Ratiņkērlinga jauktais pāris nodrošina Latvijai pirmo medaļu kērlinga vēsturē

Pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem Ričmondā, Kanādā šorīt, 12.martā Latvijas izlase – Poļina Rožkova/Agris Lasmans cīnījās pusfinālā. Tajā viņiem pretim stājās Ķīnas izlase, kura vēl nebija zaudējusi ne spēli. Tieši mūsu izlase sagādāja viņiem pirmo zaudējumu, Latvijai uzvarot ar 10:7 un pirmo reizi nodrošinot kādu no godalgām augstākajā divīzijā.


Latvija šo spēli iesāk bez pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Ar pēdējo Agra Lasmana metienu izdevās perfekti ierullēties mājas centrā, apgrūtinot pretiniekus tikt pie punktiem. Mēģinot izsist mūsu akmeni caur centra sargiem, ķīnieši nokļūdās, tā zaudējot pat divus punktus. Otrajā endā pāris kļūdas mūsu izlases sākuma metienos rezultējas ar trīs punktiem Ķīnas labā 3:2. Lieliski nospēlēts trešais ends un kļūdas Ķīnas izpildījumā ļauj izcīnīt maksimālo punktu skaitu vienā endā – sešus punktus, nonākot 8:3 vadībā. Ceturtā enda sākumā precīzie mūsu izlases metieni ļauj enda beigās nosargāt vienu akmeni tuvāk centram, kuru pretinieki centās izsist caur savu sānu akmeni, lai dabūtu trīs punktus, tomēr mūsējie nozog vienu 9:3.

Pēc pārtraukuma Ķīna nolemj izspēlēt “power play”, kas atmaksājās, pietuvojoties rezultātā līdz -3 (6:9). Latvijas izlase uzreiz jau nākamajā endā paņem savu “power play” opciju. Lai arī enda beigās ar pēdējo metienu bija iespējams paņemt divus punktus, diemžēl metiens izrādījās par vāju, tiekot pie viena 10:6. Septītajā endā mūsu izlase nosargā piekļuvi centram, pretiniekiem izcīnot tikai vienu punktu 7:10. Ar šādu rezultātu noslēdzās pusfināla spēle, mūsējiem precīzi likvidējot pretinieku centienus nozagt punktus.

Jauktā pāra izlases trenera Erki Lilla komentārs pēc spēles ar Ķīnu:
“Šī noteikti bija labākā spēle čempionātā. Varēja redzēt, ka Ķīna taktiskā ziņā nebija tik labi kā mēs, tajā skaitā arī metienu izpildījuma ziņā. Esmu ļoti priecīgs, ka abi spēlētāji ir kā viena komanda un uzvedās kā viena komanda, nesatraucas lieku reizi. Visi kopā esam pateicīgi mūsu atbalstītājiem.”

Līdz ar to ratiņkērlinga jauktais pāris ir paveicis ko vēsturisku, augstākajā divīzijā nodrošinot kādu no medaļām. Finālā, kas norisināsies 12.martā plkst. 23:30, mūsu izlase tiksies ar ASV izlasi, kura, nozogot punktu astotajā endā, ar 7:6 pieveica mājinieci Kanādu. Paralēli šai spēlei Ķīna un Kanāda savā startpā cīnīsies par bronzas medaļām.

Latvijas jauktā pāra izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills, trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis.


Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
8:5 – Itālija
9:4 – Japāna
8:4 – Anglija
5:10 – Kanāda
8:2 – Dānija
9:10(EE) – Vācija
9:4 – Zviedrija
10:7 – Koreja
7:5 – Slovākija /kvalifikācijas spēle/
10:7 – Ķīna /pusfināls/
12.03. 23:30 – ASV /fināls/ – TIEŠRAIDE Recast kanālā


Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Foto: WCF/Cheyenne Boone

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji