Ar zaudējumu Šveicei Latvijas juniores pasaules čempionātu noslēdz 6.vietā

Šodien, 20.maijā Jenšēpingā, Zviedrijā pasaules čempionātā kērlingā junioriem A divīzijā Latvijas meiteņu izlase noslēdza pamatturnīru ar spēli pret Šveici. Ļoti līdzīgā un pragmatiskā cīņā nācās atzīt pretinieču pārākumu ar 4:6. Diemžēl arī Kanādas zaudējums Japānai liedza mūsu juniorēm kvalificēties pusfinālam.


9.spēle Latvija 4:6 Šveice

Pēc nonullēla pirmā enda, otrajā ar pēdējo metienu uz māju Šveice sev nodrošina divus punktus. Savukārt mazas neprecizitātes trešā enda vidū un beigās neļauj mūsu izlasei izlīdzināt rezultātu, paņemto tikai punktu (1:2). Ceturtā enda beigās izdodas piespiest šveicietes uz sarežģītiem metieniem, kas rezultējās neprecīzā “take out” metienā, mūsu meitenēm nozogot punktu un panākot neizšķirtu 2:2. Lieliski nospēlēts piektais ends mūsu izlases izpildījumā piespiež pretinieces paņemt tikai punktu (3:2).

Pēc lielā pārtraukuma Šveice piespiež mūsu izlasi uz punkta ņemšanu, kas dod kārtējo neizšķirtu 3:3. Pēc nonullēta septītā enda šveicietes ar lieliskiem diviem pēdējiem metieniem panāk sev divu punktu vadību 5:3. Devītajā izdodas precīzs “take out” metiens, kas dod mums tikai punktu, ejot 10.endā ar -1 (4:5) iedzinējos. Pirms pēdējiem diviem skipu metieniem, mūsu izlase paņem minūtes pārtraukumu. Diemžēl pēdējais mūsu mestais akmens izrādījās par vāju, nepaliekot tuvāk centram kā jau mājā esošais pretinieču akmens. Līdz ar to Šveice, neizmetot pēdējo metienu, liek kapitulēt Latvijai ar 4:6.

Lai arī piedzīvots zaudējums, vēl bija cerība uz Kanādas uzvaru pār Japānu, kas Latviju un arī Šveici kvalificētu pusfinālam, līdz ar ASV un Norvēģiju. Kanādas un Japānas spēle ievilkās līdz pat ekstra endam, kurā kanādietes izveidoja labu situāciju uz punkta zagšanu. Tomēr Japānas skips ar pēdējo “take out” metienu izsita pretinieču akmeni un ne tikai uzvarēja, bet gan sev, gan arī Zviedrijas izlasei nodrošināja vietu pusfinālā. Zviedrija pusfinālā iekļuva pateicoties labākam papildrādītājam – metienam uz mājas centru, kas ir 40.56cm, bet Šveicei vajadzēja par nedaudz vairāk kā 7cm (47.42 cm) labāku papildrādītāju, lai tiktu pusfinālā. Latvijas izlasei tas bija vissliktākais (80.39 cm), čempionāta gala kopvērtējumā ierindojoties 6.vietā.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Šveici:
“Čempionāts mums ir noslēdzies! Iekļūšana četriniekā bija tik tuvu, tomēr, lai to sasniegtu, ir vēl jāpiestrādā pie atsevišķām detaļām. Šī bija nozīmīga pieredze komandas nākotnes izaugsmē un esam apmierinātas ar sasniegto! Paldies visiem mājiniekiem un līdzjutējiem par uzmundrinājumu un labajiem vēlējumiem!”

Līdz ar to rīt, 21.maijā plkst. 20:00 pēc Latvijas laika vienā no pusfināliem norisināsies Skandināvijas duelis Norvēģija pret Zviedriju, bet otrā sacentīsies ASV ar Japānu. Fināla spēle un spēle par bronzu notiks 22.maijā plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.
 


8.spēle Latvija 8:9(EE) Norvēģija

Lielisks metienu izpildījums ļauj Latvijas juniorēm nozagt punktu pirmajā endā. Savukārt otrajā tieši mūsu skipa ne tik precīzie metieni dod iespēju norvēģietēm paņemt divus (2:1). Arī trešajā endā piekliboja mūsu skipa metieni un divu punktu vietā ends tika nonullēts. Ceturtajā skipa metienu izpildījums uzlabojas, kas ļauj atkal izvirzīties vadībā (3:2), bet pēc piektā enda uz tablo kaujiniecisks neizšķirts (3:3), piespiežot Norvēģiju paņemt tikai punktu.

Pēc lielā pārtraukuma un neprecīzā skipa “take out” metiena nākas atdot pretiniecēm divus punktus (3:5). Septītā enda sākums Latvijas izlases izpildījumā nelikās cerīgs, tomēr ar pēdējiem diviem metieniem un pretinieču skipa nelielo kļūdu izdevās izcīnīt divus punktus un panākt kārtējo neizšķirtu 5:5. Ļoti agresīvs izvērtās astotais ends, ar 15 akmeņiem ieskaites laukumā un spēlei vērstai uz centru, kur gala rezultātā mūsu juniores nozaga punktu un pārņēma vadību ar 6:5. Devītajā endā mūsu izlase pirms pēdējiem diviem metieniem paņem minūtes pārtraukumu, lai nolemtu spēlēt agresīvi uz mājas centru. Diemžēl ar pēdējiem diviem metieniem tas izdodas daļēji, ko izmanto norvēģietes un enda beigās izcīna trīs punktus (8:6). Pateicoties Norvēģijas skipa kļūdai pēdējā metienā, mūsu izlase iemet vēl vienu akmeni tuvāk mājas centram un panāk ekstra endu (8:8).

Ekstra endā mūsu izlase sargā mājas priekšu ar akmeni tuvāk centram, lai varētu nozagt uzvaras punktu. Pirms skipa metieniem tiek paņemts minūtes pārtraukums, pēc kura atkārtoti tiek uzlikts sargs, bet pretinieces agresīvi liek savu pirmo skipa akmeni centrā, kas ir par vāju. Pēc mūsu skipa uzliktā sarga pretinieču pēdējais akmens nonāk tuvāk centram, kas dod viņām uzvaru ar 9:8.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Ļoti laba un līdzīga spēle, ja vien sestajā endā nebūtu pretiniecēm uzdāvināti divi punkti un devītajā endā nebūtu tik daudz kļūdas “draw” metienu spēkos un atdoti trīs punkti.

Neskatoties uz šiem neveiksmīgajiem endiem, meitenes spēja saņemties, panākt neizšķirtu 10.endā un iziet uz ekstra endu. Tomēr ledus ātrums uz spēles beigām palieka ļoti atšķirīgs pa zonām un nespējām “noķert” mājas spēku ar pēdējo akmeni ekstra endā. Gatavojamies spēlei pret spēcīgo Šveici.”

Līdz ar to Latvijai viss izšķirsies pēdējā pamatturnīra spēlē šodien plkst. 20:00, kur viņas tiksies ar Šveici. Šīs spēles uzvarētājas sev garantēs vietu pusfinālā, bet, ja Latvija zaudēs, tad atliek cerēt uz Japānas zaudējumu Kanādai, lai kvalificētos pusfinālam.
 


7.spēle Latvija 9:5 Zviedrija

Latvijas izlase spēli uzsāka bez pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā, atdodot zviedrietēm tikai punktu, bet jau otrajā endā pašas izcīna trīs (3:1). Zviedrija ar diviem punktiem panāk spēlē neizšķirtu pēc trešā endā 3:3, pēc kā spēlē līdz pat devītajam endam notiek viena punkta apmaiņa, mūsu izlasei esot vadībā ar 6:5. Devītajā endā zviedrietes neizmanto pēdējā metiena tiesības, lai izcīnītu punktus, kas ļauj mūsu juniorēm nozagt divus, nonākot 8:5 vadībā. Zviedrietes 10.endā mēģina atspēlēties, tomēr tas viņām neizdodas, Latvijas izlasei nozogot vēl vienu punktu (9:5) un pēc diviem zaudējumiem atkal svinot uzvaru.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Zviedriju:
“Šī bija ļoti svarīga spēle un uzvara, jo nākošās komandas, ar kurām tiksimies rīt, ir potenciāli stiprākas. Spēles gaita tika kontrolēta un paņēmām visus savus endus ar pēdējā metiena tiesībām.

Spēle kopumā veidojās piesardzīgi agresīva abu komandu izpildījumā un daudzi enda iznākumi izšķīrās uz skipu metieniem. Izšķirošs bija devītais ends, kur negaidīti izdevās nozagt divus akmeņus, kas atradās abpus mājai 12 pēdās, jo pretiniece neielika “draw” atvērtā mājā. Tālāk pēdējā endā bija jānotur iegūtais pārsvars, kas arī veiksmīgi tika paveikts.”

Pēc šīs spēļu kārtas ASV izlase ar sešām uzvarām septiņās spēlēs jau ir nodrošinājusi vietu pusfinālā, bet kā nākošās pusfinālistes vistuvāk tam ir Japāna, Norvēģiju un arī Latvija. Mūsu meitenēm vēl atlikušas divas pamatturnīra spēles. Rīt, 20.maijā dienas pirmajā spēlē viņas tiksies ar Norvēģiju, bet vakara spēlē pretim stāsies Šveice. Abas izlases ir tiešās konkurentes par iekļūšanu pusfinālā, uzvarot vienu no tām pusfināls ir garantēts.
 


6.spēle Latvija 5:7 Skotija


Spēle tiek uzsākta ar diviem nonullētiem endiem, bet agresīvas trešā enda beigas no abu komandu puses Skotijai ar pēdējo metienu atnes trīs punktus. Ceturtajā endā bija iespēja trīs punktus atspēlēt, tomēr enda beigas labāk nospēlēja skotietes, piespiežot paņemt tikai punktu (1:3). Savukārt piektajā endā norisinājās ļoti agresīva spēle ar daudz akmeņiem mājas centrā. Pateicoties lieliskam metienam enda beigu daļā, mūsu izlasei izdevās atdot pretiniecēm ne vairāk kā punktu, ejot lielajā pārtraukumā 1:4 iedzinējos.

Sestā enda beigās nācās izpildīt sarežģītu metienu, lai izsistu pretinieču akmeni aiz sarga. Tas izdevās, tomēr nesanāca saglabāt mesto akmeni, lai izlīdzinātu rezultātu. Toties paņemti divi punktu un samazināta starpība līdz -1 (3:4). Ar lielisku astotā enda Latvijas izlases pēdējo metienu izdevās izglābties no daudzu punktu zaudējuma, pretiniecēm paņemot tikai divus (6:3). Pateicoties Skotijas skipa garām aizmestajam “take out” metienam mums izdodas atkal pietuvoties rezultātā līdz -1 (5:6), ejot 10.endā. Diemžēl mēģinājums nozagt punktu, lai vismaz panāktu ekstra endu, beidzās nesekmīgi, spēlei noslēdzoties ar 5:7 zaudējumu.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Skotiju:
“Šodiena nebija veiksmīga. Spēle ar Skotiju sākās piesardzīgi, tomēr mūs iegāza atkal trešais ends – izpildījuma kļūdas enda galotnē dod iespēju pretiniecēm paņemt trīs punktus. Tālāk jau spēle kļuva agresīvāka no mūsu komandas puses un izdevās atgriezties spēlē. Mazliet mainījās ledus apstākļi pēdējos endos un līdz ar to bija grūti noķert “draw” spēkus.”

 


5.spēle Latvija 2:8 Koreja

Pēc nonullēta pirmā enda Koreja ar pēdējā akmens tiesībām otrajā endā mēģināja spēlēt agresīvāk, lai izcīnītu punktus, tomēr ends atkal noslēdzās ar 0:0. Beidzot trešajā endā abas komandas veido agresīvu spēli ar sargiem un cīņu par mājas centru, kas beigās rezultējās ar trīs akmeņiem mūsu pretinieču labā. Pēc nonullēta ceturtā enda piektajā korejietes spēlē savu spēli, kas liek mūsu izlasei atspēlēties nevis krāt punktus mājā, endam noslēdzoties pie zaudēta punkta 0:4.

Pēc lielā pārtraukuma korejietes turpina rādīt labu izpildījumu metienos, kas mūsu izlasei šajā spēlē īsti nevedās. Tomēr pacietīgi un arī nekļūdīgi nospēlētas enda beigas atnes pirmos divus punktus mūsu izlasei (2:4). Septītajā endā piespiežam korejiete paņemt punktu, bet astotajā kļūdas mūsu metienos atgriežas un tiek pazaudēts punkts, nonākot iedzinējos ar 2:6. Arī devītajā endā kļūdas turpinās, kas neļauj ieķerties spēlē un atgūt zaudēto. Pretinieces nozog vēl divus punktus un sagādā Latvijas izlasei pirmo zaudējums čempionātā.
 


4.spēle Latvija 9:7 Dānija

Bez pēdējā metiena tiesībām izdodas pirmā enda beigās noķert dānietes uz kļūdām, kas pie neprecīza Dānijas skipa pēdējā metiena ļauj mūsējā atklāt šo spēli ar nozagtu punktu. Arī otrajā endā nozogam punktu, pēc Dānijas skipa neprecīzā pēdējā izsišanas metiena ar mērķi nonullēt šo endu. Trešajā mūsu izlases vairākas kļūdas un Dānijas agresīvā spēle noveda pie trīs punktu zaudējuma, dānietēm izvirzoties vadībā ar 3:2. Pēc nonullēta ceturtā enda likās, ka piektajā nekādi neizdosies tikt pie vairākiem punktiem, tomēr kārtējo reizi Dānijas skipa neprecīzais pēdējais metiens deva iespēju paņemt divus un lielajā pārtraukumā doties +1 vadībā (4:3).

Pēc pārtraukuma dānietes tiek piespiestas paņemt tikai punktu, panākot neizšķirtu 4:4. Pēc nonullēta septītā enda arī mūsu izlasei astotajā tikai punkts (5:4), jo ar pēdējo metienu neizdevās izsist dubulto “take out”, kas dotu divus. Devītajā Dānijas agresīvā spēle un lieliskais pēdējais metiens ļauj izcīnīt trīs punktus un nonākt +2 vadībā (7:5). Savukārt 10.endā mūsu meitenes agresīvi spēlē uz mājas malu, lai sakrātu vajadzīgos uzvaras punktus. Tas dod rezultātu, jo dānietēm nelielas neprecizitātes metienos neļauj likvidēt mūsu akmeņus mājās. Gala rezultātā pēdējā endā tiek izcīnīti pat četri punkti un grūta uzvara.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Dāniju:
“Spēle iesākās ļoti veiksmīgi, nozogot pa vienam punktam pirmajos divos endos, kad meitenes spēlēja atklātu spēli. Trešo endu nevajadzīgi sapinām, neatstājot mūsu skipam pat īsti metiena iespējas un zaudēti trīs punkti.

Turpinājumā spēle ar mainīgiem rezultātiem un izpildījumu. Devītajā endā dāņu skips ar izcilu “take out” metienu izvirzīja pretinieces vadībā ar +2. Savukārt pēdējā endā jau mūsu meitenēm izdevās kontrolēt spēles laukumu, veidojot spēli vienā laukuma malā. Dāņu skipa pēdējais neprecīzais metiens ļauj mums paņemt četrus punktus un uzvara!

Ledus ir ļoti kvalitatīvs un ātrs – māja 4,2. Šodien atpūšamies, lai rīt tiktos ar Korejas un Skotijas komandām.”
 


3.spēle Latvija 12:8 Kanāda

Pēc izcīnītām pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā mūsu izlase to nonullē, lai jau otrajā endā ar pēdējo metienu paņemtu četrus punktus. Trešajā Kanādas izlasei neizdodas atklāt spēles rezultātu, Latvijai nozogot trīs un nonākot vadībā ar 7:0. Tiesa pēc diviem punktiem ceturtajā endā, kanādietes arī nozog trīs mums un nonāk vien -2 punktu attālumā (5:7). Bet jau pēc lielā pārtraukuma mūsu meitenes atgūst piektajā endā zaudētos trīs punktus, panākot 10:5 savā labā.

Pēc Kanādas viena punkta septītajā endā (6:10) likās, ka spēles beigās uzvara atnāks ātrāk, tomēr jau astotajā mūsu pretiniecēm izdodas nozagt divus punktus un vēlreiz pietuvoties šajā mačā līdz -2 (8:10). Veiksmīgi nospēlētais devītais ends mūsu meiteņu izpildījumā ļauj atgūt četru punktu pārsvaru (12:8), ko tā arī 10.endā pretinieces nesadeldē.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Kanādu:
“Spēles iesākums pēc rezultāta pārliecinošs, tomēr gaisotne un izpildījums “peldēja”. Tādēļ arī spēles turpinājums ar mainīgiem panākumiem. Galvenais izcīnīta uzvara!”

 


2.spēle Latvija 10:3 Japāna

Latvijas izlase šajā spēlē nopelnīja pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, kuru viņas uzsāk agresīvi ar sargu un cīņu par mājas centru, kas beigās rezultējās ar diviem punktiem. Savukārt otrais ends aizrit diametrāli pretēji, bez akmeņiem mājā un tiek nonullēts. Pēc Evelīnas Barones garām aizmestā pirmā metiena trešajā endā, japānietes tikai tā beigās nodrošināja divus punktus, panākot 2:2. Ar pēdējā akmens tiesībām ceturtajā endā mūsu izlase nolemj spēlēt ļoti agresīvi ar pirmo akmeni, ejot aiz noliktā pretinieču centra sarga. Šī agresivitāte atmaksājas un dod četrus punktus (6:2), pateicoties arī neveiksmīgiem pēdējiem diviem Japānas skipa metieniem. Piektajā endā abas komandas pieļāva vairākas kļūdas, kas sakrāja lielu daudzumu sargu mājas priekšā. Japānietēm bija izredzes uz diviem punktiem, tomēr skipa pēdējais metiens tikai nedaudz aizķēra vienu no centra sargiem, mūsējām nozogot punktu un lielajā pārtraukumā ejot 7:2 vadībā.

Pēc pārtraukuma Japānas izlase uzsāka endu ar sānu sargu un mēģinājumu atspēlēt zaudētos punktus, tomēr mūsu meiteņu labais izpildījums pārvirzīja spēli uz mājas centru. Par stirpu izmestais Japānas skipa pēdējais metiens, mūsu izlasei atnes vēl trīs punktus, panākot 10:2. Lieliski nospēlēts septītais ends mūsu meiteņu izpildījumā pretiniecēm ļauj izcīnīt tikai punktu 3:10, pēc kura viņas atzīst sakāvi Latvijas izlasei.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Japānu:
“Šodien meitenes bija ļoti noskaņojušās grūtai un saspringtai spēlei pret spēcīgo Japānu, tomēr pretinieces nerādīja savu labāko sniegumu. Jau pirmajā endā mums pārliecinoši izdodas uzsākt ar +2. Arī spēles turpinājums piesardzīgs no mūsu puses un pēc trešā enda rezultāts neizšķirts.

Sajutām, ka turpinājumā šo spēli jāspēlē agresīvāk, jo, veidojot tīrāku spēli, japānietēm izdevās labāk kontrolēt spēles laukumu. Veiksmīgi izdevās “iepīt” spēli ceturtajā endā un +4. Turpinājumā pretinieces vairs nespēja īsti atgriezties spēlē un pārliecinoša uzvara mūsu meitenēm!”

 


1.spēle Latvija 10:6 ASV


Mūsu meitenes čempionāta pirmo spēli uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, amerikānietēm gūstot tikai punktu. Nākamajos trīs endos komandas apmainās divu punktu guvumā, bet, ejot lielajā pārtraukumā, ASV viens punkts izlīdzina rezultātu 4:4. Sestajā endā mūsu izlase panāk 6:4, ko amerikānietes izlīdzina pēc astotā, kad tiek nozagts punkts (6:6). Veiksmīgi tiek izspēlēts devītais ends, kurā Latvijas izlase izcīna četrus punktus 10:6, pretiniecēm pēdējā endā to neatspēlējot.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar ASV:
“Čempionāts ir uzsākts, izcīnot uzvaru pār ASV! Spēles sākums bija satraukuma pilns un abas komandas pārmaiņus guva punktus. Pēc pārtraukuma izdevās paņemt divus punktus un bija sajūta, ka mūsu meitenes ir sajutušas ledu un atmosfēru. Diemžēl astotajā endā neveiksmīgi pēdējo akmeni nedaudz pārberzām, līdz ar to rezultāts atkal neizšķirts.

Devīto endu meitenes uzsāka agresīvi un pretinieces daudz kļūdījās, līdz ar to pēc Evelīnas diviem izciliem “draw” metieniem izdodas paņemt četrus punktus, kas faktiski jau nodrošināja uzvaru.”

 

Abās konkurencēs tiks aizvadītas viena apļa spēles. Pēc pamatturnīra katrā no tām četras labākās iekļūs pusfinālā, kur sacentīsies 1. ar 4. un 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji katrā konkurencē noskaidros 2022.gada čempionus. Puišu konkurencē fināls norisināsies 22.maijā plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, bet meiteņu konkurences fināls notiks tās pašas dienas plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Sešas mūsu izlašu spēles bez komentāriem varēs vērot PKF tiešraižu platformā Recast “The Curling Channel” kanālā, par šīm spēlēm maksājot mazāk kā par tiešraides spēlēm ar komentāriem.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.


Latvijas junioru meiteņu izlases rezultāti:
10:6 – ASV
10:3 – Japāna
12:8 – Kanāda
9:7 – Dānija
2:8 – Koreja
5:7 – Skotija
9:5 – Zviedrija
8:9(EE) – Norvēģija
4:6 – Šveice

Kopvērtējums meiteņu konkurencē pēc pamatturnīra:
1. Norvēģija 9-7-2 Q
2. ASV 9-7-2 Q
3. Japāna 9-6-3 Q
4. Zviedrija 9-5-4 Q (40.56cm)
5. Šveice 9-5-4 (47.42cm)
6. Latvija 9-5-4 (80.39cm)
7. Skotija 9-3-6 /izkrīt uz B divīziju/
8. Koreja 9-3-6 /izkrīt uz B divīziju/
9. Kanāda 9-3-6 /izkrīt uz B divīziju/
10. Dānija 9-1-8 /izkrīt uz B divīziju/

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: WCF/Cheyenne Boone

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji