Ar sacensībām Ventspilī startē 2023./2024. gada kērlinga sezona

Šajā nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. augustam, Ventspilī notiks starptautisks kērlinga turnīrs „Ventspils kauss 2023”. Kērlinga komandas Olimpiskā centra „Ventspils” ledus arēnā jau 20. reizi cīnīsies par Ventspils kausu.

Šogad sacentīsies 16 komandas ar spēlētājiem no Igaunijas, Lietuvas, Spānijas un Latvijas. Dalībnieku vidū būs trīs Ventspils kērlinga kluba komandas, kas spēlē Ventspils pilsētas čempionātā, to vidū Ventspils čempioni – junioru komanda «Ice Storm», otrās vietas ieguvēji – komanda «Tā viš i» un dāmu komanda «Kaleidoskops», kā arī ventspilnieki būs iesaistīti komandā «VKK», savas komandas turnīram izveidojušas Ventspils kērlinga klubu pārstāvošās kērlingistes – Latvijas čempione jauktajos pāros Santa Blumberga-Bērziņa (komanda «Burgeri) un viņas ilggadējā komandas biedrene Latvijas sieviešu izlasē – Tīna Siliņa (komanda «Migla»).

No viesu komandām īpaši jāatzīmē divas ratiņkērlinga komandas – «ALLIANCE» un komanda «Jautrie rati», kurā kopā ar savu treneri Igaunijas kērlinga pārstāvi Erkki Lillu spēlēs Pasaules čempioni ratiņkērlinga jauktajos pāros Poļina Rožkova un Agris Lasmans. Tāpat jāatzīmē Latvijas komanda ForUs, kas iepriekš jau trīs reizes šajā turnīrā ir izcīnījusi ventspilnieku dāvāto kausu, kā arī Ventspils turnīrus iecienījušās komandas – Team Zass, «CC Rudzīšu», Team Kāpostiņa un «Slīdi, mazulīt». Lietuvu pārstāvēs divas komandas – iepriekšējās Ventspils kausa izcīņas otrās vietas ieguvēji – LTeam (mix) un Kauņas kērlinga kluba komanda Kaunas CC. Pirmo reizi Ventspils turnīrā startēs Spānijas komanda «HARRIKADA».

Kā ierasts kērlinga amatieru turnīros, vienotā konkurencē sacentīsies vīriešu, sieviešu, junioru, senioru, jauktās un ratiņkērlinga komandas. Spēles norisināsies pēc Pasaules Kērlinga Federācijas (WCF) noteikumiem. Piektdien komandas sākotnēji pirmās divas spēles aizvadīs divās grupās. Pirmajā spēlē sacentīsies komandu pāri, kas izvēlēti iepriekš notikušas izlozes rezultātā. Jau pēc pirmās spēļu kārtas komandas tiks sarindotas vietu secībā (punkti, uzvarētie endi, akmeņi), iegūstot savus nākamo spēļu pretiniekus pēc nosacījuma – jo augstāka vieta, jo stiprāks pretinieks. Uz trešo spēli abas grupas tiks apvienotas, bet pēc trīs spēļu rezultātiem, komandas tiks iedalītas Zelta un Sudraba grupās. Sudraba un Bronzas grupas komandas aizvadīs kopumā piecas spēles. Zelta grupas uzvarētājs iegūs turnīra Ventspils kauss 2023 uzvarētāja titulu un lielo kausu, bet komandas Sudraba grupā cīnīsies par mazajiem kausiem.

 

25. augustā

Plkst. 11.00 A grupas spēles
Plkst. 13.45 B grupas spēles
Plkst. 16.30 A grupas spēles
Plkst. 19.15 B grupas spēles

26. augustā

09.00 9.-16.vieta
11.45 1.- 8. vieta
14.30 Sudraba grupas spēles
17.15 Zelta grupas spēles

27. augustā

09.30 Sudraba grupas spēles
12.15 Zelta grupas spēles

Apbalvošana – plkst. 14.40. Ledus halles 2.stāva foajē

Sacensību norisi finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība un Latvijas Kērlinga asociācija. Turnīru organizē Ventspils kērlinga klubs, sadarbojoties ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi un Olimpisko centru „Ventspils”.

Turnīra organizators – Ventspils kērlinga klubs cer, ka spēles būs intriģējošas ne tikai pašiem turnīra dalībniekiem, bet arī līdzjutējiem. Uz turnīra spēlēm skatītājiem ieeja būs bez maksas. Interesenti varēs sekot līdzi turnīra spēļu rezultātiem internetā Latvijas Kērlinga asociācijas mājaslapā www.curling.lv.

Labu spēli, visiem!

Informāciju sagatavoja Ventspils kērlinga klubs

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji