Ratiņkērlingistus spēles beigās iegāž metienu izpildījums, piekāpjoties Norvēģijai

Šodien, 8.martā Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlinga izlase pēc uzvaras pār Šveices valstsvienību sacentās ar Norvēģiju. Ja spēles pirmajā pusē mūsu izlase bija savākta un fokusēta cīņai, tad spēles galotnē tas viss pagaisa. Pārāk lielais kļūdu daudzums noveda pie trešā zaudējuma ar 6:8.

 

1.ends – Spēli Norvēģija atklāj ar tālu centra sargu, aiz kura Ojāra Brieža aizmesto akmeni norvēģi izsit. Komandas apmainās nelielām kļūdām, turpinot spēli novirzīt uz mājas centru. Sergejs Djačenko ar savu pirmo akmeni sagādā Latvijai +2, bet jau ar nākamo Norvēģija to labo sev par labu un jau viņiem +1. Djačenko lieliski nospēlē, kā arī norvēģu kļūda atkal nostāda mūsu izlasi +2 pozīcijā, kas paliek līdz enda beigām.

2.ends – Mūsu izlase sāk endu ar diviem akmeņiem mājā, kurus Norvēģijas komandas pirmā spēlētāja izsit. Turpinājumā komandas apmainās “take out” metieniem. Neliela neprecizitāte Djačenko pirmā metiena izpildījumā norvēģiem dod +2, tomēr jau pirms Norvēģijas skipa pirmā akmens tukša māja, kas tā arī paliek līdz enda beigām.

3.ends – Briedis pirmos akmeņus atkal met mājā. Norvēģija spēlē uz viena mūsu akmens izsišanu, ar ko mūsējie arī atbild ar pretinieku akmens izsišanu. Tiek sagaidīta norvēģu kļūda, bet mūsu spēlētāji to neizmanto, abām komandām spēles situāciju kardināli nemainot. Pēc pāris metieniem spēle tiek novirzīta uz mājas centru, kur pirms pēdējā mūsu akmeņa viens labāks pretiniekiem, to papildinot ar vēl vienu, kas ļauj izlīdzināt rezultātu 2:2.

4.ends – Komandas enda sākumā apmainās ar pāris “take out” metieniem, pēc kuriem Briedis savu izmet cauri mājai. Tas dod iespēju pretiniekiem uzlikt otru centra sargu, vieno tiem Lasmanam izsitot no spēles, bet otru uzmet nedaudz par vāju, tikai nedaudz pieķerot māju. Abas komandas nekādi nevar atrast mājas centra spēku. Djačenko vienu no mūsu sargiem pasit tuvāk centram, kas dod +2. To maina Norvēģijas skipa pēdējais metiens, kas apstājas tuvu centram kā otrs labākais. Rožkovai sarežģītais metiens, lai iegūtu divus punktus, neizdodas, endu noslēdzot ar +1 (3:2).

5.ends – Latvija endu uzsāk ar diviem centra sargiem, aiz kuriem Lasmans iemet savu pirmo mājā. Norvēģiem nekas cits neatliek, kā sist mūsu sargus, kas neizdodas kā plānots. Šo situācija Latvija neizmanto, neiemetot vēl vienu mājā. Pēc Djačenko pirmā metiena paliek tukša māja, norvēģiem arī savu izmetot cauri. Toties ar otro Djačenko lieliski aizmet aiz centra sargiem, atstājot redzamu tikai nelielu akmens malu. Norvēģi kļūdās tā izsišanā, bet Rožkova viņiem situāciju sarežģī vēl vairāk, iemetot virs esošā aizslēptu akmeni. Kļūda Rožkovas pēdējā metienā deva iespēju pretiniekiem sist atvērtu mūsu akmeni, tomēr Norvēģijas skips kļūdās, mūsu komandai nozogot divus punktus un izvirzoties vadībā ar 5:2.

6.ends – Abas izlases šo endu iesāk ar sargiem, aiz kuriem aizmet savu akmeni mājās, mums spēlējot uz centru, bet norvēģiem uz mājas sānu. Pēc precīziem Lasmana metieniem, mūsu izlasei viens labāks mājā aiz diviem sargiem. Norvēģi mazliet pamaina situāciju, pēc kuras Latvijas izlase paņem minūtes pārtraukumu. Pēc Djačenko divām kļūdām norvēģiem +3 un minūtes pārtraukums, pēc kura norvēģi sev sabojā situāciju, ko piepalīdz sabojāt arī Rožkova un nu jau tikai +1 pretiniekiem. Savukārt ar pēdējo Rožkova kļūdās, Norvēģijai izlīdzinot rezultātu 5:5, izpildot precīzu “take out” metienu.

7.ends – Norvēģija uzsāk precīzi, bet mūsu izlases metieni vairs nav tik labi kā spēles sākumā. Jau pēc pieciem izmestiem akmeņiem +3 norvēģiem. To labo Djačenko, nodrošinot Latvijai +2 un piespiežot norvēģu skipu pirmajā metienā uz kļūdu. Viņa otrais metiens nonāk pavisam tuvu centram, piespiežot mūs paņemt tikai punktu 6:5.

8.ends – Endu uzsākam ar centra sargu, bet norvēģi ar sānu sargu. Turpinājumā kļūda norvēģiem ļauj mums atrasties mājā ar diviem akmeņiem. Norvēģijas trešais spēlētājs ar savu otro akmeni izpilda lielisku metienu, kas Rožkovai liek kļūdīties savā pirmajā metienā un pēc norvēģu skipa pirmā akmens viņiem jau +2. Rožkova izpilda perfektu metienu uz mājas centru un +1 mums, tomēr pretinieku skipam roka nenodreb un viņi tiek pie uzvaras ar 8:6.

Latvijas izlases spēlētāja Agra Lasmana komentārs Latvijas Radio pēc spēles ar Norvēģiju:
“No sākuma viss sanāca un bija labi, nonācām līderos ar +3. Tad ielaidām trīs un beigas tādas nervozas sanāca. Vajadzēja vienkāršāk spēli novadīt līdz galam, bet šoreiz nesanāca.”


Rīt, 9.martā plkst. 13:35 pēc Latvijas laika mūsu izlasei pretim stāsies ASV. Pretinieki Pekinā nokļuva pateicoties uzvarētam 2021.gada B divīzijas pasaules čempionātam, kas ieveda viņus A divīzijā, kurā pērnā gada oktobrī, šeit pat Pekinā izcīnīja 4.vietu. Tiesa Pekinas paralimpisko spēļu turnīrā viņiem tik labi nesokas.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
9:7 – Zviedrija
9:7 – Šveice
6:8 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna

10.kārtas citu spēļu rezultāti:
7:2 Slovākija – Koreja
6:4 Zviedrija – Igaunija

Kopvērtējums:
1. Zviedrija 5-4-1
2. Kanāda 6-4-2
3. Latvija 7-4-3
4. Lielbritānija 5-3-2
4. Ķīna 5-3-2
4. Slovākija 5-3-2
7. Norvēģija 6-3-3
8. ASV 5-2-3
9. Koreja 6-2-4
9. Igaunija 6-2-4
11. Šveice 6-1-5


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji