Latvija ar diviem debitantiem PČ kērlingā jauktajām komandām uzsāks pret Taivānu

Kērlinga sezonas pirmos pasaules čempionus noskaidros jauktās komandas. Kopumā 35 valstu izlases no 15. līdz 22.oktobrim Skotijas pilsētā Aberdīnā jau sesto reizi sacentīsies par pasaules čempionu titulu.


Pēdējo reizi jaukto komandu čempionāts norisinājās 2019.gadā, jo iepriekšējos divus pandēmijas dēļ atcēla. Arī 2019.gadā tas norisinājās Aberdīnā, kur par čempioniem kļuva Kanāda, finālā pārspējot Vāciju.

Šogad par zelta medaļām sacentīsies 35 valstis, kas sadalītas četrās grupās – trijās pa deviņām un vienā pa astoņām komandām. Indijai šis būs vēsturiski pirmais Pasaules kērlinga federācijas (PKF) rīkotais čempionāts.

A grupa: Kanāda, Dānija, Somija, Honkonga, Indija, Koreja, Jaunzēlande, Portugāle, Slovēnija.
B grupa: Čehija, Īrija, Japāna, Latvija, Nigērija, Norvēģija, Zviedrija, Taivāna, Ukraina.
C grupa: Austrālija, Austrija, Anglija, Ungārija, Luksemburga, Meksika, Skotija, Šveice, Slovākija.
D grupa: Horvātija, Spānija, Igaunija, Vācija, Itālija, Nīderlande, ASV, Velsa.

Komandas vispirms apakšgrupā aizvadīs apļa turnīru. Pēc iegūtajiem rezultātiem katras grupas pirmās vietas automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā. Savukārt grupu otrās un trešās vietas noskaidros atlikušo četrus ceturtdaļfinālistus. Izšķirošās cīņas par medaļām notiks 22.oktobrī plkst. 16:30 pēc Latvijas laika.


Latvijas izlases spēlētāju rindās Evitai Regžai un Renāram Freidensonam ir vislielākā kērlinga pieredze gan Latvijas, gan arī Eiropas un pasaules čempionātu līmenī, savukārt Aleksandrs Baranovskis startējis tikai pasaules čempionātā junioriem B divīzijā šī gada sākumā, bet Betija Gulbe pirmo reizi izbaudīs pasaules čempionāta skatuvi.

Mūsu izlase čempionāta pirmajā dienā aizvadīs divas spēles, plkst. 14:00 pēc Latvijas laika tiekoties ar Taivānu, bet vēlajā spēlē plkst. 22:30 pēc Latvijas laika ar Norvēģiju.

Latvijas izlases skipa Renāra Freidensona komentārs pirms dalības čempionātā:
“Ar nepacietību gaidām čempionātu. Izloze mūs savedusi kopā ar ļoti dažādām izlasēm – pretiniekos būs gan Āzijas un Āfrikas komandas, gan vairākas kērlinga tradīcijām un panākumiem bagātas Eiropas valstu izlases. Tas sola mums daudz interesantu spēļu.

Betijai šī būs debija starptautiskā čempionātā, bet Aleksandram pirmā reize pieaugušo konkurencē pārstāvot Latviju.

Par mērķiem – jānospēlē tā, lai būtu sajūta, ka esam nospēlējuši savu labāko spēli. Izcils sasniegums būtu iekļūšana izslēgšanas spēlēs, bet objektīvi vērtējot – priecāsimies par katru izcīnīto uzvaru. 

Paldies Latvijas Kērlinga asociācijai, Kērlinga Hallei, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un DiscoverCars.com par atbalstu.”

Spēles no statiskajām kamerām tiešraidē varēs vērot PKF Recast platformā “The Curling Channel”.

Latvijas izlases sastāvs: Renārs Freidensons (skips), Evita Regža, Aleksandrs Baranovskis, Betija Gulbe.


Izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
15.10. 14:00 – Taivāna
15.10. 22:30 – Norvēģija
16.10. 14:00 – Nigērija
17.10. 14:00 – Īrija
18.10. 10:00 – Čehija
19.10. 18:00 – Zviedrija
20.10. 10:00 – Japāna
20.10. 18:00 – Ukraina

Latvijas izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta DiscoverCars.com, Kērlinga Halle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Roberts Blaubuks
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji