Debiju paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlingisti noslēdz 9.vietā

Šodien, 10.martā Latvijas izlase noslēdza dalību Pekinas Ziemas paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrā. Pēdējā pamatturnīra spēlē viņiem pretim stājās spēcīgā Ķīna. Mājinieki jau no paša spēle sākuma rādīja skaistu spēli, liekot mūsējiem piekāpties sešos endos ar 2:9. Līdz ar to Latvijas izlases izcīnītās četras uzvaras pamatturnīrā viņus šajā turnīrā ierindo 9.vietā.


1.ends – Latvijas izlase uz šo spēli tikai nedaudz pamainīja spēlētāju izkārtojumu. Skipa pozīcijā atpakaļ ir Poļina Rožkova, kura metīs kā trešā, bet enda pēdējie divi akmeņi būs Sergejam Djačenko. Tomēr kā visās iepriekšējās spēlēs pirmos akmeņus met Ojārs Briedis, savu pirmo šīs spēles akmeni iemetot ļoti tuvu mājas centrā. Enda turpinājumā abas komandas spēlē aizsardzības spēli, izsitot viena otras akmeņus. Līdz māja ir tukša un abas komandas uzmet pa sargam. Ķīnieši mūsu uzliktos sargus sit ārā no spēles, līdz ķīnieši kļūdās pirms mūsu pēdējiem diviem akmeņiem. Sergejs Djačenko iemet savu pirmo akmeni tieši mājas centrā un otru virs tā mājas priekšā, kas palīdz nozagt pirmo punktu.

2.ends – Pēc Brieža uzliktā sarga, ķīnieši savu pirmo akmeni liek aiz šī sarga, kas nonāk nedaudz aiz centra līnijas. Briedis pieliek savu tam klāt labākā pozīcijā, to pašu atkārto ķīnieši. Pretinieki pēc vairākiem metieniem vairs nesit ārā sargus, bet ieliek mājā vēl vienu akmeni tuvāk centram. Pēc vairākām kļūdām abu komandu izpildījumā tā arī paliek +2 Ķīnas izlasei (2:1).

3.ends – Pēc pretinieku iemestā akmeņa mājas centrā, Briedis izsit to ārā no spēles. Brieža otrais metiens nonāk sānu sarga pozīcijā, uz ko ķīnieši atbild ar savu akmeni otrā mājas malā. Līdz  pēdējiem diviem akmeņiem situācija izmainījusies tikai sargu zonā, kur atrodas daudz akmeņu. Ķīnieši ar pirmo skipa akmeni iemet mājā, bet tas ir atvērts. Pēc Djačenko kļūdas ķīniešiem jau +3. Tikai pēc mērīšanas noskaidrojās, ka nedaudz tuvāk centram ir Ķīnas akmens, ļaujot viņiem nozagt un izvirzīties vadībā ar 3:1.

4.ends – Ķīnas pirmā spēlētāja abus savus akmeņus iemet mājā, tomēr tie aizslīd aiz centra līnijas. Tikmēr Briedis uzliek divus sargus. Tupinājumā abas komandas cenšas iekarot mājas centru, līdz Ķīnas trešais spēlētājs rada viņiem +3. Latvijas izlasei nākas dzīties pakaļ pretinieku akmeņiem, lai atkal nezaudētu punktus. Sarežģīts pēdējais metiens mums neizdodas un pretinieki nozog trīs punktus (1:6).

5.ends – Šis ends iesācies līdzīgi kā iepriekšējais, tik Briedim savu otro iemetot tuvāk mājas centram kā tajā esošie divi pretinieku akmeņi. Ķīniešiem izdodas lielisks “take out” metiens un pēc mūsu kļūdas viņi jau sakrājuši četrus akmeņus mājā. Pēc vairākiem akmeņiem Rožkova izpilda skaistu “take out” metienu, ar mesto akmeni parullējot zem Ķīnas uzliktā sarga. Tikmēr Ķīnas skips atbild ar tik pat lielisku metienu, caur savu sargu izsitot mūsu akmeni. Djačenko roka tomēr nenodreb un ar pēdējo akmeni izcīna Latvijai punktu (2:6).

6.ends – Pēc diviem izmestiem akmeņiem cauri mājai Ķīnas izlase sāk mūsu centra sargu izsišanu. Rožkovas neuzmestais akmens sarga pozīcijā neko daudz neietekmē, jo kļūdās arī pretinieks. Djačenko provocē pretinieku un aizmet daļēji aiz centra sarga, bet tas netraucē pretinieku skipam precīzi to izsist. Līdzīgi arī pēdējo Djačenko iemet tuvu centram un mazliet atvērtu. Arī šis tiek izsist un Ķīnas trīs punkti (9:2) liek mūsu izlasei paspiest rokas un noslēgt šo turnīru ar zaudējumu.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs Latvijas Radio pēc spēles ar Ķīnu:
“Spēcīgs pretinieks. Ļoti pragmatiski spēlē. Mēs viņus ne reizes neesam vinnējuši. Viņus vinnēt var, jo to ir pierādījušas daudzas komandas, arī tās, kas atrodas šeit.

Kopumā mums ir daudz zaudējumu ar vienu, diviem punktiem pretiniekam, kas ir nomināli vājāks par mums, bet šoreiz atradīsies virs mums, jo kopējais uzvaru un zaudējumu skaits ir vienāds.”


Lai arī mūsu izlasei ar Norvēģiju un Lielbritāniju ir vienāds uzvaru un zaudējumu skaits, tomēr zaudējumi tieši šīm izlasēm ierindo Latvijas ratiņkērlingistus zemāk – 9.vietā. Savukārt kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies rīt, 11.martā plkst. 08:35. Vienā no pusfināliem sacentīsies Ķīna ar Kanādu, bet otrā Slovākija ar Zviedriju. Fināla spēli tiešraidē 12.martā plkst. 08:35 varēs skatīties LTV7 kanālā.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
9:7 – Zviedrija
9:7 – Šveice
6:8 – Norvēģija
7:8 – ASV
4:8 – Lielbritānija
2:9 – Ķīna

17.kārtas citu spēļu rezultāti:
10:4 Koreja – Zviedrija
7:6 Slovākija – Igaunija

Kopvērtējums:
1. Ķīna 10-8-2 Q
2. Slovākija 10-7-3 Q
3. Zviedrija 10-7-3 Q
4. Kanāda 10-7-3 Q
5. ASV 10-5-5
6. Koreja 10-5-5
7. Norvēģija 10-4-6
8. Lielbritānija 10-4-6
9. Latvija 10-4-6
10. Igaunija 10-3-7
11. Šveice 10-1-9


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji