Kanādas ratiņkērlingisti otrās paralimpiskajās spēles pēc kārtas izcīna bronzas medaļas

Šodien, 11.martā Pekinas Ziemas paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrā norisinājās pusfināla spēles un cīņa par bronzas medaļām. Pēc zaudējuma pusfinālā bronzas medaļu ieguvējus noskaidroja mačā starp Slovākijas un Kanādas izlasēm. Sīvā cīņā tikai pēdējā endā noskaidrojās medaļu ieguvēji, par kuriem kļuva Kanādas izlase, uzvarot ar 8:3.


Pēc aizvadītā pamatturnīra kopvērtējuma četras labākās – Ķīnas, Slovākijas, Zviedrijas un Kanādas izlases nodrošināja vietu pusfinālā. Vienā no tiem tikās Ķīna ar Kanādu, bet otrā Slovākija ar Zviedriju. Par pārsteigumu parūpējās Slovākijas izlase, kura pirmo reizi paralimpisko spēļu vēsturē iekļuva labāko četriniekā.

Pusfinālā Slovākijai pretim stājās Zviedrija, kas līdz šim augstāk par bronzas godalgām paralimpiskajā ratiņkērlinga turnīrā nav tikusi. Šo spēli zviedri iesāka pārliecinoši ar trim nozagtiem punktiem pirmajos trīs endos (3:0). Slovāku daudzie akmeņi aiz centra sarga ļāva ar pēdējo “take out” metienu atspēlēt trīs punktus ceturtajā endā un lielajā pārtraukumā iet pie neizšķirta rezultāta 3:3.

Pēc pārtraukuma slovāki neapstājās un nozaga punktu, pirmo reizi izvirzoties vadībā ar 4:3. Zviedrija pēc rezultāta izlīdzināšanas sestajā endā 4:4, piespieda septītajā slovākus mest dubulto “take out” metienu, lai izcīnītu punktu, tomēr akmens par strauju nokrita, zviedriem vienu nozogot 5:4. Līdzīgi notika arī astotajā endā, kur slovākiem bija iespēja izcīnīt divus punktus un uzvaru, tomēr pēdējais mestais akmens pārkrita un zviedri nozaga vēl vienu, izcīnot uzvaru ar 6:4 un vietu zelta medaļu spēlē.

Phjončhanas spēļu pusfināla atkārtojumā kanādiešiem Pekinā bija iespēja revanšēties Ķīnai par zaudējumu 2018.gadā. Pēc viena punkta apmainīšanās pirmajos divos endos Ķīna izmantoja Kanādas kļūdu “take out” metienā trešajā endā un ar pēdējo metienu uz māju izcīnīja trīs punktus, nonākot vadībā ar 4:1. Kanādiešiem ceturtajā endā izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -1 (3:4), bet jau pēc lielā pārtraukuma mājinieki atkal guva trīs punktus, palielinot pārsvaru līdz 7:3. Kanādiešu nedienas pēdējos metienos turpinājās, kad sestajā endā pēc akmens izsišanas mestais akmens izrullēja ārā no mājas, ļaujot Ķīnai nozagt divus (9:3). Lai arī Kanāda spēja atspēlēt divus punktus septītajā endā 9:5, tomēr atspēlēt vēl četrus bez pēdējā metiena tiesībām astotajā pret tādu izlasi kā Ķīna ir neiespējami. Līdz ar to Ķīna savās mājās varēs aizstāvēt 2018.gadā Phjončhanas spēlēs izcīnītās zelta medaļas.


Fināla spēli tiešraidē 12.martā plkst. 08:35 varēs skatīties LTV7 kanālā.


Bronzas mačā Slovākijas izlase līdzīgi kā pusfinālā nespēja izmantot pēdēja metiena tiesības pirmajos endos, ļaujot kanādiešiem pirmos divos nozagt pa punktam. Tomēr jau pēc nonullēta trešā enda slovāki ceturtajā ar “take out” metienu izlīdzina rezultātu 2:2. Piektajā endā kanādieši tiek piespiesti uz tikai viena punkta ņemšanu, bet sestajā neprecīzais Slovākijas dubultais “take out” metiens ļauj Kanādai pievienot vienu nozagtu, nonākot vadībā ar 4:2. Septītajā endā Slovākijas pēdējais akmens izrādījās par vāju, lai rezultātu izlīdzinātu (3:4), bet astotajā tieši Kanādas pēdējie divi skipa metieni likvidēja slovāku mēģinājumu nozagt punktus, izcīnot uzvaru ar 8:3 un bronzas medaļas, līdz ar to tika atkārtots Phjončhanas spēlēs sasniegtais rezultāts.

Atgādinām, ka Latvijas ratiņkērlinga izlase 10 spēlēs izcīnīja četras uzvaras, kas komandas debijas paralimpiskajās ziemas spēlēs viņiem deva 9.vietu kopvērtējumā.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases rezultāti:
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
9:7 – Zviedrija
9:7 – Šveice
6:8 – Norvēģija
7:8 – ASV
4:8 – Lielbritānija
2:9 – Ķīna

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:5 Ķīna – Kanāda /pusfināls/
6:4 Zviedrija – Slovākija /pusfināls/
8:3 Kanāda – Slovākija /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1.
2.
3. Kanāda
4. Slovākija
5. ASV
6. Koreja
7. Norvēģija
8. Lielbritānija
9. Latvija
10. Igaunija
11. Šveice

Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji