Kanādas galvaspilsētā norisināsies pasaules čempionāts vīriešu komandām

Šodien 1. aprīlī plkst. 21:00 pēc Latvijas laika Kanādas galvaspilsētā Otavā vīriešu komandas uzsāks pasaules čempionātu kērlingā. Pirmajā spēļu kārtā uz ledus dosies seškārtējais pasaules čempions Niklas Edins (Zviedrija), kurš ar komandu mēģinās izcīnīt zeltu piektajā čempionātā pēc kārtas.


Pirmo reizi vēsturē pasaules čempionāts vīriešiem notiks Kanādas galvaspilsētā Otavā. Tajās 13 valstu izlases, kas kvalificējušās pēc starta Eiropas un Pankontinentālā čempionāta 2022.gada novembrī, sacentīsies par titulu.

Dalībnieki: Čehija, Šveice, Skotija, Itālija, Zviedrija, Turcija, Vācija, Norvēģija, Koreja, Kanāda, ASV, Japāna un Jaunzēlande.

Zviedrija ar nemainīgu izlases sastāvu pēdējos četros čempionātos 2018., 2019., 2021. un 2022. gadā ir izcīnījusi čempionu titulu, kas līdz šim nav izdevies nevienai valstij. Lai arī Kanāda ir tikusi gan pie pieciem, gan sešiem tituliem pēc kārtas, tomēr izlasi šo čempionātu laikā pārstāvēja dažādas komandas. Zviedri savu dominanci noteikti vēlēsies turpināt, lai pārrakstītu jaunu kērlinga vēsturi.

Viņu sīvākie konkurenti būs skoti ar Brūsu Mauatu priekšgalā, kas 2021.gadā pasaules čempionātā un 2022.gadā Pekinas olimpiskajās spēlēs finālā zaudēja tieši Edinam. Toties pēdējos divus gadus Mauats bija labākais Eiropā. Savukārt Kanāda zviedriem zaudēja pagājušā čempionāta finālā. Šogad izlases godu vēlreiz pārstāvēs Breds Gušu, kura komanda veikusi nelielas izmaiņas sastāvā, lai mēģinātu savās mājās izcīnīt zeltu.

Džoels Retornazs (Itālija) jau devīto reizi startēs pasaules spēcīgāko vīriešu komandu vidū. Pērn viņam ar komandu izdevās izcīnīt pirmās medaļas – bronzas, kas šogad varētu pārtapt arī par augstāka kaluma medaļām. Tā pat jaunizveidotā Šveices komanda ar Janiku Švalleru skipa pozīcijā, kuras sastāvā ir iekļauti divi titulēti spēlētāji, mēģinās atkal iekļūt labāko trijniekā, kas 2022.gadā šveiciešiem neizdevās.

Pēc gada pārtraukuma atpakaļ uz pasaules čempionāta skatuves atgriezusies Džona Šustera vadītā komanda no ASV, kurā trīs no dalībniekiem 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs negaidīti izcīnīja zeltu. Šo daudzo kērlinga grandu klātbūtne sola aizraujošu čempionātu.


Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīra kārtu, pēc kuras pirmās un otrās vietas ieguvēji automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet 3. ar 6. un 4. ar 5.vietu sacentīsies par atlikušajām vietām pusfinālā. Pusfināla uzvarētāji 9.aprīlī plkst. 23:00 pēc Latvijas laika uzsāks fināla spēli par 2023.gada čempionu titulu.

Visas čempionāta spēles iespējams skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformas Recast kanālā “The Curling Channel”.


Foto: WCF/Steve Seixeiro

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji