Ar pārliecinošu uzvaru Latvijas jauktā izlase noslēdz pasaules čempionātu uz pozitīvas nots

Šodien, 20.oktobrī Latvijas izlase pasaules čempionātā kērlingā jauktajām komandām Aberdīnā, Skotijā izspēlēja pēdējo apakšgrupas spēli, tiekoties ar Ukrainu. Jau pēc trim endiem izdevās izvirzīties pārliecinošā vadībā un uzvarēt visā spēlē ar 8:3.


Atlikusi tikai vēl viena grupu turnīra kārta, pēc kuras būs zināma Latvijas ieņemtā vieta kopvērtējumā. Savukārt Somija, Kanāda, Dānija, Zviedrija, Japāna, Norvēģija, Šveice, Skotija, Ungārija, Vācija, Spānija un Itālija rīt, 21.oktobrī turpinās cīņu par zelta godalgām.
 

8.spēle Latvija 8:3 Ukraina

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Ukrainu:
“Pirmajā endā labāk nolasījām ledu un tas ļāva mums iegūt komfortablu pārsvaru +4.

Spēles turpinājumā mūsu izpildījums bija tikpat stabils kā rīta spēlē pret Japānu. Vairākkārt pretinieku kapteinim endu beigās bija jāmet pret vairākiem mūsu akmeņiem. Pēc sestā enda rezultāts jau 8:1 un pēc septītā enda tiek paspiestas rokas."

 


7.spēle Latvija 6:2 Japāna

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Japānu:
“Prieks par šodienas spēli gan rezultāta, gan izpildījuma ziņā. Sākām spēli bez pēdējā akmens tiesībām, tomēr izdevās labi nospēlēt un piespiest japāņus uz kļūdu – mums +2 pirmajā endā. Arī otrajā un trešajā endā labs izpildījums un jau 4:0.

Turpinājumā spēlējām droši un precīzi, nedodot Japānai iespējas atspēlēties. Tagad atpūta un gatavojamies spēlei pret Ukrainu."

 


6.spēle Latvija 2:10 Zviedrija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
“Spēlē pret Zviedriju jau pirmajā endā nonācām iedzinējos ar -3. Otrajā endā izdevās divus akmeņus atspēlēt.

Turpinājām spēlēt agresīvi, tomēr Zviedrijas komandas kvalitatīvais izpildījums un mūsu pašu kļūdas piektajā endā noveda pie zaudētiem četriem punktiem un zaudētas spēles."
 


5.spēle Latvija 4:8 Čehija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Šī bija no tām spēlēm, kur komanda spēlē labi, bet skips nevar uzmest savus metienus. Pirmajos divos endos jau potenciāli +2, bet rezultātā -2 un -1.

Pēc pārtraukuma beidzot nospēlējām labu endu un izlīdzinājām rezultātu 4:4. Bijām atpakaļ spēlē. Spēlējām septīto endu agresīvi ar sargiem, bet kļūdas pēdējos divos metienos ļāva čehiem iegūt četrus punktus, kas viņiem arī atnesa uzvaru."
 


4.spēle Latvija 7:5 Īrija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Īriju:
“Šodien spēle pret Īriju, kam visi komandas spēlētāji dzīvo un trenējas Skotijā. Sākām labi, izcīnot pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, tomēr pāris kļūdas un -1 sākumā.

Otrajā endā atguvām vadību, gūstot divus punktus. Trešajā un ceturtajā endā pretinieku kapteinim bija jāmet “take-out” metieni pret mūsu trīs akmeņiem mājā – abās reizēs kļūdas un divreiz izdevās nozagt pa diviem punktiem.

Pēc pārtraukuma sākām paši pieļaut kļūdas un īri sāka atspēlēties, bet labi nospēlējām endu galotnes un nosargājām sākumā iegūto pārsvaru."
 


3.spēle Latvija 16:3 Nigērija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Nigēriju:
“Šodien pret kolorīto Nigērijas komandu mierīgi nospēlējam savu spēli, ieguvām ātru pārsvaru un uzvarējām.

Tagad atpūta un gatavojamies rītdienas spēlei ar Īriju."
 


2.spēle Latvija 7:8 Norvēģija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Vēlajā vakara spēlē pretī stājās Norvēģija ar pasaules čempionu un olimpisko sudraba medaļnieku Kristoferu Svae, kā arī 2015. gada pasaules jaukto komandu čempioni Piu Trulsenu sastāvā.

Pirms spēles vienojāmies spēlēt agresīvi ar daudz akmeņiem un sargiem, kas deva augļus – otrajā endā izcīnījām četrus punktus. Arī turpmākos endus spēlējām kvalitatīvu kērlingu. Septītajā endā pie rezultāta 6:5 pretinieku skips uzmeta izcilu metienu – dubulto “take-out” caur vidējo sargu, kas ļāva norvēģiem nozagt divus punktus. Astotajā endā mums bija iespēja izraut uzvaru, tomēr mūsu pēdējais “take-out” metiens pāris centimetrus nenokrita un nācās samierināties ar punktu un ekstra endu.

Ekstra endā spēli sasējām, tomēr galotni labāk izdevās nospēlēt pretiniekam. Pietrūka kūkai uzlikt ķirsīti."
 


1.spēle Latvija 6:4 Taivāna

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Taivānu:
“Spēli iesākām ar ļoti labiem LSD metieniem un ieguvām pēdējā akmens tiesības pirmajā endā. Pirmos endus aizvadījām labi, tomēr dažas kļūdas un pretinieku labā spēle neļāva izvirzīties lielākā vadībā.

Par lūzumu varēja kļūt sestais ends, kuru nospēlējām slikti, bet pretinieki to līdz galam neizmantoja un ieguva tikai divus punktus. Septītajā endā beidzot izdevās labs izpildījums visā enda garumā un atguvām trīs punktus.

Pēdējā endā turpinājām spēlēt ar labu precizitāti un izdevās šo endu nozagt. Esam priecīgi, ka iesākam čempionātu ar uzvaru!"


Par zelta medaļām sacenšas 35 valstis, kas sadalītas četrās grupās – trijās pa deviņām un vienā pa astoņām komandām.Vispirms komandas apakšgrupā aizvadīs apļa turnīru. Pēc iegūtajiem rezultātiem katras grupas pirmās vietas automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā. Savukārt grupu otrās un trešās vietas noskaidros atlikušo četrus ceturtdaļfinālistus. Izšķirošās cīņas par medaļām notiks 22.oktobrī plkst. 16:30 pēc Latvijas laika.

Latvijas izlases spēles no statiskajām kamerām bez komentāriem tiešraidē var skatīties PKF Recast platformā “The Curling Channel”.

Latvijas izlases sastāvs: Renārs Freidensons (skips), Evita Regža, Aleksandrs Baranovskis, Betija Gulbe.


Izlases spēļu rezultāti:
6:4 – Taivāna
7:8 – Norvēģija
16:3 – Nigērija
7:5 – Īrija
4:8 – Čehija
2:10 – Zviedrija
6:2 – Japāna
8:3 – Ukraina

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Zviedrija 8-8-0 Q
2. Japāna 8-6-2 Q
3. Norvēģija 8-6-2 Q
4. Čehija 8-5-3
5. Latvija 8-5-3
6. Īrija 8-3-5
7. Ukraina 8-2-6
8. Nigērija 8-1-7
9. Taivāna 8-0-8

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta DiscoverCars.com, Kērlinga Halle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: WCF/Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji