Šveices turnīrā uzvar mājinieces, Latvijas juniorēm un sieviešu izlasei pa uzvarai

Ar mājinieču komandu dueli šodien, 25.septembrī noslēdzās Pasaules kērlinga tūres (PKT) sieviešu komandu posms “WCT Women`s Masters Basel 2022” Bāzelē, Šveicē. Latvijas junioru meiteņu izlasei (skips – Rēzija Ieviņa) un Latvijas sieviešu izlasei (skips – Santa Blumberga-Bērziņa) ar vienu uzvaru bija par maz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.


Šī gada sacensībās 20 komandu konkurencē spēcīgāko četriniekā iekļuva trīs komandas no Šveices un Dānijas četrinieks. Vienā no pusfināliem sacentās trīskārtējās pasaules čempiones Silvanas Tirinzoni (#15) vadītā komanda, kas spraigā cīņā ar 3:4 piekāpās PKT ranga #2 Rafaelas Kaizeres komandai. Savukārt Madelēnas Dupontas (Dānija) (#1) četriniekam neizdevās izjaukt Šveices finālu, pusfinālā ar 6:9 piekāpjoties Mišelas Jēgi (#18) komandai.

Līdz pat finālam Kaizere vēl nebija zaudējusi ne spēli, ko apliecināja arī izšķirošās spēles sākums. Jau pēc četriem nospēlētiem endiem viņām izdevās izvirzīties vadībā ar 5:2, neļaujot Jēgi komandai spēles turpinājumā izcīnīt vairāk par punktu endā. Nospēlējot pārliecinoši arī spēles beigas 9:3, Keizeres četrinieks ar perfektu bilanci godam izcīnīja “WCT Women`s Masters Basel 2022” titulu.


Mūsu junioru meiteņu izlasei turnīrs iesākās neveiksmīgi ar sāpīgu zaudējumu 1:9 norvēģietēm. Pēc šī zaudējuma izdevās atgūties un ar 6:4 pārspēt Koriju Hurlimanu (Šveice). Trešajā apakšgrupas mačā Spēles pirmajā daļā turējās līdzi Japānas Asukas Kanai komandai, beigās piekāpjoties ar 2:6. Tā pat līdz pat piektajam endam veiksmīgi tika nospēlēts pret trīskārtējo pasaules čempioni Tirinzoni 3:3. Taču galotnē pieredze lika kapitulēt mūsējām ar 3:8.

Latvijas sieviešu izlase turnīru uzsāka pret finālisti Jēgi, pēc četriem endiem atrodoties neizšķirtā pozīcijā 2:2. Šveicietes pārņēma iniciatīvu, spēli noslēdzot sev labvēlīgi 7:2. Cīņā pret Izabellu Vranu (Zviedrija) mūsējās pirmajā endā paņēma pirmo un vienīgo punktu spēlē, jo turpinājumā mūsējām neizdevās noslēgt endus ar hammeru savā labā, ciešot sagrāvi ar 1:9. Pēc pārliecinošas uzvaras pār Vācijas juniorēm 10:4, pēdējā apakšgrupas spēlē Blumberga-Bērziņa tikās ar Rebekas Morisonas četrinieku. Aizraujošā spēlē tikai punkts astotajā endā izšķira spēles likteni, kas par labu nosvērās skotietēm. Līdz ar to mūsu izlasei turnīrs bija galā.

Latvijas sieviešu izlases trenera Ritvara Gulbja komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Man ir prieks redzēt kā komandā ir integrējušās Katrīna un Betija. Turnīrā vēl pietrūka stabilitāte, bet redzu pozitīvu progresu no spēles uz spēli.”

Abām mūsu izlasēm šis bija pirmais ārzemju turnīrs, lai pilnvērtīgi sagatavotos pasaules junioru čempionātam A divīzijā (25.02. - 04.03.2023.) un Eiropas čempionātam A divīzijā (19.11. - 26.11.2023.). Nākamais turnīrs juniorēm te pat Rīgā, Kērlinga hallē “Riga International Curling Challenge 2022” (30.09.-02.10.2022.), bet sieviešu izlase 7.-9.oktobrī dosies uz Jenčēpingu, Zviedrijā, lai piedalītos “Match Town Trophy 2022”.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs turnīrā: Rēzija Ieviņa (skips), Evelīna Barone, Veronika Apse, Marija Seļiverstova, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas sieviešu izlases sastāvs turnīrā: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Ieva Rudzīte, Katrīna Gaidule, Tīna Siliņa, Betija Gulbe, treneris Ritvars Gulbis.

Barones (#45) spēļu rezultāti:
1:9 – E.Mesloe (Norvēģija) (#36)
6:4 – K.Hurlimana (Šveice) (#22)
2:6 – A.Kanai (Japāna) (#56)
3:8 – S.Tirinzoni (Šveice) (#15)

Blumbergas-Bērziņas (#51) spēļu rezultāti:
2:7 – M.Jēgi (Šveice) (#10)
1:9 – I.Vrana (Zviedrija) (#3)
10:4 – K.Sutora (Vācija) (#56)
7:8 – R.Morisona (Skotija) (#7)

Foto: Publicitātes foto
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji