Latvijas vicečempioni piedalīsies Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskā festivāla kērlinga turnīrā

Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskā festivāla (EJZOF) kērlinga turnīrs jauktajām komandām Itālijas kalnainajā pilsētā Klautā norisināsies no 23. līdz 27.janvārim, kurā startēs nesen kā Latvijas čempionātā jauktajām komandām sudraba medaļas izcīnījušie juniori – Kristaps Zass, Agate Regža, Toms Sondors, Marija Seļiverstova un trenere Evita Regža.


Šonedēļ, 17.janvārī Latvijas Olimpiskā komiteja paziņoja karognesējus, kuru vidū būs kērlingiste Marija Seļiverstova. Viņa kopā ar Linardu Reini Laizānu atklāšanas ceremonijā šodien plkst. 19:00 pēc Latvijas laika, kas notiks Triestē, Itālijā, nesīs Latvijas karogu. Nākamās dienas pēcpusdienā mūsu izlase aizvadīs treniņu, bet jau pirmdien, 23.janvārī plkst. 13:00 ar spēli pret Dāniju uzsāks olimpiskā festivāla kērlinga turnīru.

Kopumā sacensībās piedalīsies 14 valstu izlases, kuras kvalificējušās pēc šādiem kritērijiem: organizētāj un palīgorganizētājvalstis (Itālija, Slovēnija, Austrija); valstis, kuru izlases gan meiteņu, gan puišu konkurencē startēja 2022.gada A divīzijas junioru čempionātā (Zviedrija, Šveice, Vācija, Norvēģija, Latvija, Dānija); kā arī valstis pēc sasniegtajiem rezultātiem 2021.gada Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē.

A grupa: Austrija, Čehija, Spānija, Vācija, Ungārija, Itālija, Šveice.
B grupa: Dānija, Latvija, Bosnija un Hercogovina, Norvēģija, Slovēnija, Zviedrija, Turcija.

Sadalītas divās grupās pa septiņām, komandas izspēlēs apļa turnīru. Pēc tā pirmās divas katras grupas komandas kvalificēsies pusfinālam, kurā sacentīsies A1 ar B2 un B1 ar A2. Uzvarētāji 27.janvārī plkst. 14:30 pēc Latvijas laika noskaidros EJZOF zelta medaļu ieguvējus, bet zaudētāji cīnīsies par bronzu.

Latvijas izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips), Agate Regža, Toms Sondors, Marija Seļiverstova un trenere Evita Regža.


Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
23.01. 13:00 – Dānija
24.01. 14:30 – Bosnija un Hercogovina
25.01. 09:00 – Slovēnija
25.01. 16:30 – Turcija
26.01. 10:00 – Zviedrija
26.01. 18:00 – Norvēģija

Latvijas izlases startu atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja, Olimpiskā Solidaritāte.

Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji