Rīt ratiņkērlinga jauktais pāris cīnīsies par vietu pasaules čempionāta pusfinālā

Ričmondā, Kanādā 10.marta vakarā pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem Latvijas izlase pēdējā apakšgrupas spēlē tikās ar Koreju. Spraigā cīņā spēles beigas labāk nospēlēja mūsu kērlingisti, uzvarot ar 10:7 un iekļūstot kvalifikācijas spēlē par vietu čempionāta pusfinālā.


Pēdējā mūsu izlases apakšgrupas spēle jau no pirmajiem metieniem izvērtās spraiga, abām komandām pavadot vairāk domājot par nākamajiem metieniem. Pirmā enda beigās Koreja ar pēdējo metienu izcīnīja tikai vienu punktu. Otrajā pēc lieliska Agra Lasmana pēdējā “take out” metiena starp diviem sargiem izdodas izvairīties no zaudēta punkta, paņemot divus (2:1). Trešo endu mūsu izlase aizvada ar daudz kļūdām metienos, kas rezultējas ar četriem punktiem Korejas labā 5:2. Pirms došanās lielajā pārtraukumā mūsu kērlingisti izvēlas “power play”. Tajā, pateicoties korejiešu kļūdām pēdējos metienos, bija iespēja izcīnīt trīs punktus, tomēr mūsu “take out” metiens izrādījās par platu, tiekot pie diviem punktiem 4:5.

Pēc lielā pārtraukuma tiek aizvadīts spraigs ends, kurā mūsu izlasei izdodas nosargāt akmeni tuvāk centram un nozagt punktu, panākot neizšķirtu 5:5. Sestajā endā pretinieki aizvien vairāk pieļauj kļūdas metienos, arī pēdējo izmet cauri mājai, kas mūsu izlasei ļauj nozagt trīs un izvirzīties vadībā ar 8:5. Pēc šāda pavērsiena septītajā endā Koreja izspēlē savu “power play”, kurā izcīna divus punktus, samazinot rezultāta starpību līdz -1 (7:8). Pēdējo endu mūsu kērlingisti nospēlē droši un, pateicoties korejiešu pāris kļūdām, izdodas nosargāt pārsvaru un noslēgt spēli ar 10:7.

Līdz ar to Latvijas jauktā pāra izlase kvalificējas spēlei par iekļūšanu pusfinālā. Pretinieks būs zināms pēc pēdējās apakšgrupu spēļu kārtas, kas sāksies 11.martā plkst. 05:00 pēc Latvijas laika. Savukārt cīņu par vietu pusfinālā ar A apakšgrupas 3.vietas ieguvējiem mūsu izlase aizvadīs 11.martā plkst. 19:00 pēc Latvijas laika. Šī Latvijas izlases spēle tiešraidē tiks translētas “Curl BC” YouTube kanālā no statiskajām kamerām.

Jauktā pāra izlases trenera Erki Lilla komentārs pēc spēles ar Koreju:
“Spēles sākumā mums bija ļoti daudz enerģijas. Iesildoties vēl bija lēns ledus, bet pēc tam tas ieskrējās, tāpēc vairāki metieni bija par spēcīgu. Līdz ar to ar pirmajiem diviem metieniem pirmajos trijos endos mēs nebijām spēlē. Sākot ar ceturto endu abi spēlētāji atdeva visu un praktiski kļūdu nebija, kas ļāva kontrolēt spēli. Pareizajā brīdī tika paņemts minūtes pārtraukums, pēc kura metiens tika izpildīts uz 100%.

Esmu pateicīgs visiem latviešiem un tiem, kas mūs atbalsta. Visa komanda ir priecīga, ka varam turpināt dalību čempionātā.”


Latvijas ratiņkērlinga izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
“Gribēju pateikt lielu paldies komandai un Rihardam, ka esam spēruši soli pretim savai otrajai paralimpiādei. Prieks arī par jauktā pāra izlasi, kas tikko uzvarēja Koreju. Ļoti ceru, ka rīt viņi uzvarēs arī kvalifikācijas spēli un būs ar vienu kāju nākamajās paralimpiskajās spēlēs.

Protams paldies Ojāram, kurš pēc ilgiem gadiem atkal uzņēmās skipa lomu. Noteikti uzslavas pelnījušas debitantes meitenes – Ieva un Linda, kuras savā debijas čempionātā parādīja raksturu un mentālo sagatavotību, nospēlēja daudz labāk nekā biju gaidījis. Paldies Agrim par izturību! Tie kas nezin, gribu atgādināt to kādu darba apjomu viņš šeit veica, spēlējot abās izlasēs, kādu fizisko piepūli tas viņam ir prasījis. Tas viss atspoguļojās vakaros pēc garās spēļu dienas. To pat grūti aprakstīt. Sergejam vislielākais paldies par pēdējo metienu un aukstasinību, kas saglabāja mums vietu A divīzijā.”


Jaukto pāru čempionātā vispirms abās apakšgrupās tiks izspēlēta apļa turnīra kārta. Pēc tās katras grupas pirmās vietas ieguvēji automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet A2 ar B3 un A3 ar B2 noskaidros atlikušos pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji 13.martā 00:30 pēc Latvijas laika uzsāks cīņu par čempionu titulu.

Latvijas jauktā pāra izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills, trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis.
Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Ojārs Briedis (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ieva Melle, Linda Meijere, treneris Arnis Veidemanis, trenera asistents Rihards Jeske.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:
8:4 – Itālija
4:6 – Koreja
3:4(EE) – Ķīna
6:7 – Kanāda
6:3 – Skotija
7:6 – Dānija
2:11 – Norvēģija
1:13 – Zviedrija
2:5 – Čehija
3:7 – ASV
8:7(EE) – Japāna

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
8:5 – Itālija
9:4 – Japāna
8:4 – Anglija
5:10 – Kanāda
8:2 – Dānija
9:10(EE) – Vācija
9:4 – Zviedrija
10:7 – Koreja
11.03. 19:00 – spēle par vietu pusfinālā

Kopvērtējums ratiņkērlinga komandām:
1. Ķīna 11-10-1 Q
2. Kanāda 11-9-2 Q
3. Koreja 11-8-3 Q
4. ASV 11-7-4 Q
5. Zviedrija 11-6-5 Q
6. Skotija 11-5-6 Q
7. Norvēģija 11-5-6
8. Čehija 11-5-6
9. Latvija 11-4-7
10. Itālija 11-3-8 uz B divīziju
11. Dānija 11-2-9 uz B divīziju
12. Japāna 11-2-9 uz B divīziju

Kopvērtējums ratiņkērlinga jauktajiem pāriem:
1. Kanāda 8-8-0 Q
2. Latvija 8-6-2 Q
3. Anglija 7-5-2 Q
4. Vācija 8-5-3
5. Koreja 7-4-3
6. Itālija 7-3-4
7. Dānija 7-1-6
8. Japāna 8-1-7
8. Zviedrija 8-1-7


Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Foto: WCF/Cheyenne Boone

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji