Latvija – pasaules čempioni ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

Naktī uz 13.martu Kanādas pilsētā Ričmondā Latvijas jauktā pāra izlase – Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills un trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis pasaules čempionātā izcīnīja visaugstākā kaluma godalgas – zelta. Fināla spēle noslēdzās tikai ekstra endā, kurā daudz pārliecinošāk nospēlēja mūsu kērlingisti, pieveicot ASV ar 11:8.


Latvijas izlase fināla spēli uzsāka bez pēdējā metiena tiesībām, tomēr jau pirmajā endā izdevās nozagt punktus, nonākot 2:0 vadībā. Otrajā endā vēlreiz bija iespēja nozagt, tomēr pēdējais akmens mūsējiem bija nedaudz par stipru un ASV ar savu pēdējo metienu spēja nonākt tuvāk centram 1:2. Trešajā endā nelielas amerikāņu kļūdas ļauj mūsu izlasei ar pēdējo metienu uz mājas centru izcīnīt vēl divus punktus 4:1. Lieliski aizvadīts ceturtais ends mūsu kērlingistu izpildījumā ļauj nozagt vēl vienu punktu un doties lielajā pārtraukumā 5:1 vadībā.

Pēc pārtraukuma amerikāņi atgūst metienu garšu, kamēr mūsu izlase pieļauj kļūdas, kas rezultējas ar trīs punktiem ASV labā, samazinot rezultāta starpību līdz -1 (4:5). Pēc šāda pavērsiena mūsu komanda nolemj izspēlēt “power play”. Tas attaisno cerības uz vairākiem punktiem, atgūstot iepriekšējā endā zaudētos trīs 8:4. ASV, lai atkal pietuvotos rezultātam, izspēlē septītajā endā savu “power play”. Mūsu izlases gan par vāju, gan par spēcīgu uzmestie metieni ļāva amerikāņiem vēlreiz tikt pie trim punktiem un nonākt -1 (7:8) attālumā. Astotajā endā pretiniekiem izdodas lielisks priekšpēdējais metiens, nonākot tuvāk centram. Līdz enda beigām tā arī neizdodas to izsist, ar ko pietiek, lai spēlē būtu ekstra ends 8:8.

Ekstra enda sākumā metienu izpildījums labāks mūsu izlasei, lai gan mestie akmeņi atrodas pa visam nedaudz aiz centra līnijas. Tomēr pretinieki pieļauj kļūdas, uzmetot par vāju, kas neļauj nozagt uzvaru mūsējiem. Līdz ar to, neizmetot pēdējo metienu, jau ir skaidrs, ka Latvija ir izcīnījusi uzvaru ar 11:8 un godam nopelnījusi zelta medaļas. Līdz šim nevienai no Latvijas kērlinga komandām augstākajā divīzijā nav izdevies tikt uz goda pjedestāla.

Jauktā pāra izlases trenera Erki Lilla komentārs pēc spēles ar ASV:
“Uzvarētāju nekritizē. Abi spēlētāji uz laukuma darbojās mierīgi un koncentrēti. Spēles sākums bija labs. Vēlāk devām iespēju pretiniekiem atspēlēties. Vēlreiz paldies visiem atbalstītājiem.”

Jauktā pāra spēlētājas Poļinas Rožkovas komentārs pēc spēles ar ASV:
“Šī bija pirmā spēlē, pirms kuras es neiemetu mājās LSD, kas bija ļoti dīvaini. Ledus bija ļoti labs. Viena puse ļoti krita, bet otra mazāk, ko mēs visu laiku mēģinājām izmantot. Otrajā endā neizmantojām savu iespēju izcīnīt vairāk punktu. Tomēr viss labi, kas labi beidzas. Mēs no savas puses bijām ļoti koncentrējušies. Pretinieku “power play” mums nesanāca, neaizbraucām paskatīties, jo likās, ka mums ir maz laika. Ja būtu aizbraukuši, tie lēmumi mums būtu citādāki. Ledus neļāva kļūdīties.”


Pateicoties šai uzvarai, ir izcīnīti vērtīgi punkti atlasei uz 2026.gada ziemas paralimpiskajām spēlēm Itālijā. Kaut gan Starptautiskā paralimpiskā komiteja plāno apstiprināt atlases kārtību līdz marta beigām, provizoriskā informācija liecina, ka tiks ņemti vērā 2023.-2025. gada čempionātu rezultāti. Tiek plānots, ka paralimpiskajām spēlēm kvalificēsies astoņi ratiņkērlinga jauktie pāri un 10 ratiņkērlinga komandas.

Jāpiemin vēl tas, ka vēl pirms čempionāta sākšanās pamatsastāva spēlētājs Aleksandrs Dimbovskis piedzīvoja kritienu un salauza abus ceļus, līdz ar to viņam šis čempionāts beidzās nesākoties. Viņu aizvietoja Agris Lasmans, kas bija vienīgais dalībnieks, kurš startēja abos čempionātos, kopumā deviņās dienās nospēlējot 22 spēles un beigās tiekot apbalvots ar zelta godalgu. Neticama izturība cilvēkam ar invaliditāti, kas nebūtu pa spēkam lielai daļai sportistu.

Spēlētāji atgriezīsies Latvijā otrdien. Poļina Rožkova, Aleksandrs Dimbovskis un Erkki Lills ielidos plkst. 13:20 no Parīzes, bet Agris Lasmans ar komandu ielidos plkst. 13:05 no Frankfurtes.

Bronzas spēli Kanāda iesāka ar pieciem punktiem, bet jau nākamajā endā Ķīna izcīnīja četrus (4:5). Līdz pat septītajam endam komanda apmainījās trīs punktu guvumos, kanādiešiem vēl aizvien atrodoties +1 vadībā (11:10). Septītajā Kanāda starpību palielina līdz +3 (13:10), ko astotajā endā Ķīna tā arī neatspēlē, izcīnot vienu (11:13).

Latvijas jauktā pāra izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills, trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis.

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlases spēļu rezultāti:
8:5 – Itālija
9:4 – Japāna
8:4 – Anglija
5:10 – Kanāda
8:2 – Dānija
9:10(EE) – Vācija
9:4 – Zviedrija
10:7 – Koreja
7:5 – Slovākija /kvalifikācijas spēle/
10:7 – Ķīna /pusfināls/
11:8 – ASV /fināls/

Izšķirošo spēļu rezultāti:
11:8 Latvija – ASV /fināls/
13:11 Kanāda – Ķīna /bronzas spēle/

Kopvērtējums ratiņkērlinga jauktajiem pāriem:
1. Latvija
2. ASV
3. Kanāda
4. Ķīna
5. Anglija
6. Slovākija
7. Koreja
8. Skotija
9.  Igaunija
10. Vācija
11. Ungārija
12. Itālija
13. Japāna
14. Norvēģija
15. Zviedrija
16. Šveice
17. Polija
18. Dānija
19. Somija

Foto: WCF/Cheyenne Boone

Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Jebkurš smags, pacietīgs un neatlaidīgs darbs dos rezultātu! Lielisks sasniegums! Cepuri nost!!! Latvijas kērlinga panākumus manuprāt ir radījusi tajā iesaistīto personu aizrautība, kaisle, mīlestība pret to ko darām (angļu valodā viens vārds - PASSION). Tas viss nerodas vienā dienā un vienā mirklī, bet ja uz TO iet, tad ir liela iespēja, ka TAS arī notiks!!! Apsveicu visus iesaistītos!
2023-03-13 18:07:44
LIELISKI!!!! APSVEICU!!!!
2023-03-13 08:41:47

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji