Latvijas jauktā pāra lieliskais metienu izpildījums spēles otrajā pusē sakauj Poliju

Šodien, 3.decembrī Latvijas jauktā pāra izlase Daina Barone/Arnis Veidemanis Damfrijā, Skotijā aizvadīja pirmo pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli. Pretiniekos stājās Polijas duets, kuri pēc pus spēles atradās minimālā vadībā 3:2. Tomēr galotne piederēja mūsu izlasei, nozogot četrus bezatbildes endus un izcīnot uzvaru ar 7:3.


Mūsu izlase spēli uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, piespiežot pretinieku paņemt tikai punktu. Diemžēl pašu kļūdas otrajā endā neļauj tikt pie vairākiem punktiem, panākot neizšķirtu 1:1. Pēc poļu diviem punktiem trešajā endā, mūsu izlases neprecizitātes ceturtajā dod tikai vienu atbildes punktu, ejot lielajā pārtraukumā iedzinējos ar -1 (2:3).

Piektajā endā izdodas nosargāt savu akmeni tuvāk centram, nozogot punktu Polijai un panākot neizšķirtu 3:3. Pēc tāda paša scenārija tiek aizvadīts arī sestais ends, pateicoties nozagtam punktam mūsējie izvirzās vadībā ar 4:3. Polija septītajā endā nolemj izmantot “power play” opciju. Visu endu mūsu kērlingisti izpilda savus metienus ļoti precīzi. Lai arī tika pieļauta kļūda pēdējā metienā, tik un tā izdodas nozagt vēl vienu punktu 5:3. Poļu centieni atgūt zaudētos punktus ar katru mūsējo metienu samazinājās, jo izpildījums bija tuvu ideālajam. Pirms pēdējā pretinieku metiena Latvija bija izslēgusi visas iespējas Polijai izcīnīt vismaz neizšķirtu, lai panāktu ekstra endu, beigās nozogot vēl divus punktus un ar 7:3 svinot pirmo uzvaru kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlases spēlētāja Arņa Veidemaņa komentārs pēc spēles ar Poliju:
“Ledus šodien, atšķirībā no vakardienas treniņa, bija ļoti ātrs. Ja vakar māja bija 3.8, tad šodien 4.2 vai pat 4.3.

Starta drudzi sākumā diemžēl nesanāca pārvarēt. Pirmie trīs, četri endi bija grūti un smagi. Pēc tam nomierinājāmies, sagaidījām poļu kļūdas un novedām spēli pie laimīgām beigām.”

Par četrām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu 2023.gada 22.-29.aprīlī Kanninā, Korejā kvalifikācijas turnīrā sacenšas 26 valstu izlases, kuras ir sadalītas četrās grupās – divās pa septiņām un divās pa sešām komandām. Vispirms tiks izspēlēta apļa turnīra kārta, pēc kuras katras grupas divi labākie pāri turpinās cīņu play-off kārtā.

Latvijas izlases spēles tiešraidē var skatīties no statiskajām kamerām “Recast” platformā “The Curling Channel”.


Latvijas izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika un rezultāti:
7:3 – Polija
03.12.
21:30 – Nīderlande
04.12.
11:00 – Jaunzēlande
18:00 – Rumānija
05.12.
11:00 – Meksika
18:00 – Īrija

Kopvērtējums B apakšgrupā:
Jaunzēlande 2-2-0
Latvija 1-1-0
Meksika 1-1-0
Īrija 2-1-1
Nīderlande 2-1-1
Polija 2-0-2
Rumānija 2-0-2

Latvijas izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: Roberts Blaubuks
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji