Juniores pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu Zviedrijai

Šodien, 25.februārī ar spēli pret Zviedriju Latvijas junioru meiteņu izlase uzsāka dalību 2023.gada pasaules čempionātā kērlingā junioriem A divīzijā Fusenē, Vācijā. Pēc mūsējo dominances pirmajos divos endos, spēles iniciatīva pārgāja pretinieču pusē, liekot atzīt Zviedrijas pārākumu ar 4:7.


Čempionāta pirmo spēli Latvijas izlase uzsāk ar pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā, kurā zviedrietes mūs piespiež paņemt punktu. Otrajā endā abas komandas spēlēja daudz agresīvāk, mūsu meitenēm aizvadot lieliski enda beigas, kas ļauj nozagt punktu (2:0). Vairākas kļūdas mūsu meiteņu izpildījumā dod iespēju Zviedrijai panākt neizšķirtu 2:2, lai gan ar pēdējo metienu viņas pat varēja izvirzīties viena punkta vadībā. Kļūdas turpinās arī ceturtajā endā, nu jau mūsu izlasei nonākot iedzinējos ar -2 (2:4). Ejot lielajā pārtraukumā tiek zaudēts vēl viens punkts 2:5.

Pēc pārtraukuma spēles scenārija krasi nemainās, un kļūdas pēdējos metienos ļauj vēlreiz pretiniecēm nozagt punktus 7:2. Septītajā endā zviedrietes turpina dominēt, piespiežot mūsu meitenes paņemt tikai punktu, ko astotajā endā izdodas papildināt ar vienu nozagtu 4:7, nospēlējot riskanti pašas enda beigas. Pēc nonullēta devītā enda, 10. Latvijas izlase pielika visus centienus, lai vismaz izlīdzinātu rezultātu. Diemžēl tas neizdevās, piekāpjoties visā spēlē ar 4:7. Šovakar, dienas otrajā mačā pretiniekos stāsies Skotija, kas ar 7:5 pārspēja Vāciju.


Abās konkurencēs tiks aizvadītas viena apļa spēles. Pēc pamatturnīra katrā no tām četras labākās iekļūs pusfinālā, kur sacentīsies 1. ar 4. un 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji katrā konkurencē noskaidros 2023.gada čempionus. Meiteņu konkurencē fināls norisināsies 4.martā plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, bet puišu konkurences fināls notiks tās pašas dienas plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Visas mūsu meiteņu izlases spēles bez komentāriem varēs vērot PKF tiešraižu platformā Recast “The Curling Channel” kanālā.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Marija Seļiverstova, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Latvijas junioru meiteņu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika) un rezultāti:
4:7 – Zviedrija
25.02. 20:30 – Skotija (tiešraide bez komentāriem)
26.02. 15:00 – Vācija (tiešraide bez komentāriem)
27.02. 10:00 – Šveice (tiešraide bez komentāriem)
27.02. 20:00 – Kanāda (tiešraide bez komentāriem)
28.02. 15:00 – Koreja (tiešraide bez komentāriem)
01.03. 10:00 – Norvēģija (tiešraide bez komentāriem)
01.03. 20:00 – ASV (tiešraide bez komentāriem)
02.03. 15:00 – Japāna (tiešraide bez komentāriem)

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: WCF/Cheyenne Boone

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji