Pasaules spēcīgākās sieviešu kērlinga izlases cīnīsies par titulu Zviedrijā

Šodien, 18.martā plkst. 15:00 pēc Latvijas laika ar trīskārtējās pasaules čempiones Šveices spēli pret ASV Zviedrijas pilsētā Sandvikenā sāksies pirmā spēļu kārta pasaules čempionātā kērlingā sieviešu komandām. Sacensību fināls gaidāms 26.martā, kad uzzināsim vai Šveicei izdosies nodrošināt ceturto titulu pēc kārtas.


Šis būs jau 45 pasaules čempionāts sieviešu konkurencē un ceturtais, kas tiks aizvadīts Zviedrijā. Sacensībās startēs 13 valstu izlases, kur astoņas no tām kvalificējās pēc starta Eiropas čempionātā 2022.gada novembra beigās, bet piecas Pankontinentālajā čempionātā. Diemžēl Latvijas izlase Eiropas čempionātu A divīzijā noslēdz pēdējā vietā, izkrītot uz B divīziju un tādējādi nekvalificējoties pasaules čempionātam.

Dalībnieces: Dānija, Šveice, Skotija, Itālija, Zviedrija, Turcija, Vācija, Norvēģija, Japāna, Koreja, Kanāda, ASV un Jaunzēlande.

Šveices izlase Silvanas Tirinzoni vadībā tikusi pie trim tituliem 2019., 2021. un 2022.gadā, 2020.gadā čempionāts tika atcelts Covid-19 pandēmijas dēļ. Līdz ar to viņām būs iespēja nodrošināt ceturto titulu pēc kārtas, kas izdevies vienīgi Kanādai pagājušajā gadsimtā no 1984. līdz 1987.gadam, tiesa gan katru gadu uzvarot citai komandai.

Koreja pērn tika pie sudraba medaļām, bet šogad valsti pārstāvēs cita komanda ar Ha Seungjunu skipa pozīcijā, kurām šī būs debija šāda līmeņa sacensībās. Savukārt Kanādas Kerijas Einarsonas vadītā izlase pēc iepriekšējā čempionāta bronzas savās mājās centīsies trešajā piegājienā tikt pie zelta.

Zviedrijas izlasi savu skatītāju priekšā pārstāvēs olimpiskā un divkārtējā Eiropas čempione Anna Haselborga ar komandu, kas pēdējos divus čempionātus palikusi tūlīt aiz goda pjedestāla, bet 2018. un 2019. gadā zaudēja finālā. Pasaules čempionāta zelts ir vienīgais, kas vēl nav nonācis Haselborgas komandas rokās.

Pagājušā gada novembrī Eiropas čempionātā visus pārsteidza Dānija, kas kļuva par čempioni. Šī pati komanda ar skipu Madlēnu Dupontu, kurai šis būs 14 pasaules čempionāts, noteikti sastādīs konkurenci titulētākajām pretiniecēm un centīsies sagādāt vēl vienu pārsteigumu. Savukārt Jaunzēlande piedzīvos debiju pasaules čempionātā sievietēm.


Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīra kārtu, pēc kuras pirmās un otrās vietas ieguvējas automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet 3. ar 6. un 4. ar 5.vietu sacentīsies par atlikušajām vietām pusfinālā. Pusfināla uzvarētājas 26.marta plkst. 16:00 pēc Latvijas laika uzsāks fināla spēli par 2023.gada čempionu titulu.

Visas čempionāta spēles iespējams skatīties Pasaules kērlinga federācijas tiešraižu platformas Recast kanālā “The Curling Channel”.


Foto: WCF/Celine Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji