Zviedri kļūst par pirmajiem pasaules čempioniem ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

Šodien, 5.maijā ar Zviedrijas izlases uzvaru Lohjā, Somijā noslēdzās pirmais pasaules čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem. Zelta medaļu liktenis izšķīrās tikai pēdējā – astotajā endā, kurā zviedru izmantotā “power play” opcija dod trīs punktus un uzvaru ar 7:5 čempionāta finālā pār Ungāriju.


Debijas pasaules čempionāts bija aizraujošs, jo līdz pat pēdējai pamatturnīra spēļu kārtai abās grupās nebija skaidrs, kuras komandas cīnīsies play-of kārtā. Kopumā piedalījās 18 valstu izlases, sadalītas divās grupās pa deviņām. Pēc apļa turnīra abu grupu līderes – Norvēģija un Ungārija, automātiski kvalificējās pusfinālam, bet grupu otrās un trešās vietas noskaidroja atlikušos pusfinālistus. Šo izlašu starpā bija arī Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlase, kas ar piecām uzvarām astoņās spēlēs ierindojās 2.vietā savā grupā. Diemžēl kvalifikācijas spēlē nācās atzīt itāļu pārākumu un čempionātu noslēgt augstajā dalītajā 5.vietā, bet Itālija iekļuva pusfinālā, kurā tikās ar Ungāriju. Savukārt Zviedrija kvalifikācijas spēlē pārliecinoši ar 12:3 pārspēja ASV, pusfinālā nonākot pret Norvēģiju.

Skandināvu duelī spēles beigas labāk nospēlēja zviedri, kuriem nozagtie pēdējie divi endi atnesa vietu finālā ar 8:4. Toties cīņa starp Itāliju un Ungāriju izvērtās spraiga līdz pat pēdējam akmenim, ungāriem paņemot divus punktus astotajā endā un izraujot uzvaru ar 6:5.

Finālspēli Ungārija uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, tiesa gan to neizdevās realizēt, zaudējot punktu. Pēc punktu apmaiņas nākamajos divos endos, ungāri ceturtajā izcīna divus un lielajā pārtraukumā iet viena punkta vadībā 3:2. Zviedriem pēc piektā enda izdodas izlīdzināt rezultātu, bet, vēlreiz nozagts punkts, sestajā ļauj izvirzīties vadībā ar 4:3. Ungārija atkal pārņem vadību 6:5 pirms došanās astotajā endā, kurā Zviedrija nolemj izmantot “power play”. Tas attaisnoja zviedru – Sabīnas Johansones un Markusa Holma cerības uz uzvaras punktiem, izcīnot trīs (7:5) un kļūstot par pirmajiem pasaules čempionāta ratiņkērlingā jauktajiem pāriem titula ieguvējiem. Savukārt ungāru pārim – Ritai Sarai un Viktoram Bekem šoreiz jāsamierinās ar sudrabu.

Bronzas spēlē Norvēģija pirmajā endā izcīnīja divus, bet itāļi otrajā atbildēja ar trim punktiem. Tomēr tas nesatricināja norvēģus, jau trešajā gūstot četrus un dubultojot pārsvaru 6:3. Ceturtajā Itālija atspēlē tikai vienu punktu, bet pēc pārtraukuma nozog vienu, nonākot tikai -1 (5:6) attālumā no pretiniekiem. Norvēģija nolemj sestajā endā spēlēt “power play”, lai atkal iegūtu lielāku pārsvaru, kas arī izdodas, izcīnot piecus punktus 11:5. Itāļi metas atspēlēties, tomēr pie sava “power play” septītajā endā tiek pazaudēts punkts 5:12 un atzīta sakāve. Līdz ar to uz goda pjedestāla atradīsies vēl vieni skandināvi – Rikke Iversena un Rune Lorentsens no Norvēģijas, bet itāļi – Orieta Berto un Paolo Ioriati paliek soli aiz kārotām medaļām.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:5 Ungārija – Itālija /pusfināls/
8:4 Zviedrija – Norvēģija /pusfināls/
7:5 Zviedrija – Ungārija /fināls/
12:5 Norvēģija – Itālija /bronzas spēle/

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra spēļu grafiks:
4:8 – Kanāda
8:9 – Norvēģija
9:5 – Vācija
8:7(EE) – Čehija
10:4 – Turcija
3:8 – Dānija
8:5 – Slovākija
6:3 – ASV
6:11 – Itālija /kvalifikācijas spēle/

Kopvērtējums:
1. Zviedrija
2. Ungārija
3. Norvēģija
4. Itālija
5. Latvija
5. ASV
7. Slovākija
8. Koreja
9. Vācija
10. Igaunija
11. Šveice
12. Dānija
13. Kanāda
14. Skotija
15. Čehija
16. Somija
17. Turcija
18. Japāna

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlase čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji