Skotija apbēdina mājiniekus šveiciešus un izcīna otro pasaules čempionu titulu kērlingā jauktajiem pāriem pēc kārtas

Pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem Ženēvā, Šveicē norisinājās no 23. līdz 30.aprīlim. Par prieku vietējiem līdzjutējiem fināla spēlē uz ledus izgāja Šveices pāris Alīna Peca/Svens Mihels, kuriem pretim stājās skoti Eva Murheda/Bobijs Lamijs. Aizraujošā cīņā Skotija ar 9:7 pārspēja mājiniekus un izcīnīja otro titulu pēc kārtas.


Šogad čempionātā startēja 20 dalībvalstis, kuras tika sadalītas divās grupās pa 10. Pēc pamatturnīra kārtas Skotija un Šveice savās grupās ierindojās pirmajā vietā, automātiski nodrošinot vietu pusfinālā. Savukārt viņu pretinieki noskaidrojās spēlēs starp Zviedriju un Vāciju, kur vācieši ar 11:8 bija pārāki, un Norvēģijas cīņā ar Kanādu, kur tikai ar punkta pārsvaru 6:5 pusfinālā pārsteidzoši iekļuva norvēģi.

Norvēģi Mia un Magnuss Ramsfjeli, kuri nebija favorītu statusā, turpināja neatlaidīgu cīņu arī pusfinālā pret Šveici. Pateicoties astotajā endā izcīnītajiem trim punktiem, Norvēģija izlīdzināja rezultātu 7:7 un lika mājiniekiem pasvīst, lai tiktu pie uzvaras un fināla. Tiesa tas šveiciešiem izdevās, paņemot punktu ekstra endā 8:7 un pēc divu čempionātu pārtraukuma nodrošinot finālu. Savukārt otrā pusfinālā skoti pēc četriem endiem nodrošināja komfortablu pārsvaru ar 6:2, ko tā arī līdz beigām neizlaida, pārspējot vāciešus Piu Lisu Šolu un Klaudiusu Haršu ar 8:3.


Līdz ar to Skotija un Šveice tikās fināla spēlē un cīņā par 2022.gada čempionu titulu. Negaidīti jau pirmajā endā Skotijas pārim izdevās lielisks pēdējais metiens, izsitot pretinieku labi novietoto akmeni, un paņemt četrus punktus. Tiem otrajā endā tika pievienots vēl viens nozagts, šveiciešiem nonākot neapskaužamā situācijā 0:5. Trešajā endā šveicieši beidzot atklāj rezultātu ar diviem punktiem, ko tūlīt pat nākamajā endā atgūst skoti, ejot lielajā pārtraukumā 7:2 vadībā.

Pateicoties izmantotai “power play” opcijai Šveice ar vienkāršu metienu uz mājas centru pietuvojās līdz -3 (4:7), bet skotu pieļautās kļūdas sestajā endā deva iespēju pietuvoties līdz pat -1 (6:7). Pēc šī neveiksmīgā enda Skotijas pāris nolēma izspēlēt savu “power play”. Trīs iespējamo punktu vietā tika paņemti divi un, ejot pēdējā endā, Skotijai trīs punktu pārsvars 9:6. Šveiciešiem pēc kļūdas pēdējā metienā tā arī neizdevās izlīdzināt rezultātu, lai panāktu ekstra endu, noslēdzot spēli Skotijas labā ar 9:7. Eva Murheda un Bobijs Lamijs šo čempionātu noslēdz nevainojami, uzvarot visās spēlēs.

Bronzas medaļas spēlē norvēģi pēc zaudējuma pusfinālā šo spēli uzsāka neveiksmīgi, nespējot ar pēdējo akmeni gūt punktus divos endos pēc kārtas, kas kopumā deva trīs nozagtus vāciešiem. Pēc šīm kļūdām trešajā endā izdevās dubultais “take out” metiens, lai izcīnītu vienu punktu, bet ceturtajā endā vāciešiem neizdevās izsist divus pretinieku akmeņus, kas ļāva norvēģiem nozagt punktu un iet lielajā pārtraukumā pie rezultāta 2:3. Pēc Vācijas pāra viena punkta piektajā endā, norvēģi sestajā lieliski nospēlē “power play”, kas dod trīs punktus un vadību ar 5:4. Vācieši pēc šī izspēlē savu “power play”, kurā gūst divus punktus un pārņem vadību ar 6:5. Ar astotā enda pēdējo akmeni norvēģiem neizdevās no mājas centra izsist pretinieku akmeni, kas deva papildus punktu un uzvaru ar 7:5 vāciešu labā. Šī uzvara pirmo reizi šīs disciplīnas vēsturē atnesa Vācijai medaļu.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:3 Skotija – Vācija /pusfināls/
8:7(EE) Šveice – Norvēģija /pusfināls/
9:7 Skotija – Šveice /fināls/
7:5 Vācija – Norvēģija /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. Skotija
2. Šveice
3. Vācija
4. Norvēģija
5. Kanāda
5. Zviedrija
7. Itālija
8. ASV
9. Japāna
10. Ungārija
11. Austrālija
12. Dānija
13. Čehija
14. Igaunija
15. Koreja
16. Anglija
17. Somija
18. Spānija
19. Turcija
20. Jaunzēlande

Foto: WCF/Céline Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji