Uzvara pār Austriju dod tikai teorētiskas izredzes puišu izlasei iekļūt PČ B divīzijas play-off kārtā

Šodien, 10.decembrī pasaules čempionātā kērlingā junioriem puišiem B divīzijā Lohjā, Somijā Latvijas izlase svarīgā spēlē cīnījās ar Austriju. Seši punkti ceturtajā endā mūsu izlases izpildījumā nodrošināja lielo pārsvaru, kas palīdzēja izcīnīt svarīgu uzvaru pret Austriju ar 9:7.
 

Nākamā spēle Latvija – Polija


6.spēle Latvija 9:7 Austrija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Austriju:
“Sākotnēji uz laukuma tikās divas līdzīgas komandas, kaut gan izpildījums abām komandām bija zem 50%. Izšķirošs pagrieziena punkts bija ceturtais ends, kurā austrieši ar savu pēdējo metienu, gribot izsist vienu no mūsu akmeņiem, pieļāva kļūdu un tā rezultāta tika izsists savs akmens, bet mūsu puišiem, jau esot pieciem akmeņiem mājā, bija jāiegūst sestais punkts.

Pēc sešu punktu iegūšanas mums bija lielais pārtraukums. Puiši tika nomierināti un mobilizēti, lai varētu novadīt veiksmīgi šīs spēles galotni. Tomēr pēc pārtraukuma sākās diez gan daudz kļūdas, savukārt austrieši sāka spēlēt daudz labāk un dzīties mums pakaļ. Labi, ka pašā pēdējā endā mūsu puiši spēja sakārtot savu spēli un uzvarēt.

Lai arī esam uzlabojuši savu LSD, tomēr visi metieni ir patālu no centra. Pārējās grupās šie metieni ir daudz labāki un izskatās, ka mums, pat uzvarot Poliju un uzlabojot LSD, nav iespējams to uzlabot tik labi, lai būtu starp šīm divām labākajām trešajām vietām, jo Itālija un Turcija jau ir kvalificējušās no mūsu grupas.”

 


5.spēle Latvija 3:9 Turcija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Turciju:
“Spēlei ar Turciju mēs gatavojāmies ļoti nopietni. Mums palīdzēja arī Igaunijas treneris ar padomiem. Bijām gatavi ļoti saspringtai un nervozai spēlei.

Ja spēles sākumu aizvadījām precīzi, tieši pirmo endu, tad otrajā endā sākās diez gan liels kritums, kam pamatā bija tehniskais brāķis, sevišķi “take out” metienos. Bez tam šī nebija labākā spēle mūsu skipam.

Nākamā cīņa ar Austriju izšķirs to vai mēs tiksim play-off, vai arī nē un cīnīsimies par labāku vietu kopvērtējumā. Gatavosimies vakara spēlei un mēģināsim sagādāt patīkamu dāvanu mūsu skipam dzimšanas dienā.”

 


4.spēle Latvija 6:4 Spānija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Spāniju:
“Interesanta mums diena šodien izvērtās un veiksmīgi noslēdzās. Pirmais uz ko tika likts uzsvars – bija LSD metieni. Abi puiši (Toms un Kristaps) uzlaboja LSD, kas noderēs kopvērtējumā.

Gribu uzteikt to, ka puiši ļoti labi iesāka spēli. Pretēji manam uzstādījumam, komanda izvēlējās spēlēt ļoti agresīvu spēli, kas visos laikos ir bijusi Spānijas priekšrocība. Šādā veidā tika gūti vairāki punkti.

Viss sastāvs nospēlēja ļoti labā līmenī, īpaši jāuzsver vidējie spēlētāji – Toms un Eduards, kuri izpildījumā bija krietni vien labāki par to pašu pozīciju Spānijas izlases numuriem, kas ļāva mums šo spēli nosvērt sev par labu.

Viegls izbīlis bija spēles otrajā pusē, kad sāka rasties vairāk kļūdas. Tomēr spāņiem nepietika vairs ne laika, ne akmeņu, lai spēli varētu izlīdzināt.

Puiši ir mobilizēti rītdienai, kad būs sarežģītas spēles ar Turciju un Austriju. Turcija ir skaļa un īpaši agresīva komanda, savukārt Austrija ir piesaistījusi augstas klases treneri Bjornu Šrēderu. Visticamāk mūsu spēles ar Austriju un Poliju izšķirs 3.vietas ieguvēju.”

 


3.spēle Latvija 3:9 Itālija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Itālija ir ne tikai mūsu grupas, bet arī visa čempionāta viena no galvenajām favorītēm. Spēles uzdevums mūsu puišiem bija turēties maksimāli ilgi spēlē un parādīt labu izpildījumu.

Kopumā, neskatoties uz rezultātu, šī bija viena no labākajām spēlēm šajā sezonā. Spēles likteni izšķīra divi atslēgas metieni – piektā enda pēdējais Kristapa dubultais “take out” metiens izsita savus akmeņus un pretiniekiem viena punkta vietā izdevās paņemt trīs, kā arī pēdējā endā itāļiem izdevās izspiest mūsu labi aizslēpto akmeni, tādā veidā iegūstot četrus punktus.

Īpaši jāatzīmē mūsu komandas labais spēles sākums, ar ko cīnījāmies visos pēdējos turnīros. Šīs spēles kopējais izpildījums pierāda, ka varam līdzvērtīgi sacensties ar jebkuru šī čempionāta komandu.”

 


2.spēle Latvija 6:3 Ungārija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Ungāriju:
“Ar šo komandu mēs bijām tikušies pagājušajā gadā Prāgā. Tad nācās piedzīvot smagu zaudējumu. Ungāri bija iedomājušies, ka līdzīgā stilā varēs mūs vinnēt arī šajā spēlē.

Spēle izvērtās diez gan emocionāli smaga gan jauniešiem, gan trenerim. Komandas pirmām kārtām cīnījās ar ledu. Esmu apmierināts ar rezultātu, bet ne ar izpildījumu, tomēr mēs visos elementos bijām labāki kā pretinieki. Viņu stiprākais ierocis noteikti bija skips, jo varēja redzēt, ka viņam ir liela starptautiskā pieredze. Mūsu uzdevums bija palikt viņu zem spiediena, kas tad arī izdevās, piespiežot mest sarežģītus metienus.”

 


1.spēle Latvija 24:0 Nigērija

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs pēc spēles ar Nigēriju:
“Jau ar pirmajiem spēles akmeņiem iezīmējās milzīgā pieredzes un līmeņa starpība starp abām komandām. Sevišķas grūtības Nigērijas izlasei sagādāja izsišanas metieni un skipa izpildījums, kuram veiksmīgs bija tikai viens no divpadsmit mestajiem akmeņiem.”


Vispirms visas komandas izspēlēs apļa turnīru savās apakšgrupās, sadalītas trīs grupās – divās pa septiņām, vienā pa astoņām komandām. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās izlases, kā arī divas labākās visu grupu trešās vietas komandas, ko noteiks papildrādītājs. Labākās astoņas turpinās cīņu par medaļām un iekļūšanu A divīzijas čempionātā, kas 2023.gada februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vācijas pilsētā Fusenē.

Spēles tiešraidē translēs no B un C celiņiem, kuras varēs skatīties ar statisko kameru palīdzību “Recast” platformā “The Curling Channel”.

Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips),  Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, treneris Raimonds Vaivods.


Latvijas izlases spēļu grafiks un rezultāti:
24:0 – Nigērija
6:3 – Ungārija
3:9 – Itālija
6:4 – Spānija
3:9 – Turcija
9:7 – Austrija
11.12.
12:00 – Polija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
Itālijas 6-6-0 Q
Turcija 6-5-1 Q
Latvija 6-4-2
Austrija 6-4-2
Polija 6-2-4
Ungārija 6-2-4
Spānija 6-1-5
Nigērija 6-0-6


Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā B divīzijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Publicitātes foto
 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji