Juniori nodrošina vietu Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskā festivāla pusfinālā

Latvijas izlase Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskā festivāla kērlinga turnīrā jauktajām komandām Klautā, Itālijā priekšpēdējā pamatturnīra spēlē tikās ar tuvāko sāncensi Zviedriju. Spraigā spēlē beigu nogriezni labāk nospēlēja mūsu juniori, izcīnot ne tikai uzvaru ar 5:2, bet arī vietu rītdienas pusfinālā.


Šodien, 26.janvārī kērlinga turnīrā atlikušas pēdējās apakšgrupas spēles. Mūsu izlase dienas pirmajā pusē tikās ar Zviedriju, kas tā pat kā Latvijas izlase pretendē uz vietu pusfinālā. Pēc nonullēta pirmā enda, zviedriem otrajā izdodas nozagt punktu, kuru mūsu izlase atgūst trešajā, panākot neizšķirtu. Spēles nākamajos divos endos mūsu komanda nozog pretiniekiem pa punktam katrā, pārņemot vadību ar 3:1. Lai arī Zviedrija pēc sestā enda pietuvojās līdz -1 (2:3), tomēr divi punkti septītajā Latvijai nodrošināja vēl lielāku pārsvaru 5:2, ko astotajā zviedri nespēja atspēlēt. Ar šādu rezultātu spēle noslēdzās, mūsu junioriem tiekot pie piektās uzvaras piecās spēlēs un saglabātu pirmo vietu apakšgrupā.

Latvijas izlases treneres Evitas Regžas komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
“Sajūtiet mūsu emocijas – ESAM PUSFINĀLĀĀĀĀĀ!!!!!

P.s. Jociņam – vismaz rīt būs ko darīt (smejas).


Latvijai ir garantēta vieta pusfinālā, lai gan atlikusi vēl viena apakšgrupas spēle ar Norvēģiju plkst. 18:00 pēc Latvijas laika. Pusfināli notiks 27.janvārī plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, kuru dueļi būs zināmi pēc spēles ar Norvēģiju.

Kopumā sacensībās piedalās 14 valstu izlases, kuras sadalītas divās grupās pa septiņām. Pēc apļa turnīra pirmās divas katras grupas komandas kvalificēsies pusfinālam, kurā sacentīsies A1 ar B2 un B1 ar A2. Uzvarētāji 27.janvārī plkst. 14:30 pēc Latvijas laika noskaidros EJZOF zelta medaļu ieguvējus, bet zaudētāji cīnīsies par bronzu.

Latvijas izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips), Agate Regža, Toms Sondors, Marija Seļiverstova un trenere Evita Regža.


Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika un rezultāti:
7:3 – Dānija
7:2 – Bosnija un Hercogovina
8:1 – Slovēnija
8:4 – Turcija
5:2 – Zviedrija
26.01. 18:00 – Norvēģija

Kopvērtējums B apakšgrupā:
Latvija 5-5-0
Norvēģija 5-4-1
Zviedrija 6-4-2
Dānija 5-3-2
Slovēnija 5-1-4
Turcija 5-1-4
Bosnija un Hercogovina 5-0-5


Latvijas izlases startu atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja, Olimpiskā Solidaritāte.

Foto: Edijs Pālens/LETA
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji