Vīriešu senioru izlase saglabā izredzes iekļūt pasaules čempionāta play-off kārtā

Pasaules čempionātā senioriem Kanninā, Korejā 26.aprīlī Latvijas izlases izspēlēja pa vienai spēlei. Vīriešu izlase spraigā cīņā tomēr tika galā ar Honkongu 5:3, bet sievietēm piedzīvotais zaudējums Īrijai 2:6 pārvilka svītru iekļūšanai play-off kārtā. Rīt abas izlases aizvadīs pēdējās apakšgrupas spēles, vīriešu izlasei ar izredzēm kvalificēties cīņai par medaļām.

 

Nākamā spēle: Latvija – Jaunzēlande (vīriešu konkurencē)


6.spēle: Latvija 5:3 Honkonga

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Honkongu:
"Viss labs, kas labi beidzas. Centāmies aizdzīt vieglprātīgumu, bet laikam vakardienas mačs pret Zviedriju, bija atstājis "nospiedumu". Sestajā endā, kad spiedām uz zagšanu, Honkongas skips uzmeta neticamu metienu uz -1. Un joprojām nepaņēmām lielo endu.

Paldies puišiem, kuri korekti nospēlēja pēdējo endu un pēdējais metiens nebija vajadzīgs. Ejam tālāk."
 


5.spēle: Latvija 4:5 Zviedrija

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
"Saprotot pret ko spēlējam – divkārtējie pasaules čempioni, izgājām uz spēli mierīgi. Uzvarējām LSD un visu spēli turējām līdzi gan agresīvā spēlē, gan metot “take-out” metienus.

Viss nonāca līdz pēdējam endam, kur aiz centra sarga septīto metienu ielikām "pogā". Zviedrija, sitot caur sargu, netrāpīja un mēs aiz sarga ielikām pēdējo pilnīgi klāt, bet....ar to nepietika. Vranas “superdraw” atspieda mūsu akmeni par ~1 cm un neticami labā spēlē tomēr zaudējums. Sāpīgi, bet vēl vismaz divas spēles.

Paldies par atbalstu, palīdz."
 


4.spēle: Latvija 5:9 Šveice

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Šveici:
"Spēlei bijām noskaņojušies. Uzmestām labu LSD. Otrajā endā Šveice ar grūtu metienu no -4 panāk sev -2. Un....kaut kas spēlē nobruka.

Pilnīgi izgāzām piekto endu, savukārt pieredzējušajos šveiciešos (ieskaitot pasaules un Eiropas  čempionātu medaļniekus) nebija ne mazākā uztraukuma. Vēl sestajā endā izdevās kārtīgi sapīties, bet atkal šveiciešu pieredze ļāva mums paņemt tikai divus punktus, un viņi novadīja spēli līdz uzvarai.

Tomēr iespēja uzvarēt mums bija."
 


3.spēle: Latvija 8:4 Anglija

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Angliju:
"Agrā rīta spēles sākums sākās ar totālu aizsardzības kērlingu no Anglijas puses, jo mēs paši nespējām sakārtot pietiekamu pozīciju uzbrukumam.

Jau diemžēl tradicionāli nokļūstot iedzinējos, vīri saņēmās un, paņemot trīs akmeņus sestajā endā, atgriezāmies spēlē. Savukārt septītajā endā pretinieki izdomāja mūs "pārdrovot", uz ko mēs atbildējām ar perfektiem draw metieniem, kas rezultējās ar to, ka man bija jāliek sargi, kas nodrošināja veiksmīgu iznākumu.

Labs dienas sākums."
 


2.spēle: Latvija 8:10 Koreja

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Koreju:
"Neskatoties uz to, ka Koreja nav piedalījusies pasaules čempionātos, bija aizdomas, ka mājās būs satrenējušies un tā ar bija.

Mums galīgi nesanāca pirmie divi endi, bet no bezcerīga rezultāta, uzspiežot agresīvu spēli, izlīdzinājām rezultātu un pārtvērām iniciatīvu. Arī septītajā endā bijām tuvu punktam, bet pēdējais akmens palika atvērts. Savukārt astotajā un ekstra endā nespējām notīrīt sargus un ielikt pēdējo akmeni divās pēdās. Tā ļoti sāpīgs rezultāts."
 


1.spēle: Latvija 6:2 Vācija

Latvijas senioru izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Vāciju:
"Kamēr Latvijā visi čuč, Latvijas senioru vīriešu izlase kāpj uz ledus, lai aizvadītu pirmo spēli pret vēl nepieveikto Vāciju.

Vīri, kas kā ozoli, tomēr pirmās spēles atbildība spiež un izpildījums klibo. Labi, ka oponenti ļauj turēties vadībā. Ledus labs, tik jāspēj izmantot, ko arī paveicām spēles otrajā pusē, piespiežot pretinieku skipam mest grūtus metienus, kas nesanāk.

Un tā Latvijai pirmo reizi uzvara pār Vāciju. Čempionāts sākts uz pozitīvas nots."

 


Nākamā spēle: Latvija – Šveice (sieviešu konkurencē)


5.spēle: Latvija 2:6 Īrija

Latvijas senioru izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Īriju:
"Šodien nebija mūsu diena. Īrietes precīzi lika mājas, dzināmies pakaļ, dažas neprecizitātes neļāva ieķerties spēlē. Īrijai iznāca viss. Puse komandas gan dzīvo Kanādā un sabrauc kopā uz čempionātu.

Zaudējums. Sāpīgs."
 


4.spēle: Latvija 10:7 Čehija

Latvijas senioru izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Čehiju:
"F celiņš ir atšķirīgs no pārējiem, krīt 5/6 pēdas iepretim pārējiem 11/12. Tāpat, kā jau mūs brīdināja organizatori, F komplekts ir salasīts un katrs akmens ir ar citu ātrumu. Kamēr adaptējāmies pagāja pus spēle. Tiklīdz sapratām ledu, tad viss aizgāja. Spiedām čehietes teikot un sagaidījām kļūdas. Uzvara!"

 


3.spēle: Latvija 7:10 Somija

Latvijas senioru izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Somiju:
"Nebija mūsu spēle."

 


2.spēle: Latvija 4:7 Skotija

Latvijas senioru izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Skotiju:
"Skotietes stipras, mēģinājām aizķerties. Turējāmies cik spējām. Pēdējā endā radījām iespējas nozagt trīs, bet neizdevās.
Ledu esam apguvušas, joprojām turas uz 10/11 pēdām, bet ar joslām."

 


1.spēle: Latvija 8:3 Austrālija

Latvijas senioru izlases skipa Elēnas Kāpostiņas komentārs pēc spēles ar Austrāliju:
"Pirmā spēle vienmēr nav viegla. Ledus agresīvs, spēle veidojās agresīva, ar daudziem akmeņiem, brīžiem staigājām pa naža asmeni. Labi nospēlējām septīto endu un tas palīdzēja uzvarēt.

Paldies komandai!"
 


Vispirms sacensībās tiks aizvadīts apļa turnīrs katrā grupā. Sieviešu konkurencē abu grupu pirmās vietas automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet A2 ar B3 un A3 ar B2 savā starpā noskaidros pārējās divas pusfinālistes. Vīriešu konkurencē visu trīs grupu pirmo divu vietu ieguvēji un labākās divas komandas starp trešajām vietām (pēc papildrādītāja) sacentīsies ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfināla uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām. Fināla spēles sieviešu un vīriešu konkurencē norisināsies 29.aprīlī plkst. 04:30 pēc Latvijas laika.

Latvijas sieviešu senioru izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Gunta Millere, Dace Zīle, Aija Rudzīte.
Latvijas vīriešu senioru izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Lācis.


Latvijas sieviešu senioru izlases spēļu grafiks B grupā (pēc Latvijas laika):
8:3 – Austrālija
4:7 – Skotija
7:10(EE) – Somija
10:7 – Čehija
2:6 – Īrija
/27.04./ 06:00 – Šveice

Latvijas vīriešu senioru izlases spēļu grafiks B grupā (pēc Latvijas laika):
6:2 – Vācija
8:10 – Koreja
8:4 – Anglija
5:9 – Šveice
4:5 – Zviedrija
5:3 – Honkonga
/27.04./ 10:00 – Jaunzēlande

Latvijas izlašu dalību pasaule čempionātā senioriem atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Sieviešu izlasi atbalsta Ventspils valspilsētas pašvaldība, Venden, SIA Samrode.

Foto: WCF/Stephen Fisher
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji