Lasvegasa pulcēs pasaules spēcīgākās vīriešu kērlinga komandas cīņā par šī gada titulu

Nesen kā ar Šveices kērtingistu uzvarām visās spēlēs un titula izcīnīšanu beidzās pasaules čempionāts sieviešu komandām. Šonakt pēc Latvijas laika Lasvegasā ASV vīriešu komandas uzsāks cīņu par pasaules labākās kērlinga valsts godu. Sacensības norisināsies no 3. līdz 11.aprīlim.


Vēl tikai nesenajā 2018.gadā Lasvegasa uzņēma vīriešu komandas, kuras sacentās par čempionu titulu. Tieši tad Niklasa Edina vadītā Zviedrija izlase aizsāka nu jau pēc kārtas trīs pasaules čempionu titulu iegūšanu. Vai kāda no pārējām 12 valstīm spēs viņus apturēt gājienā pēc ceturtā? To uzzināsim turpmākās nedēļas laikā.

Dalībnieki: ASV, Čehija, Dānija, Itālija, Kanāda, Koreja, Nīderlande, Norvēģija, Skotija, Somija, Šveice, Vācija, Zviedrija.

Zviedrijas izlase šajā čempionātā noteikti uzskatāma par favorīti, kura nesen kā kļuva par olimpiskajiem čempioniem Pekinā. Viņiem konkurenci uz zelta medaļām sastādīs Pekinas olimpiskie bronzas medaļnieki no Kanādas ar Bredu Gušu priekšgalā. Ar ne tik augstiem sasniegumiem, bet pasaules čempionātu pieredzes bagāti, uz medaļām pretendēs Somija (skips – Kalle Kiskinens), Itālija (skips – Džoels Retornazs) un Nīderlande (skips – Vouters Gosgens). Lai arī šīs izlases nav uzskatāmas par favorītēm, tomēr pieredze var nostrādāt, jo tādu valstu kā Šveici (skips – Janeks Švallers) un Skotiju (skips – Kails Vaddels) pārstāvētās komandas pirmos reizi startēs pasaules vīriešu čempionātā. Savukārt Lukaša Klimas (Čehija), Tobiasa Tunes (Dānija), Sikstena Totceka (Vācija), Kima Čangmina (Koreja), Magnusa Ramsfjela (Norvēģija) un Korija Dropkina (ASV) vadītās komandas piedalīsies savā otrajā pasaules čempionātā.

Visas komandas izspēlēs viena apļa turnīru, lai noskaidrotu kopvērtējuma sešas labākās komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām. Pirmās un otrās vietas ieguvēji automātiski kvalificēsies pusfināla spēlēm, bet viņu pretinieki noskaidrosies cīņā starp 3. - 6. un 4. - 5.vietas komandām.
Pusfināla zaudētāji 10.aprīlī plkst. 21:00 pēc Latvijas laika sadalīs bronzas medaļas, bet uzvarētāji 11.marta naktī plkst. 02:00 pēc Latvijas laika noskaidros 2022.gada čempionu.


Izšķirošās spēles un pamatturnīra spēles tiešraidē varēs skatīties vietnē Recast.

Šajā čempionātā, tā pat kā pasaules čempionātā sievietēm, tiks izmēģināts jauns noteikums, kas neļauj katra enda sākumā – piecu brīvo sargu zonas likuma laikā, uz centra līnijas atrodošos sargu(s) pasist prom no centra līnijas, kas līdz šim tika atļauts, ļaujot komandai ar pēdējā metiena tiesībām atbrīvot mājas priekšu jau ar enda pirmajiem akmeņiem.

Foto: WCF/Celine Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji