Precizitātes uzlabojums spēles otrajā daļā atnes ratiņkērlingistiem otro uzvaru Pekinā

Šodien, 6.martā Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs ratiņkērlinga turnīrā Latvijas izlase otrajā mačā tikās ar Slovākiju. Pateicoties labajai metienu precizitātei spēles galotnē, tika izcīnīta svarīga uzvara pār Slovākiju ar 8:4.


1.ends – Pirmo reizi šajā turnīrā Latvijas izlasei pirmajā endā ir pēdējā metiena tiesības. Spēle tiek uzsākta piesardzīgi no mūsu izlases puses, savukārt slovāki mēģina krāt centra sargus, lai nozagtu kādu punktu. Trešais Slovākijas spēlētājs ar savu pirmo akmeni nodrošina +2 mājā, Sergejam Djačenko ar savu pirmo metienu izsitot vienu no tiem. Nākamajos divos komandu metienos norit līdzīgs scenārijs, līdz kamēr Poļina Rožkova veic dubulto “take out” metienu, savu atstājot mājā. Slovāku pēdējais spēlētājs to izsit, paliekot ar vienīgo akmeni mājā, ko nolemjam izsist kopā ar savējo, lai nonullētu endu. Diemžēl metiens izrādās par platu, pretiniekiem nozogot punktu.

2.ends – Slovākija tā pat kā pirmajā endā sāk ar centra sargu, bet Ojārs Briedis uzmet sānu sargu. Pēc vēl viena centra sarga Briedis atbild ar vēl vienu sānu sargu, lai gan bija doma akmeni ielikt mājā. Pretinieki beidzot izmanto savu centra sargu un ieliek savu ceturto akmeni tuvu mājas centram, liekot mūsu izlasei atspēlēties. Kļūda Slovākijas ceturtā spēlētāja metienā ļauj Rožkovai ielikt otru labāku akmeni mājas centrā. +2 noturas arī pēc Rožkovas otrā metiena, panākot 2:1 mūsu izlases labā.

3.ends – Pirmie divi Brieža metieni nonāk mājā, vienu no tiem Slovākijai mēģinot izsist un norullēt uz sānu zem sava sarga, tomēr norullēšana neizdevās. Turpinājumā tiek spēlēts uz atvērtu māju, bez sargiem, ar diviem mūsu akmeņiem mājā. Pēc garām aizmesta “take out” metiena no slovāku puses, mūsu izlase papildina ar vēl vienu akmeni mājā pirms Rožkovas metieniem. Rožkova daļēji realizē savus metienus, kas ar pēdējo dubulto “take out” metienu ļauj slovākiem panākt neizšķirtu 2:2.

4.ends – Pēc Slovākijas uzmestā centra sarga, Brieža mēģinājums likt savu akmeni aiz tā mājā, apstājas sarga pozīcijā, piepalīdzot pretiniekiem, kuri ar nākamo lieliski aizslēpjas aiz šiem sargiem. Enda turpinājumā mūsu kļūdas slovāki pārvērš jau trīs savos akmeņos mājā. Bet pateicoties Djačenko metienam, tiek likvidēti divi akmeņi. Enda beigās Rožkovai jāmet pret diviem slovāku akmeņiem, izpildot neprecīzu “take out” metienu un zaudējot divus punktus 2:4.

5.ends – Slovāki neko daudz nemaina savā taktikā un endu pēc lielā pārtraukuma uzsāk ar centra sargiem, bet mūsu izlase spēlē uz mājas malām. Tomēr jau ar Lasmaņa pirmo metienu tiek izlemts izsist vismaz vienu no centra sargiem, kas izdodas. Enda vidus daļā abas komandas apmainās kļūdainos metienos, pēc pieciem izmestiem abu komandu akmeņiem māja joprojām tukša. Tad Djačenko ar savu otro akmeni beidzot ieliek akmeni mājā, tomēr nedaudz aiz centra līnijas. Pēc slovāku metiena arī Rožkova izpilda izcilu metienu, izdarot spiedienu uz pretiniekiem, lai nezaudētu šajā endā trīs punktus. Slovāku spēlētājs samazina mūsu akmeņu skaitu tuvāk centram līdz vienam, ko Rožkova nepapildina, jo pēdējais metiens izrādās par vāju 3:4.

6.ends – Pēc mūsu izlases uzliktā centra sarga, aiz tā slovāki perfekti noslēpj savu akmeni. Savukārt pēc pāris metieniem Lasmans iemet savu akmeni vēl tuvāk centram aiz sargiem, atkārtojot to pašu ar savu otro akmeni, nu jau +2 Latvijai. Slovāku mēģinājums mest savu akmeni cenrā pa otru malu beidzās ar neveiksmi, atstājot akmeni mums par labu – sarga pozīcijā.  Slovākijas ceturtais spēlētājs turpina demonstrēt ļoti labu metienu izpildījumu, ar savu pirmo metienu novietojot akmeni ļoti līdzīgā pozīcijā kā mūsu divi akmeņi. Taču Rožkova ar savu akmeni paspiež nedaudz tiko uzmesto slovāku akmeni uz mājas beigām, kas dod Latvijai +3 pirms pēdējā Slovākijas metiena. Pēdējais metiens viņiem tomēr izrādās par platu, kas ļauj mūsu izlasei nozagt divus punktus un izvirzīties vadībā ar 5:4.

7.ends – Briedis pirmo akmeni iemet ļoti tuvu mājas centram, pēc tam uzliekot sargu, tomēr tas nav vienā līnijā ar mājas akmeni. Tikmēr slovāki spēlē uz mājas malu. Pēc Slovākijas kļūdas Lasmana divi precīzi metieni mums dod +2 mājā, kas enda turpinājumā pārvēršas par +3, uzspiežot pretiniekiem savu spēli. Pirms otra Djačenko metiena tiek paņemts minūtes pārtraukums, lai izrunātu tālāko rīcību – nozagt punktus vai atdot ne vairāk kā vienu punktu. Mūsu pozīcija mājā tiek sargāta, neļaujot slovākiem izsist vistuvāk centram esošo Latvijas akmeni. Arī slovāki paņem minūtes pārtraukumu pirms šī enda pēdējā metiena. Mēģinājums izspiest mūsu akmeni no centra un paņemt punktu beidzas ar pārāk spēcīgu metienu, kas dod mūsu izlasei trīs nozagtus punktus un vadību ar 8:4.

8.ends – Pirmos divus akmeņus mūsu izlase izmet cauri, lai neradītu pretiniekiem iespēju tos izmantot savā labā, tikmēr slovāki sāk ar diviem sānu sargiem, aiz viena no tiem aizslēpjot savu trešo mesto akmeni. Enda vidū Slovākija mēģina likt sargus savam vienam akmeni, ar cerību, ka mūsu izlase nokļūdīsies, lai varētu domāt pat rezultāta izlīdzināšanu. Kļūda tiek sagaidīta no Djačenko pirmā metiena, tomēr slovāku trešais spēlētājs to neizmanto. Slovākiem tā arī neizdodas savākt vajadzīgos punktus, Latvijai izcīnot uzvaru ar 8:4.

Latvijas izlases spēlētāja Ojāra Brieža komentārs pēc spēles ar Slovākiju:
“Pēc šīs spēles jūtos ļoti labi. Ir atvieglojums, ka ir uzvara. Ar šo komandu mums vajadzēja spēlēt uz uzvaru, obigāti.
Spēles sākums nesanāca. Vēl bija atskaņas no pagājušās spēles, bet otrajā daļā jau bija pārliecība, pretinieks arī kļūdījās un mums aizgāja. Parādījās enerģija, labāks garastāvoklis, tad arī sāka sanākt.”


Rīt, 7.martā plkst. 03:35 mūsu izlase principiālā cīņā tiksies ar sīkstajiem kaimiņiem no Igaunijas. Arī viņiem šī ir debija paralimpiskajās spēlēs, ko viņi sasniedza, izcīnot kvalifikācijas punktus 2019. un 2020.gada pasaules čempionātos.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
/07.03./ 03:35 – Igaunija
/07.03./ 08:35 – Zviedrija
/08.03./ 03:35 – Šveice
/08.03./ 08:35 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna

5.kārtas citu spēļu rezultāti:
9:3 Ķīna – Igaunija
9:4 Koreja – Norvēģija 

Kopvērtējums:
1. Kanāda 3-3-0
2. Zviedrija 2-2-0
3. Norvēģija 3-2-1
3. Latvija 3-2-1
5. Lielbritānija 2-1-1
6. Slovākija 3-1-2
6. ASV 3-1-2
6. Šveice 3-1-2
6. Ķīna 3-1-2
6. Koreja 3-1-2
11. Igaunija 2-0-2


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji