijā ar rezultātu 12:6, pārspējot pretiniekus. 

Latvijas izlases komandas kapteiņa Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc aizvadītā čempionāta:

“Prieks beidzot izcīnīt medaļu Eiropas čempionātā. Ilgi uz to gājām! Divus iepriekšējos čempionātus bijām palikuši ceturtie. Mūsu treneris Kārlis Smilga gan teica, ka arī tas ir labs līmenis, jo kādreiz katru gadu bijām ceturtie Latvijas čempionātā, bet tagad Eiropas B-divīzijā. Sajūtiet atšķirību.

Medaļai, protams, ir pamatīga rūgtuma piegarša, jo bijām ļoti tuvu tikšanai uz A-divīziju. Pēdējais ends pusfināla spēlē pret Austriju mums neizdevās, pie kam sanāca viens ļoti nelabs “unlucky bounce”, kad “iečipojām” pretinieku akmeni mājas centrā.

Nekas, redzam, ka mūsu smagais darbs atmaksājas - tātad, lai tiktu elitē, ir jāieguldās vēl vairāk!

Liels paldies visiem, kas juta mums līdzi mājās - Latvijā! To ļoti sajutām!

Vislielākais paldies mūsu ģimenēm - par to, ka paciešat mūs! Tagad priekšā Ziemassvētku laiks, kad būsim visi kopā. Mēs apsolām, ka nebūs nekādi kērlingi un nekādi lidojumi! Tēti būs mājās! Sandris, Aivars, Jānis un Mārtiņš”

Latvijas sieviešu izlase pēc grupas spēlēm ierindojās 2. vietā. Pusfināla spēlē pret Ungāriju, kuru jau vienreiz turnīrā bija uzvarējusi, nācās piekāpties ar 4:5 Ungārijas labā. Spēle par 3. vietu mūsu meitenēm neizdevās nobeigt par labu sev, un ar rezultātu 4:7 Polija izcīnīja bronzas godalgas. Sieviešu izlasei jau pēc pusotras nedēļas jādodas uz pasaules čempionātu junioriem B divīzijā, kurā cīnīsies par ceļazīmi uz augstāko divīziju.

Sieviešu konkurencē 1. vietu izcīnīj Ungārija, bet otru vietu A divīzijā nodrošināja mūsu kaimiņi - Lietuva. Vīriešu komandām Anglija un Austrija spēlēs starp labākajām 10 komandām nākamajā 
Eiropas čempionātā.

Augstākajā divīzijā Eiropas čempionāts norisinājās Aberdībē, Skotijā, kur sievietēm titulu izcīnīja Šveices komanda, bet vīriešiem Skotija.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs:  Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Marija Seļiverstova, Letīcija Ieviņa, trenerie Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Sandris Buholcs, treneris Kārlis Smilga.

Sieviešu izlases spēļu rezultāti:
7:5 – Ungārija
12:4 – Beļģija
4:6 – Anglija
8:1 – Slovēnija
12:4 – Slovākija
3:8 – Polija
12:5 – Austrija
9:8 – Somija
8:2 –  Lietuva
4:5  – Ungārija (pusfināls)
4:7  – Polija (spēle par 3. vietu)

 

Kopvērtējums sieviešu konkurencē:
1.Ungārija >A
2.Lietuva >A
3.Polija
4.Latvija
5.Anglija
6.Somija
7.Austrija
8.Slovēnija
9.Beļģija >C
10. Slovākija >CVīriešu izlases spēļu resultāti:
8:6 – Beļģija
4:11 – Dānija
11:3 – Portugāle
6:5 – Polija
3:7 – Igaunija
13:7 – Ungārija
8:7 (EE) – Francija
4:6 – Austrija (Pusfināls)
12:6 – Francija (Spēle par 3. vietu)

 

Kopvērtējums vīriešiem konkurencē A apakšgrupā:
1. Anglija >A
2. Austrija >A
3. Latvija
4. Francija
5. Beļģija
6. Spānija
7. Dānija
8. Slovākija
9. Polija
10. Ukraina
11. Velsa
12. Ungārija
13. Igaunija
14. Īrija
15. Portugāle >C
16. Lihtenšteina >C

 

Bildes autors: Richard Gray

                                                                    

Autore: Katrīna Gaidule
 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji