Kērlinga turnīrā “Rīgas atklātās jaunatnes meistarsacīkstes” uzvar Latvijas junioru izlases.

Par Rīgas atklāto jaunatnes meistarsacīkšu uzvarētājiem gan meitenēm, gan puišiem kļuva Latvijas junioru izlases. Meiteņu komandai  JKK/Barone, kas vienlaikus ir arī Latvijas sieviešu izlase šajā sezonā, izdevās palikt nepārspētām, izcīnot uzvaru visās piecās spēlēs. KKR/Bunča vadītajai puišu junioru komandai tikai viens zaudējums turnīra laikā.

Junioru sacensībās, kas norisinājās 2023. gada 6. – 8. oktobrī Kērlinga hallē Rīgā, šogad piedalījās septiņas Rīgas komandas. Sākotnēji tās tika sadalītas divās apakšgrupās, kurās aizvadīja viena apļa spēles, bet izšķirošajās spēlēs cīnījās atsevišķi puiši no meitenēm.

A grupas komandas bija relatīvi pieredzējušākas. Tajā bija Latvijas junioru čempionāta 2023 pirmās divas komandas meiteņu un puiši kumkurencē. Pretēji B grupā katrā no komandām vismaz pa vienam spēlētājam, kurš piedzīvoja savu pirmo turnīru. Kopumā pieci jaunie kērlingisti izjuta spēles spriedzi pirmo reizi.

Meitenēm vienā pusfinālā sīvā cīņā līdz pēdējam endam uzvaru izcīnīja SKOB/Regžas komanda ar rezultātu 6:5 pārspējot, SKOB/Stabulnieces četrinieku. Otrā pusfinālā pārliecinošu pārsvaru pār SKOB/Dhalivalas komandu, kuras sastāvā pusei no komandas šīs bija pirmās sacensības, parādīja JKK/Barones komanda, uzvarot ar rezultātu  20:2. Spēlē par 3. vietu sīvā cīņā savu pirmo uzvaru un 3. vietu svinēja SKOB/Dhalivalas komanda. Finālā JKK/Barones komanda palēnām iekrāja punktu pārsvaru un izcīnīja  turnīra titulu uzvarot 5:1 SKOB/Regžas komandu. 

Puišiem pēc grupu turnīra automātiski finālam kvalificējās KKR/Bunča komanda, bet TKK/Zass komanda pēc uzvaras pār KKR/Gnutons ar 8:3 izcīnīja otru vietu finālā. Šīs sezonas junioru puišu komanda neatstāja iespējas TKK/Zasa komandai un pārliecinoši izcīnīja 1. vietu ar rezultātu 7:0, kļūstot par šī turnīra uzvarētājiem jau otro reizi.

Visu spēļu rezultāti ir pieejami mājaslapā.

 

Kopvērtējums meitenēm:

  1. JKK/Barone
  2. SKOB/Regža
  3. SKOB/Dhalivala
  4. SKOB/Stabulniece

Kopvērtējums puišiem:

  1. KKR/Buncis
  2. TKK/Zass
  3. KKR/Gnutons

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs “Rīga”
SK OB – Sporta klubs “OB”
TKK- Talsu kērlinga klubs

 

Sacensības tika aizvadītas ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji