Juniori tēmēs uz augstāko divīziju, uzsākot pasaules čempionātu B divīzijā pret Nigēriju

Laika posmā no 8. līdz 13.decembrim Lohjā, Somijā norisināsies cīņas pasaules čempionātā kērlingā junioriem puišiem B divīzijā, lai noskaidrotu tās trīs valstu izlases, kuras kāps uz goda pjedestāla un reizē arī kvalificēsies 2023.gada A divīzijas čempionātam. Šo valstu vidū startēs Latvijas puišu izlase ar Kristapu Zasu skipa pozīcijā.


B divīzijas junioru čempionāts iepriekš bija kā pirmais čempionāts jaunā gada sākumā. Šoreiz tās būs kā pēdējās Pasaules kērlinga federācijas rīkotās sacensības vecajā gadā. Turklāt, atšķirībā no iepriekšējiem čempionātiem, kad puišu un meiteņu sacensības notika paralēli, šajā čempionātā vispirms norisināsies sacensības puišu konkurencē, bet pēc tam meiteņu. Tā kā mūsu meiteņu izlase 2022.gada pirmajā pusē A divīzijas pasaules čempionātā ieņēma ļoti augsto 6.vietu, tad viņas ar to nodrošināja dalību A divīzijā arī 2023.gadā, līdz ar to B divīzijā nespēlēs.

Savukārt puišu izlase 22 valstu konkurencē centīsies pirmo reizi nodrošināt dalību A divīzijā.

A grupa: Ķīna, Dānija, Anglija, Honkonga, Kazahstāna, Jaunzēlande, Ukraina.
B grupa: Čehija, Japāna, Kenija, Mongolija, Nīderlande, Slovēnija, Zviedrija.
C grupa: Austrija, Spānija, Ungārija, Itālija, Latvija, Nigērija, Polija, Turcija.

Vispirms visas komandas izspēlēs apļa turnīru savās apakšgrupās, sadalītas trīs grupās – divās pa septiņām, vienā pa astoņām komandām. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās izlases, kā arī divas labākās visu grupu trešās vietas komandas, ko noteiks papildrādītājs. Labākās astoņas turpinās cīņu par medaļām un iekļūšanu A divīzijas čempionātā, kas 2023.gada februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vācijas pilsētā Fusenē.


Mūsu valsti pirmo reizi pārstāvēs Talsu kērlinga kluba puiši Kristaps Zass (skips), Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, kā arī treneris Raimonds Vaivods, kurš jau ir piedalījies kā treneris ar citām junioru puišu komandām B divīzijas čempionātā, līdz šim sasniedzot 5.vietu 2017.gadā.

Šīs vairākām valstīm būs vienīgās un pēdējās kvalifikācijas sacensības Ziemas jaunatnes olimpiskajām spēlēm, kur 17 labākās dabūs punktus. Raimonds Vaivods uzsvēra, ka izlases mērķis ir tikt labāko 16 komandu vidū, kas esot visai iespējams, jo pēc spēka Latvija ir otrā spēcīgākā C apakšgrupā. Liela nozīme ir arī tam, ka pirmā spēle mūsējiem būs pret Nigēriju, kas ļaus vieglāk pārvarēt pirmo starta drudzi.

Spēles tiešraidē translēs no B un C celiņiem, kuras varēs skatīties ar statisko kameru palīdzību “Recast” platformā “The Curling Channel”. Līdz ar to varēs redzēt pašu pirmo Latvijas izlases spēli čempionātā pret Nigēriju, kā arī 9.decembra rīta spēli ar Itāliju.

Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Kristaps Zass (skips),  Eduards Seļiverstovs, Krišjānis Java, Toms Sondors, Deniss Smirnovs, treneris Raimonds Vaivods.


Latvijas izlases spēļu grafiks:
08.12.
08:00 – Nigērija /TIEŠRAIDE/
16:00 – Ungārija
09.12.
08:00 – Itālija /TIEŠRAIDE/
16:00 – Spānija
10.12.
12:00 – Turcija
20:00 – Austrija
11.12.
12:00 – Polija

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā B divīzijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Publicitātes foto
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji