Latvijas izlase startēs vēsturiski pirmajā pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem

Vēl nebijusi disciplīna pasaules čempionātā kērlingā – ratiņkērlings jauktajiem pāriem šo sestdien, 30.aprīlī tiks atklāts Somijas pilsētā Lohjā. Čempionāts norisināsies līdz 5.maijam, piedaloties arī Latvijas jauktajam pārim Poļinai Rožkovai un Agrim Lasmanam.


Šī disciplīna ir ne tikai jaunums Pasaules kērlinga federācijas sacensību kalendārā, bet arī kā nozīmīgs aizsākums kvalificēšanās posmam 2026.gada Milānas/Kortīnas Ziemas paralimpiskajām spēlēm, iekļaujot ratiņkērlinga jaukto pāru disciplīnu šo paralimpisko spēļu programmā.

Pirmajā čempionātā piedalīsies 18 valstu komandas, sadalītas divās grupās pa deviņām.

Dalībnieki:
A grupa: Igaunija, Itālija, Japāna, Koreja, Skotija, Somija, Šveice, Ungārija, Zviedrija.
B grupa: ASV, Čehija, Dānija, Kanāda, Latvija, Norvēģija, Slovākija, Turcija, Vācija.

Komandas vispirms aizvadīs apļa turnīru grupā. Katras grupas labākās trīs nodrošina vietu play-off kārtā. Pirmo vietu ieguvējas automātiski kvalificējas pusfinālam, savukārt A2 ar B3 un A3 ar B2 savstarpēji noskaidros atlikušos pusfinālistus. Pusfināla uzvarētāji 5.maijā plkst. 16:00 cīnīsies par pirmos pasaules čempionu titulu.

Gan Latvijas izlases grupā, gan arī otrā grupā komandu sastāvos būs spēlētāji, kuri martā startēja Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs četru spēlētāju komandu turnīrā. Mūsu grupā abi spēlētāji no Slovākijas – Monika Kunkelova/Radoslavs Duris Pekinā ierindojās 4.vietā, arī šajā čempionātā pretendējot uz augstu vietu. Tā pat allaž spēcīgie kanādiešu un amerikāņi būs tie, kuri cīnīsies par kopvērtējuma līderpozīcijām, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Bez šaubām mūsu ratiņkērlingisti Rožkova un Lasmans pēc Pekinā izcīnītās 9.vietas lūkos parādīt uz ko ir spējīgi, mērķējot uz augstākiem rezultātiem.

Savukārt A grupas Zviedrijas pāra sastāvā esošā Sabīna Johansone Pekinas sudrabam mēģinās pievienot kādu no pirmā pasaules čempionāta medaļām, spēlējot kopā ar Markusu Holmu. Šīs grupas favorītu lomā uzskatāmi arī pāri no Āzijas valstīm – Japānas un Korejas, kuriem Covid-19 pandēmijas dēļ nevar pievienoties Ķīnas ratiņkērlingisti, kas noteikti būtu galvenie pretendenti uz titulu. Bez šīm trim valstīm par izkļūšanu no grupas pacīnīsies skoti – Megana Dovsone-Farela/Gregors Evans.

Seko divām Latvijas spēlēm līdzi tiešraidē. Jau rīt, 30.aprīlī plkst. 13:00 pirmā spēle ar Kanādu būs redzama Somijas kērlinga asociācijas YouTube kontā, kā arī 3.maija spēle plkst. 09:30 pret Dāniju.


Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra spēļu grafiks:
/30.04./ 13:00 – Kanāda (TIEŠRAIDE)
/01.05./ 13:00 – Norvēģija
/01.05./ 20:00 – Vācija
/02.05./ 09:30 – Čehija
/02.05./ 16:30 – Turcija
/03.05./ 09:30 – Dānija (TIEŠRAIDE)
/03.05./ 16:30 – Slovākija
/04.05./ 09:30 – ASV

Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlase čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji