Latvijas izlase notur pārsvaru un izcīna trešo uzvaru pasaules čempionātā

Šodien, 17.oktobrī Aberdīnā, Skotijā ar vienīgo dienas spēli pret Īriju Latvijas izlase turpināja cīņu B apakšgrupā pasaules čempionātā kērlingā jauktajām komandām. Pēc veiksmīgās spēles pirmās puses un ne tik veiksmīgās otrās, mūsējiem tomēr izdevās noslēgt maču savā labā ar 7:5.


Nākamā spēle: Latvija – Čehija


4.spēle Latvija 7:5 Īrija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Īriju:
“Šodien spēle pret Īriju, kam visi komandas spēlētāji dzīvo un trenējas Skotijā. Sākām labi, izcīnot pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, tomēr pāris kļūdas un -1 sākumā.

Otrajā endā atguvām vadību, gūstot divus punktus. Trešajā un ceturtajā endā pretinieku kapteinim bija jāmet “take-out” metieni pret mūsu trīs akmeņiem mājā – abās reizēs kļūdas un divreiz izdevās nozagt pa diviem punktiem.

Pēc pārtraukuma sākām paši pieļaut kļūdas un īri sāka atspēlēties, bet labi nospēlējām endu galotnes un nosargājām sākumā iegūto pārsvaru."
 


3.spēle Latvija 16:3 Nigērija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Nigēriju:
“Šodien pret kolorīto Nigērijas komandu mierīgi nospēlējam savu spēli, ieguvām ātru pārsvaru un uzvarējām.

Tagad atpūta un gatavojamies rītdienas spēlei ar Īriju."
 


2.spēle Latvija 7:8 Norvēģija

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Vēlajā vakara spēlē pretī stājās Norvēģija ar pasaules čempionu un olimpisko sudraba medaļnieku Kristoferu Svae, kā arī 2015. gada pasaules jaukto komandu čempioni Piu Trulsenu sastāvā.

Pirms spēles vienojāmies spēlēt agresīvi ar daudz akmeņiem un sargiem, kas deva augļus – otrajā endā izcīnījām četrus punktus. Arī turpmākos endus spēlējām kvalitatīvu kērlingu. Septītajā endā pie rezultāta 6:5 pretinieku skips uzmeta izcilu metienu – dubulto “take-out” caur vidējo sargu, kas ļāva norvēģiem nozagt divus punktus. Astotajā endā mums bija iespēja izraut uzvaru, tomēr mūsu pēdējais “take-out” metiens pāris centimetrus nenokrita un nācās samierināties ar punktu un ekstra endu.

Ekstra endā spēli sasējām, tomēr galotni labāk izdevās nospēlēt pretiniekam. Pietrūka kūkai uzlikt ķirsīti."
 


1.spēle Latvija 6:4 Taivāna

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pēc spēles ar Taivānu:
“Spēli iesākām ar ļoti labiem LSD metieniem un ieguvām pēdējā akmens tiesības pirmajā endā. Pirmos endus aizvadījām labi, tomēr dažas kļūdas un pretinieku labā spēle neļāva izvirzīties lielākā vadībā.

Par lūzumu varēja kļūt sestais ends, kuru nospēlējām slikti, bet pretinieki to līdz galam neizmantoja un ieguva tikai divus punktus. Septītajā endā beidzot izdevās labs izpildījums visā enda garumā un atguvām trīs punktus.

Pēdējā endā turpinājām spēlēt ar labu precizitāti un izdevās šo endu nozagt. Esam priecīgi, ka iesākam čempionātu ar uzvaru!"


Par zelta medaļām sacenšas 35 valstis, kas sadalītas četrās grupās – trijās pa deviņām un vienā pa astoņām komandām.Vispirms komandas apakšgrupā aizvadīs apļa turnīru. Pēc iegūtajiem rezultātiem katras grupas pirmās vietas automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā. Savukārt grupu otrās un trešās vietas noskaidros atlikušo četrus ceturtdaļfinālistus. Izšķirošās cīņas par medaļām notiks 22.oktobrī plkst. 16:30 pēc Latvijas laika.

Latvijas izlases spēles no statiskajām kamerām bez komentāriem tiešraidē var skatīties PKF Recast platformā “The Curling Channel”.

Latvijas izlases sastāvs: Renārs Freidensons (skips), Evita Regža, Aleksandrs Baranovskis, Betija Gulbe.


Izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika un rezultāti:
6:4 – Taivāna
7:8 – Norvēģija
16:3 – Nigērija
7:5 – Īrija
18.10. 10:00 – Čehija
19.10. 18:00 – Zviedrija
20.10. 10:00 – Japāna
20.10. 18:00 – Ukraina

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Zviedrija 3-3-0
1. Norvēģija 3-3-0
3. Japāna 4-3-1
3. Latvija 4-3-1
5. Čehija 4-2-2
6. Ukraina 3-1-2
6. Nigērija 3-1-2
8. Īrija 4-0-4
8. Taivāna 4-0-4

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta DiscoverCars.com, Kērlinga Halle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Shannon Whatley

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji