Meiteņu izlase no Norvēģijas atved kausu par izcīnīto 2.vietu

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 10. līdz 12.februārim Latvijas meiteņu izlase startēja Ziemeļu kērlinga tūres junioru posmā “Lillehammer Junior Classic 2023”, kas norisināsies Lillehammerē, Norvēģijas. Mūsu izlase iekļuva turnīra finālā, kurā ar 1:5 atzina Lukasa Hostmelingena vadītā norvēģu kvarteta pārākumu.


Sacensībās bija pieteikušās astoņas komandas, sadalītas divās grupās pa četrām, komandas izspēlēja četras spēles ar attiecīgi otras grupas komandām. Latvijas meiteņu izlase turnīru uzsāka ar spraigu cīņu pret jaukto komandu no Norvēģiju, kuru pārspēja ar 8:6. Toties nākamā spēlē mūsu izlases dominance atnesa pārliecinošu uzvaru pret dāņu puikām ar 6:2.

Trešā spēle noslēdzās vien ekstra endā, kurā ar pēdējā metiena tiesībām mūsu četrinieks tika pie punkta un kārotās uzvaras ar 7:6. Pēdējā pamatturnīra spēlē pretim stājās Norvēģijas meiteņu izlase, kas lika mūsu meitenēm kapitulēt ar 3:7.


Ar trim uzvarām četrās spēlēs Evelīnas Barones vadītā izlase iekļuva pusfinālā, kurā vēlreiz tikās ar Norvēģijas meiteņu izlasi. Lai arī pēc pieciem endiem norvēģietes bija izvirzījušās vadībā ar 6:4, tomēr pēdējos endus veiksmīgāk nospēlēja mūsējās, izcīnot uzvaru ar 10:6 un vietu finālā.

Finālspēlē pretim stājās vēl ne reizi nezaudējušā Hostmelingena komanda, kura parādīja savu pārākumu arī pēdējā šī turnīra spēlē. Kaujiniecisks rezultāts bija vērojams līdz pat sestajam endam, mūsu meitenēm atrodoties iedzinējos ar -1 (1:2). Diemžēl zaudētie trīs punkti sestajā endā liedza tikt pie sacensību titula, noslēdzot turnīru ar zaudējumu finālā 1:5, bet kopvērtējumā izcīnītu augsto 2.vietu.

Latvijas izlases skipa Evelīnas Barones komentārs pēc turnīra:
“Aizvadīts intensīvs turnīrs Norvēģijā – sešas spēles trīs dienās. Šīs bija mūsu noslēdzošās sagatavošanās sacensības pirms pasaules junioru čempionāta, uz kuru dosimies jau pēc pāris nedēļām.

Šis turnīrs vērsa mūsu uzmanību uz sīkumiem, pie kuriem vēl ir jāpiestrādā atlikušajās divās nedēļās. Brīžiem cīnījāmies un mocījāmies ar dikti taisno ledu, māja krita ap piecām pēdām. Gaidījām, ka ledus būs agresīvāks, taču arī šāda pieredze ir noderīga un vajadzīga.

Turnīrā mums bija iespēja spēlēt gan pret Norvēģijas junioru meiteņu izlasi, ar kuru tiksimies vēlreiz jau pavisam drīz – pasaules čempionātā, kā arī pret Dānijas un Norvēģijas junioru puišu izlasēm.

Ļoti vērtīga pieredze un kopumā turnīrs vērtējams pozitīvi. Prieks par iegūto 2.vietu un arī par iegūto kausu. Esam kaujinieciski noskaņotas gaidāmajam pasaules junioru čempionātam.”

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātu junioriem A divīzijā Fusenē, Vācijā aizvadīs no 25. februāra līdz 4.martam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs turnīrā: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Marija Seļiverstova, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Meiteņu izlases spēļu rezultāti:
8:6 – “LCK mixed juniors” (Norvēģija)
6:2 – Dž.Vīlandts (Dānija)
7:6(EE) – L.J.Aspeli (Norvēģija)
3:7 – T.Bjornstada (Norvēģija)
10:6 – T.Bjornstada (Norvēģija) /pusfināls/
1:5 – L.Hostmelingens (Norvēģija) /fināls/

Foto: WCF/Cheyenne Boone
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji