Četri jaunie kērlingisti piedalīsies nometnē Norvēģijā

Pēc divu gadu pārtraukuma norisināsies Pasaules kērlinga federācijas (PKF) klātienes nometne jauniešiem. Norvēģijas pilsētā Lillehammerē no 14. līdz 19.augustam Pasaules kērlinga akadēmijas rīkotajā nometnē piedalīsies arī četri Latvijas juniori un trenere.


Šogad uz nometni dosies potenciālie Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla (2023.janvāris) un Pasaules jaunatnes olimpiādes (2024.gads) dalībnieki – Agate Regža, Marija Seļiverstova, Toms Sondors, Kristaps Zass un trenere Evita Regža. Šī nometne būs lielisks mācību process un ieskats turpmākajiem darbiem treniņos, lai pēc iespējas labāk sagatavotu juniorus gaidāmajām sacensībām.

Nometni PKF rīko sadarbībā ar Starptautiskās olimpiskās komitejas Olimpiskās solidaritātes programmu un Norvēģijas Kērlinga asociāciju. Ielūgumi piedalīties šajā nometnē tika izsūtīti 44 PKF biedru valstīm, kuru pārstāvniecība aizvadītajās ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā bija mazāka kā 50 atlētu.

Tika izvēlētas astoņas dalībvalstis, kopumā 32 jaunie kērlingisti (divas meitenes un divi puiši) un treneris. Šo valstu starpā iekļāva ar Latviju, kurai pievienosies Austrālija, Beļģija, Dānija, Kenija, Lietuva, Mongolija un Turcija. Galvenais kritērijs atlasei bija tāds, lai izvēlētie dalībnieki būtu atbilstošā vecumā un varētu pēc tam startēt 2024.gada Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Gangvonā, Dienvidkorejā.

Nometnē valstis tiks sadalītas četrās grupās atkarībā no to pieredzes. Katrai grupai tiks piesaistīts kāds no Norvēģijas treneriem, kas asistēs gan ārpus, gan ledus treniņos.
 

Foto: Linda Mangale

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji