Par junioru pasaules čempioniem kērlingā tiek kronēta Japāna un Skotija

Šodien, 22.maijā Jenšēpingā, Zviedrijā noslēdzās astoņu dienu ilgais pasaules čempionāts kērlingā junioriem A divīzijā. Vispirms finālā tikās puišu izlases, kur Skotija pārliecinoši pārspēja Vāciju ar 7:1, bet vēlāk meiteņu konkurencē Japāna spraigā spēlē ar 7:4 uzvarēja mājinieces.


Čempionātu 15.maijā uzsāka 10 meiteņu un 10 puišu izlases, lai noskaidrotu šī gada čempionus katrā konkurencē. Pēc apļa turnīra tikai četras labākās turpināja cīņu par medaļām. Meiteņu konkurencē pirmajā vietā ierindojās Norvēģija, kas pusfinālā sacentās ar Zviedriju. Par prieku mājiniekiem zviedrietes pēdējā endā izcīnīja uzvaras punktu un ar 5:4 iekļuva finālā. Savukārt otrā pusfinālā Japānas izlases trīs nozagtie punkti devītajā endā bija tie, kas ieveda japānietes finālā, uzveicot ASV ar 7:3.

Fināla spēles trešajā endā vadībā pēc nozagta punkta izvirzījās Zviedrija 2:1, tomēr jau pēc pieciem nospēlētiem endiem atkal bija neizšķirts 3:3. Turpinājumā Japāni izdevās nozagt punktu septītajā endā, izvirzoties vadībā ar +2 (5:3). Zviedrietes astotajā paņēma tik vien kā punktu, bet punkts devītajā un nozagts punkts 10.endā atnes Japānas izlasei kāroto uzvaru ar 7:4. Līdz ar to Japāna pirmo reizi vēsturē junioru meiteņu konkurencē izcīna zelta medaļas, savukārt Zviedrija pēc divu čempionātu pārtraukuma atkal tiek pie sudraba.

Spēlē par 3.vietu pēc pieciem endiem vadībā atradās ASV ar 4:2, bet jau pēc lielā pārtraukuma norvēģietes izcīna trīs punktus sestajā un nozog vienu septītajā, pārņemot vadību ar 6:4. Diemžēl spēles beigas norvēģietes aizvadīja gaužām neveiksmīgi. Pēc astotā enda amerikānietes izlīdzina rezultātu 6:6, ko papildina ar diviem nozagtiem punktiem gan devītajā, gan 10.endā, kas arī izšķīra bronzas medaļu likteni, ASV uzvarot ar 10:6. Līdz ar to ASV pēc četru čempionātu pārtraukuma atkal kāpa uz goda pjedestāla, bet norvēģietes kopš 2004.gada otro reizi palika soli aiz medaļām.

Meiteņu konkurencē startēja arī Latvijas izlase, kura čempionātu uzsāka ļoti sekmīgi ar četrām uzvarām pirmajās četrās spēlēs, kas deva cerību uz iekļūšanu pusfinālā. Diemžēl nākamajās piecās spēlēs mūsu juniores tika tikai pie vienas uzvaras, ar ko bija par maz lai nodrošinātu cīņu par medaļām, noslēdzot čempionātu augstajā 6.vietā.

Puišu konkurencē Skotija ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs ierindojās pirmajā vietā, pusfinālā tiekoties ar Norvēģiju, kas apļa turnīru noslēdza 4.vietā. Skotiem pēc sešiem endiem izdevās izvirzīties vadībā ar 6:1. Skotu iekrāto pārsvaru norvēģi nedaudz sadeldēja, bet tā arī nespēja izcīnīt vietu finālā, zaudējot ar 5:7. Par otru vietu finālā sacentās Vācija ar Kanādu. Pateicoties diviem nozagtiem punktiem ceturtajā endā vācieši nonāca vadībā ar 4:0, līdz spēles beigām noturot pārsvaru un uzvarot Kanādu ar 8:5.

Finālu labāk iesāka skoti, kas pēc trim endiem bija vadībā ar 3:0. Vācieši vienu punktu atguva ceturtajā, kas kā izrādījās bija viņu vienīgais punkts šajā spēlē, jo turpmākajā mača gaitā neizdevās realizēt pēdējā metiena tiesības, noslēdzot spēli astoņos endos ar Skotijas puišu uzvaru 7:1 un zelta medaļām kopš 2016.gada. Savukārt vāciešiem tā arī neizdevās veikt vēsturisku ierakstu, pirmo reizi izcīnot zelta medaļas, toties sudraba tik iegūtas tālajā 1995.gadā.

Kanādieši pēc zaudējuma pusfinālā devās cīņā par bronzas medaļām, lai vismaz kaut kā attaisnotu pēdējo trīs pasaules čempiona titulu ieguvēju godu. Jau trešajā endā paņemtie četri punkti un ceturtajā nozagtie divi viņus izvirzīja komfortablā vadībā ar 7:5. Tikmēr Norvēģijai spēle tik labi nevedās, nespējot samazināt rezultātu starpību. Kanāda līdz spēles beigām vēl vairāk palielināja pārsvaru, noslēdzot spēli astoņos endos ar 13:4.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta. read more...


Izšķirošo spēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
5:4 Zviedrija – Norvēģija /pusfināls/
7:3 Japāna – ASV /pusfināls/
7:4 Japāna – Zviedrija /fināls/
10:6 ASV – Norvēģija /bronzas spēle/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišu konkurencē:
7:5 Skotija – Norvēģija /pusfināls/
7:3 Vācija – Kanāda /pusfināls/
7:1 Skotija – Vācija /fināls/
13:4 Kanāda – Norvēģija /bronzas spēle/

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:
1. Japāna
2. Zviedrija
3. ASV
4. Norvēģija
5. Šveice
6. Latvija
7. Skotija /izkrīt uz B divīziju/
8. Koreja /izkrīt uz B divīziju/
9. Kanāda /izkrīt uz B divīziju/
10. Dānija /izkrīt uz B divīziju/

Kopvērtējums puišu konkurencē:
1. Skotija
2. Vācija
3. Kanāda
4. Norvēģija
5. Šveice
6. ASV
7. Koreja
8. Itālija /izkrīt uz B divīziju/
9. Zviedrija /izkrīt uz B divīziju/
10. Jaunzēlande /izkrīt uz B divīziju/

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startēja ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Cheyenne Boone

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji