Rožkova/Dimbovskis ar perfektu bilanci izcīna Latvijas čempionu titulu ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

Četru dienu garumā no 16. līdz 19.janvārim Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās trešais Latvijas čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem, lai noskaidrotu gan šī gada čempionu, gan komandu, kas pārstāvēs mūsu valsti pasaules čempionātā Kanādā. Poļina Rožkova un Aleksandrs Dimbovskis palika nepārspēti līdz pat beigām, kļūstot par 2023.gada čempioniem.


Šogad par titulu sacentās rekordliels dalībnieku skaits – seši pāri. Vispirms komandas izspēlēja apļa turnīru, lai noskaidrotu tās četras, kuras turpinās cīņu par medaļām. Pēc pamatturnīra ar piecām uzvarām Rožkova/Dimbovskis pusfinālā tikās ar Ievu Melli un Ojāru Briedi, kuri pamatturnīrā tika pie diviem panākumiem. Jau spēles pirmajos endos Rožkova/Dimbovskis parādīja savu pārspēku, izcīnot septiņus bezatbildes punktus. Mellei/Briedim pirms došanās lielajā pārtraukumā izdodas rezultātu samazināt līdz -4 (3:7), bet pēc pārtraukuma nozagt vienu 4:7, atgriežot intrigu spēlē. Tiesa tā gan bija īsa, jo Rožkova/Dimbovskis pēc sestā enda nonāk 10:4 vadībā, bet, nozogot septītajā punktu (11:4), izslēdz visas iespējas saviem pretiniekiem uzvarēt.

Otrajā pusfinālā sacentās Diāna Ponaskova/Agris Lasmans, kuri vienīgo spēli zaudēja Rožkovai/Dimbovskim, ar Gaļinu Pavlovu/Aleksandru Vitohinu, kas bija tikuši pie divām uzvarām pamatturnīrā. Šī spēle aizritēja līdzīgi līdz pat piektajam endam, pēc kura, Ponaskova/Lasmans sestajā nozaga divus un septītajā vienu, izvirzoties vadībā ar 9:3. Viņu pretinieki līdz spēles beigām atguva tikai trīs punktus 6:9, spēlei noslēdzoties Ponaskovas/Lasmana labā.


Finālspēles sākumu krietni labāk iesāka Rožkova/Dimbovskis, pēc diviem endiem nonākot 4:0 vadībā. Lai arī Ponaskova/Lasmans divus punktus trešajā endā atguva 2:4, tomēr varēja redzēt, ka Lasmana spīdošā spēle pusfinālā ir pazudusi, kas neļāva spēles gaitā turēties līdzi pretiniekiem. Pēc sestā enda Rožkova/Dimbovskis pielika punktu šai spēlei, izcīnot četrus punktus (10:3) un arī Latvijas čempionu godu. Līdz ar to Rožkova visos trīs līdz šim aizvadītajos čempionātos tikusi pie zelta medaļas, tik katrā ar citu pārinieku. Pateicoties šai uzvarai Rožkova/Dimbovskis arī izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā, kas no 4. līdz 12.martam norisināsies Ričmondā, Kanādā.

Spēle par trešo vietu šodien izvērtās visspraigākā, jo uzvarētājs noskaidrojās tikai pēc pēdējā metiena astotajā endā. Ejot lielajā pārtraukumā Pavlova/Vitohins nonāca 4:2 vadībā, bet pēc tā ar trim punktiem piektajā endā Melle/Briedis to pārņēma 5:4. Jau nākamajā endā šos trīs punktus  Pavlova/Vitohins atspēlē, panākot 7:5 savā labā. Dodoties astotajā endā uz tablo neizšķirts 7:7 un pēdējā metiena tiesības Pavlovai/Vitohinam. Viņu uzvaru nozog Melle/Briedis, Briedim spēles vidū perfekti ieliekot akmeni tuvāk centram, kas tiek nosargāts līdz pat enda beigām, izcīnot uzvaru ar 8:7.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
11:4 Alliance/Rožkova Dimbovskis – CC Riga/Melle Briedis (pusfināls)
9:6 CC Riga/Ponaskova Lasmans – Alliance/Pavlova Vitohins (pusfināls)
10:3 Alliance/Rožkova Dimbovskis – CC Riga/Ponaskova Lasmans (fināls)
8:7  CC Riga/Melle Briedis – Alliance/Pavlova Vitohins (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:

  1. Alliance/Rožkova Dimbovskis
  2. CC Riga/Ponaskova Lasmans
  3. CC Riga/Melle Briedis
  4. Alliance/Pavlova Vitohins
  5. Alliance/Pavlovska-Killiane Volgins
  6. CC Riga/Meijere Mickēvičs

 

1.vieta – Alliance/Rožkova Dimbovskis

2.vieta – CC Riga/Ponaskova Lasmans

3.vieta – CC Riga/Melle Briedis

4.vieta – Alliance/Pavlova Vitohins


Latvijas čempionātu ratiņkērlingā jauktajiem pāriem atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Linda Mangale
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji