Šveices kērlingistes dominē pasaulē jau trešo čempionātu pēc kārtas
Laikā posmā no 19. līdz 28. matram Kanādas pilsētā Princdžordžā tika aizvadīts pasaules čempionāts kērlingā sievietēm. Izcīnot uzvaras visās spēlēs, par čempionu titula ieguvējām kļuva Silvanas Tirinzoni vadītā Šveices izlase, kura spraigā cīņā ar 7:6 pārspēja Enjungas Kimas Korejas četrinieku.

Pēc pamatturnīra, kurā 13 valstu izlases aizvadīja viena apļa turnīru, ar 12 uzvarām nepārspēta kopvērtējumā līderos bija Šveices izlase. Koreja (37,42 cm), Kanāda (37,69 cm) un Zviedrija (42,09 cm), izcīnot deviņas uzvaras 12 spēlēs, tikai pēc papildrādītāja ieguva attiecīgi 2., 3. un 4.vietu. Atlikušās divas vietas play-off spēlēs izcīnīja ASV (8-4) un par pārsteigumu kērlinga faniem Dānijas izlase (7-5).

Diemžēl šis čempionāts neizpalika bez Covid-19 ietekmes. Aizvadot tikai divas spēles, Skotijas izlasē tika konstatēti pozitīvi testa rezultāti, pēc kuriem skotietes vairs neturpināja cīņu par pasaules čempionāta titulu. Tādu pašu likteni piemeklēja arī Japānas izlase, tiesa gan paša pamatturnīra beigās.

Līdz ar to pamatturnīra pirmās divas vietas Šveice  un Koreja automātiski iekļuva sacensību pusfinālā. Vienā no pusfināliem Šveice tikās ar Zviedriju (skips – Anna Haselborga), kura kvalifikācijas spēlē ar 8:6 pārspēja ASV (skips – Korija Kristensena). Šī pusfināla cīņa aizritēja ļoti spraigi, šveicietēm turpinot uzvaras gājienu un pārspējot zviedrietes ar 7:5. Tikmēr paralēli šai spēlei norisinājās Korejas un Kanādas (skips – Kerija Einarsone) duelis, kanādietēm kvalifikācijas mačā pārspējot Dāniju (skips – Madlēna Duponta) tikai ar 9:8. Savukārt pusfinālā Kanāda pēdējos divos endos nespēja ar pēdējo metienu iegūt punktus, kas ļāva korejietēm izcīnīt uzvaru ar 9:6 un vietu finālā.

Vispirms tika noskaidrotas bronzas medaļu ieguvējas. Cīņa strap Kanādas un Zviedrijas kērlingistēm norisinājās līdz pat ekstra endam. Lai arī pēc nospēlētas pus spēles zviedrietes atradās vadībā ar 4:2, tomēr cīņas otrajā daļā sāka dominēt kanādietes pārņemot vadību, ko astotajā endā ar "take out" metienu un diviem punktiem izdevās izlīdzināt Haselborgai 7:7. Pateicoties pēdējā metiena tiesībām ekstra endā, Einarsone izsita pretinieču akmeni un izcīnīja uzvaras punktu savai valstij (8:7), kā arī bronzas medaļas, Kanādai pēc trīs čempionātiem atkal kāpjot uz goda pjedestāla.

Fināla spēle iesākās labvēlīgi šveicietēm, kuras pēc nonullēta pirmā endā otrajā izcīnīja trīs punktus. Tieši pretējs sākums korejietēm, kad Kimai ar savu pēdējo metienu nācās spēlēt pret sešiem pretinieču akmeņiem mājā. Par laimi viņa izrādījās precīza (1:3), kas veicināja aizraujošu turpmāko spēles gaitu. Ejot lielajā pārtraukumā, korejietes jau atradās vien viena punkta attālumā 3:4, savukārt pēc septītā enda tika panākts neizšķirts 5:5. Astotajā un devītajā endā komandas apmainījās viena punkta guvumos, bet 10. endā ar lielisku dubulto "take out" metienu Alīna Petca atnesa Šveicei uzvaru ar 7:6 un zelta medaļas. Šveice ar šo uzvaru nodrošināja savai valstij trešo čempionu titulu pēc kārtas, bet Kimas sudraba medaļas ir līdz šim augstākais Korejas sasniegums sieviešu kērlinga komandu vēsturē.

Izšķirošo spēļu rezultāti:
7:5 Šveice - Zviedrija /pusfināls/
9:6 Koreja - Kanāda /pusfināls/
8:7 Kanāda - Zviedrija /bronzas spēle/
7:6 Šveice - Koreja /fināls/

Kopvērtējums:
1. Šveice
2. Koreja
3. Kanāda
4. Zviedrija
5. ASV
6. Dānija
7. Japāna (DNF)
8. Norvēģija
9. Vācija
10. Itālija
11. Turcija
12. Čehija
13. Skotija (DNF)
 
Foto: WCF/Jeffrey Au
 
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji