Pēc divu gadu pārtraukuma Latvijas izlases startēs pasaules čempionātā senioriem

Šveices pilsētā Ženēvā paralēli pasaules čempionātam kērlingā jauktajiem pāriem no 23. līdz 30.aprīlim norisināsies pasaules čempionāts senioriem, kurā piedalīsies gan Latvijas sieviešu, gan vīriešu senioru izlases.


Pēdējo reizi pasaules čempionāts senioriem norisinājās 2019.gadā Stavangerā, Norvēģijā, bet nākamos divus gadus Covid-19 pandēmijas dēļ šīs sacensības tika atceltas. Šogad senioru izlases atkal varēs sacensties par čempionu titulu, sieviešu konkurencē startējot 13, bet vīriešu konkurencē 21 valstu izlasēm.

Dalībnieces:
A grupa: Čehija, Dānija, Itālija, Īrija, Kanāda, Skotija, Zviedrija.
B grupa: Anglija, ASV, Latvija, Lietuva, Somija, Šveice.

Dalībnieki:
A grupa: ASV, Austrālija, Itālija, Kanāda, Slovākija, Somija, Turcija.  
B grupa: Anglija, Čehija, Īrija, Norvēģija, Šveice, Ungārija, Zviedrija.
C grupa: Beļģija, Dānija, Jaunzēlande, Latvija, Nigērija, Skotija, Vācija.

Vispirms sacensībās tiks aizvadīts apļa turnīrs katrā grupā. Sieviešu konkurencē abu grupu pirmās vietas automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet A2 ar B3 un A3 ar B2 savā starpā noskaidros pārējās divas pusfinālistes. Vīriešu konkurencē visu trīs grupu pirmo divu vietu ieguvēji un labākās divas komandas starp trešajām vietām (pēc papildrādītāja) sacentīsies ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfināla uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām. Fināla spēles sieviešu un vīriešu konkurencē norisināsies 30.aprīlī plkst. 11:30 pēc Latvijas laika.


Sieviešu konkurencē senioru čempionātā debitēs Gunta Millere, kurai uzticēta skipa pozīcija. Toties  sastāvā esošā Elēna Kāpostiņa pārstāvējusi Latviju trijos čempionātos, 2018.gadā skipa pozīcijā izcīnot augsto 9.vietu 16 komandu konkurencē. Šogad mūsu izlasei apakšgrupā pretim stāsies allaž spēcīgā Šveice un ASV, kā arī gaidāma principiāla cīņa ar Lietuvas seniorēm.

Vīriešu konkurencē Latviju šogad tā pat kā pēdējā čempionātā, 2019.gadā pārstāvēs Anša Regžas komanda, kas tad izcīnīja 13.vietu 27 komandu konkurencē. Līdz šim tas bijis augstākais rezultāts Regžas vadītajai komandai. Lai šogad uzlabotu sniegumu, izlasei būs vispirms jāsacenšas grupu turnīrā, kur pretim stāsies tādas spēcīgas nācijas kā Skotija, Vācija un arī Dānija.

Latvijas sieviešu senioru izlases sastāvs: Gunta Millere, Dace Zīle, Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane.
Latvijas vīriešu senioru izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, Dzintars Bērziņš.


Latvijas sieviešu senioru izlases spēļu grafiks B grupā (pēc Latvijas laika):
/23.04./ 21:00 – Šveice
/25.04./ 13:00 – Anglija
/26.04./ 09:00 – Lietuva
/27.04./ 09:00 – Somija
/28.04./ 17:00 – ASV

Latvijas vīriešu senioru izlases spēļu grafiks C grupā (pēc Latvijas laika):
/23.04./ 17:00 – Dānija
/24.04./ 10:00 – Jaunzēlande
/25.04./ 09:00 – Skotija
/26.04./ 21:00 – Vācija
/27.04./ 21:00 – Beļģija
/28.04./ 13:00 – Nigērija

Latvijas izlašu dalību pasaule čempionātā senioriem atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija. Senioru sieviešu izlasi sagatavošanās posmā atbalstīja Samrode, Kurzemes granulas, Ventspils brīvostas pārvalde, Vats, IR Nami, Pilsbūve, Baltimar VT, savukārt startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji