Zviedrijas kērlingisti nodrošina sev ceturto pasaules čempionu titulu pēc kārtas

Naktī uz pirmdienu ASV izklaides pilsētā Lasvegasā noslēdzās pasaules čempionāts kērlingā vīriešiem. Finālā tikās šo sacensību favorīti – Zviedrijas un Kanādas izlases. Spraigā cīņā šīs brīža olimpiskie čempioni ar Niklasu Edinu priekšgalā ar 8:6 pārspēja kanādieša Breda Gušu komandu, izcīnot ceturto titulu pēc kārtas.


Čempionātu pamatturnīrā uzsāka 13 valstu izlases, bet tikai sešas pēc izspēlētā apļa turnīra turpināja cīņu par medaļām. Kanāda un Zviedrija noslēdza pamatturnīru attiecīgi 1. un 2.vietā, automātiski kvalificējoties pusfinālam. Vienā no tiem norisinājās Ziemeļamerikas duelis, Kanādai tiekoties ar ASV (skips – Korijs Dropkins), kura kvalifikācijas spēlē saspringtā spēles galotnē pārspēja Skotiju  (skips – Kails Vaddels) ar 6:4. Pusfinālā kanādieši spēja jau no sākuma atrasties vadībā, ko noturēja līdz spēles beigās, uzvarot amerikāņus ar 8:5. Savukārt Zviedrijai pretim stājās Itālija (skips – Džoels Retornazs), kura pusfinālā iekļuva pateicoties pārliecinošai uzvarai pār Šveici (skips – Janeks Švallers) ar 10:4. Diemžēl itāļiem pusfinālā tik labi negāja, pēc pieciem endiem atrodoties iedzinējos ar 1:7. Zviedri šādu pārsvaru neizlaida no rokām, iekļūstot finālā ar uzvaru 8:4.


Līdz ar to zviedri jau piekto čempionātu pēc kārtas un astoto pēdējos deviņos čempionātos iekļuva finālā, kurā šogad pretim stājās Kanāda. Pašreizējie olimpiskie čempioni no Zviedrijas šajā finālā centās pārrakstīt vīriešu čempionāta vēsturi – ne tikai izcīnīt ceturto titulu pēc kārtas, bet arī kļūt par olimpiskajiem un pasaules čempioniem vienā gadā.

Pēc pirmajiem diviem endiem cerība uz vēsturisko panākumu tika slāpēta ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem otrajā endā, kanādiešiem izvirzoties vadībā ar 3:0. Ja otrajā endā Edinam pēdējais metiens nepadevās, kas lika zaudēt divus punktus, tad trešā enda beigās veiksmīgais “take out” metiens ļāva divus atgūt, nonākot tikai viena punkta iedzinējos (2:3). Savukārt ceturtajā endā pēc Gušu neveiksmīgā metiena, kad varēja izcīnīt divus punktus, zviedriem izdevās vienu nozagt un panākt neizšķirtu 3:3. Pirms lielā pārtraukuma Gušu tika piespiests uz viena punkta ņemšanu 4:3, bet jau sestā enda beigās Zviedrija pirmo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā, izcīnot divus punktus 5:4.

Turpmākajā spēles laikā līdz 10. endam komandas apmainījās viena punkta guvumā un pirms izšķirošā enda uz tablo atkal neizšķirts 6:6, bet pēdējā metiena tiesības zviedru pārziņā. Šo iespēju zviedri nemaz neizmantoja, jo Gušu kļūda savā pēdējā metienā jau deva Zviedrijai divus punktus (8:6), kas arī atnesa kāroto un vēsturisko uzvaru, Niklasa Edina vadītajam četriniekam kļūstot par četrkārtējiem pasaules čempioniem, šo sēriju aizsākot tieši Lasvegasā 2018.gadā (2020.gadā čempionāts tika atcelts Covid-19 pandēmijas dēļ).


Par bronzas medaļām spēkiem mērojās Itālijas un ASV valstsvienības. Itāļi spēli atklāja ar četriem punktiem, tomēr trešā enda beigās pēc Itālijas skipa neveiksmīgā dubultā “take out” metiena ASV nozaga vienu, kas ļāva amerikāņiem pietuvoties līdz -1 (3:4). Savukārt pirms došanās lielajā pārtraukumā amerikāņu skipa par vāju uzmestais metiens uz māju ļāva nozagt punktu itāļiem, kuri atkal nonāca četru punktu vadībā 7:3. Lai arī amerikāņi pēc sestā minimāli samazināja rezultātu starpību līdz -3 (4:7), tomēr izcīnītie seši punkti Itālijai atnesa pārliecinošu uzvaru ar 13:4 un vēsturisku panākumu – bronzas medaļas pasaules čempionātā, kas līdz šim nebija paveikts.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:5 Kanāda – ASV /pusfināls/
8:4 Zviedrija – Itālija /pusfināls/
8:6 Zviedrija – Kanāda /fināls/
13:4 Itālija – ASV /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. Zviedrija
2. Kanāda
3. Itālija

4. ASV
5. Skotija
6. Šveice
7. Vācija
8. Koreja
9. Čehija
10. Norvēģija
11. Somija
12. Nīderlande
13. Dānija

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji