Skoti triumfē Pasaules kērlinga tūres posmā Tallinā, Gulbis aizcīnās līdz ceturtdaļfinālam

Šodien, 2.oktobrī ar Kamerona Brīsa (Skotija) vadītās komandas uzvaru finālā Tallinā, Igaunijā noslēdzās Pasaules kērlinga tūres (PKT) vīriešu komandu posms “WCT Tallinn Mens Challenger 2022”. 18 komandu konkurencē startēja trīs Latvijas komandas – šī brīža Latvijas vīriešu izlase ar Mārtiņu Trukšānu skipa pozīcijā no kluba “CC Riga”, Sporta kluba “OB” Anša Regžas komanda un kluba “A41” Ritvara Gulbja komanda. Ja Trukšāns un Regža sacensības noslēdza pamatturnīrā, tad Gulbim iedevās iekļūt izšķirošajā spēļu posmā.


Pēc pamatturnīra kopvērtējuma pirmajā vietā ierindojās Stefana Valštada Norvēģijas četrinieks, kuri, lai arī pēc PKT ranga atradās #1 pozīcijā un bija galvenie turnīra favorīti, pusfinālā piekāpās Brīsa vadītajai komandai ar 4:8. Līdz ar to Brīss iekļuva finālā, kurā tikās ar Vautera Gosgena (Nīderlande) komandu, kas pusfinālā tikai ekstra endā ar 5:4 izrāva uzvaru pār Dīnu Hurlimanu (Šveice).

Gosegens līdz pat finālam nebija zaudējis ne spēli un jau vienreiz pamatturnīrā tikās ar Brīsu, kurā bija pārāks ar 10:6. Arī finālā pēc diviem nospēlētiem endiem nīderlandieši bija vadībā ar 3:1, tomēr spēles turpinājums viņiem neizdevās tik sekmīgs. Skoti ceturtajā endā izlīdzināja rezultātu 3:3, bet piektajā un sestajā nozaga pa punktam, nonākot +2 (5:3) vadībā. Pēdējos divos endos komandas apmainījās punkta guvumā, ar 6:4 uzvarot Brīsam un revanšējoties par zaudējumu pamatturnīrā papildus tika izcīnīts arī “WCT Tallinn Mens Challenger 2022” tituls.


No Latvijas komandām Gulbis turnīru uzsāka ar saspringtu spēli un tās galotni pret Polijas Pāvela Hertmana komandu, nozogot punktu ekstra endā 9:8 un izcīnot pirmo uzvaru. Nākamajā cīņā tikai spēles beigās Brīsa četrinieks izrādījās pārāks par mūsējiem ar 11:7, bet jau trešajā un ceturtajā spēlē Gulbis atkal tika pie panākumiem, turpinot spraigu cīņu stilu. Savukārt pēdējās apakšgrupas spēlē bija jātiekas ar Gosgenu, kurš PKT rangā tobrīd atradās 6.vietā. Spēles iznākums bija likumsakarīgs, noslēdzoties ar sāpīgu zaudējumu 1:6. Tomēr ar bilanci trīs uzvaras piecās spēlēs deva iespēju mūsējiem sacensties 1/4 finālā. Tur Gulbis vēlreiz sacentās ar Gosgenu, tomēr revanšēties par zaudējumu neizdevās, piekāpjoties ar 2:6 un noslēdzot dalību turnīrā.

Regža tā pat kā Gulbis turnīru uzsāka ar uzvaru, pārliecinoši tiekot galā ar mājiniekiem. Diemžēl nākamajās divās līdzīgās cīņās nācās kapitulēt allaž spēcīgajiem zviedriem (5:6) un šveiciešiem (4:5). Turpinājumā sekoja panākums 6:4 pret Ukrainas četrinieku ar Eduardu Nikolovu skipa pozīcijā, bet apakšgrupu kārta tika noslēgta ar zaudējumu 2:5 Džeimsam Kreikam no Skotijas. Līdz ar to divas uzvaras pamatturnīrā bija par maz, lai kvalificētos izšķirošajām spēlēm.

Latvijas izlase ar Mārtiņu Trukšānu skipa pozīcijā pamatturnīru arī noslēdza tikai ar divām uzvarām, netiekot ceturtdaļfinālā. Turnīra iesākumā ar 5:8 nācās piekāpties Polijas vadošajai komandai Konrāda Stiča vadībā. Turpinājumā pārliecinoši pārspēti mājinieki, bet pēc līdzīga spēles sākuma, tikai beigās nācās atzīt PKT ranga pirmā numura Valstada pārsvaru ar 4:7. Arī itāļi izrādījās pārāki par mūsu izlasi, tomēr, cīņas sparu nezaudējot, mūsējie spraigā spēles galotnē apakšgrupas pēdējā spēlē ar 6:5 uzvarēja spāņus Seržio Veza vadībā.

Latvijas izlases skipa Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Labs turnīrs ar spēcīgu dalībnieku sastāvu. Mūsu grupā bija ielozētas divas Eiropas A divīzijas izlases – Norvēģija un Spānija, spēcīgā Polijas izlase un Itālijas junioru izlase. Sīvi cīnījāmies ar visiem, bija labas spēles. Izdevās izcīnīt divas uzvaras. Diemžēl pietrūka vēl viena uzvara, lai tiktu play-off spēlēs. Prieks, ka izdevās apspēlēt Spānijas izlasi, kurai pagājušā gada Eiropas čempionātā zaudējām izšķirošajā spēlē.

Labs turnīrs, turpinām gatavoties Eiropai!”

Nākamo sagatavošanās turnīru mūsu izlase aizvadīs Tukumā, kur pulcēsies 10 dažādu valstu vīriešu komandas Pasaules kērlinga tūres posmā “WCT Latvian International Challenger 2022”, kas norisināsies no 21. līdz 23.oktobrim.

Regžas komandas sastāvs turnīrā: Ansis Regža (skips), Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Edgars Linužs
Gulbja komandas sastāvs turnīrā: Ritvars Gulbis (skips), Artis Zentelis, Aivars Avotiņš, Anrijs Briežkalns.
Latvijas vīriešu izlases sastāvs turnīrā: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs.


Gulbja (#76) spēļu rezultāti:
9:8(EE) – P.Hertmans (Polija) (#76)
7:11 – K.Brīss (Skotija) (#27)
7:5 – A.Landeliuss (Zviedrija) (#76)
7:6 – E.Veltsmans (Igaunija) (#67)
1:6 – V.Gosgens (Nīderlande) (#6)
2:6 – V.Gosgens (Nīderlande) (#6) /ceturtdaļfināls/

Regžas (#65) spēļu rezultāti:
10:3 – M.Tubalkains (Igaunija) (#76)
5:6 – F.Nīmans (Zviedrija) (#76)
4:5 – D.Hurlimans (Šveice) (#59)
6:4 – E.Nikolovs (Ukraina) (#76)
2:5 – Dž.Kreiks (Skotija) (#68)

Trukšāna (#59) spēļu rezultāti:
5:8 – K.Stičs (Polija) (#22)
8:2 – A.Jakabsons (Igaunija) (#76)
4:7 – S.Valstads (Norvēģija) (#1)
2:6 – Dž.Kolli (Itālija) (#76)
6:5 – S.Vezs (Spānija) (#76)

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji