Divu pirmo endu spēlē Latvijas ratiņkērlingisti zaudē Kanādai

Šodien, 6.martā Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs ratiņkērlinga turnīrā Latvijas izlase aizvadīja spēli pret Kanādu. Pēc neierastā spēles sākuma, kad nācās pārspēlēt pirmo endu, mūsu izlase piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 3:10.


1.ends – Šajā spēlē negaidīti pirmais ends tika izspēlēts atkārtoti, jo, pirmo reizi spēlējot, enda beigās bija nepieciešams mērīt Kanādas akmeni vai tas atrodas ieskaites zonā – mājā. Tomēr viens no brīvprātīgajiem palīgiem akmeni izkustināja, ko vairs nevarēja nomērīt. Kanādiešiem bija izvēle paņemt savu vienu punktu vai arī spēlēt endu no jauna, izvēloties otro variantu.

Spēles zīmējums līdzīgs kā uzsākot spēli – agresīvs, ar mūsu centra sargiem, lai nozagtu punktu šajā endā. Tikai šoreiz kanādieši izmanto tos un iet aiz sargiem, ko jau nākamajā metienā izsit Agris Lasmans. Pēc tam mūsu izlase turpina likt savus akmeņus mājā, bet pretinieki turpina tos izsist, līdz Inai Forestai sanāk dubultais “take out”, noslēpjot savu mesto akmeni aiz centra sargiem. Viņa turpina ar vēl vienu labu metienu, nodrošinot kanādiešiem +2. Diemžēl Poļina Rožkova ar savu pēdējo metienu iestumj kanādiešu sargu mājā, un kanādieši saviem trim pievieno ceturto, Latvijai nonākot iedzinējos ar 0:4.

2.ends – Ja otro endu kanādieši uzsāk ar perfektu pirmo metienu, tad mūsu izlase nespēja savu pārdabūt pāri “hog līnijai”. Spēle turpinās ar “take out” metieniem no mūsu izlases puses, kas neļauj veidot spēli, lai izcīnītu vairāk punktus, kanādiešiem uzspiežot savu spēli.  Pirms pēdējā mūsu izlases metiena Kanādai tuvāk centram atrodas trīs akmeņi. Tomēr Rožkova precīzi pierē trāpa un izsit pretinieku akmeni, lai izcīnītu pirmo punktu šajā spēlē (1:4).

3.ends – Lai mūsu izlase varētu atspēlēties, ir nepieciešams uzlabot metienu izpildījumu. Šajā endā mūsu izlase atkal spēlē ar centra sargiem. Kanāda ar otro enda akmeni nolemj slēpties aiz šiem sargiem, uzmetot nedaudz par spēcīgu, ko izmanto mūsējie. Lasmans savu akmeni piemet priekšā, nonākot tuvāk centram, to pašu izdarot ar savu otro metienu pēc kanādiešu kļūdas. Pretinieku kļūdas turpinās, kas dod arvien lielāku iespēju Latvijai nozagt punktus. Foresta turpina savu precīzo spēli, likvidējot vienu no diviem mūsu akmeņiem, kas atrodas tuvāk centram. Rožkovas mēģinājums atkal nonākt +2 situācijā beidzas ar vājāku metienu, kas uzkrīt sargam. Tomēr enda beigas izvēršas labvēlīgas mums. Pēc akmeņu mērīšanas mūsu akmens tuvāk centram, nozogot punktu un panākot 2:4. Tas viss pateicoties labākam metienu izpildījumam.

4.ends – Šo endu komandas uzsāk gandrīz tā pat kā iepriekšējo – Latvija ar centra sargiem, bet Kanādai viens akmens mājās. Pēc kanādiešu spēlētāja kļūdas, lai izsistu centra sargus, mūsu izlase turpina būvēt centru ciet, papildinot ar trešo sargu. Uz enda beigām pretinieki nolemj vairs nesist mūsu sargus, bet iet aiz tiem, kas izdodas perfekti.

5.ends – Pēc Kanādas akmeņa, kas nonāca mājā aiz centra līnijas, mūsu izlase uzsāk ar sānu sargu. Pretinieki turpina savus akmeņus mest aiz centra līnijas, bet mūsu izlase turpina kļūdīties. Beidzot pēc Djačenko pirmā metiena mūs viens akmens atrodas mājā un tuvāk centram, tomēr Foresta atkal rāda skaistu spēli, veiksmīgi likvidējot mūsu akmeni. Pirms pēdējā šī enda metiena Rožkovai jāmet pret četriem pretinieku akmeņiem. Diemžēl metiens ir par vāju, nonākot 2:10 iedzinējos.

6.ends – Lai arī rezultāts izsaka visu un Latvija bija gatava paspiest rokas pēc piektā enda, tomēr noteikumi paredz, ka ir jānospēlē kā minimums seši endi. Pirmos divus kanādieši izmet cauri, bet mūsējie  mēģina krāt punktus, ko enda gaitā pretinieks neļauj, izpildot precīzus metienus. Gala rezultātā Rožkova ar pēdējo metienu izcīna vienu (3:10) un visa komanda paspieš pretinieku rokas, atzīstot viņu pārākumu.

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Kanādu:
“Sākumā spēlē mēs iegājām tā lēni. Pirmajā endā vēl sanāca tas pārpratums  ar palīgu, kurš noņēma akmeni. Tas bija tāds moments, kas nedaudz izsita no ritma.

Mazas kļūdas izpildījumā, kur pielaides varēja būt uz otru pusi. Tas vērsa šo spēli mums nelabvēlīgā gultnē. Ar pirmo endu iedevām pretiniekam pārliecību. Un kanādieši ir kanādieši – viņiem to tik vien vajadzēja. Pēc tam mums bija grūti tikt atpakaļ, līdz ar to likumsakarīgs zaudējums.

Jebkurā gadījumā mēs neesam satriekti. Tas nav nekas traģisks un spēlē pret Slovākiju tiks parādīts pilnīgi cits sniegums.”


Nākamā Latvijas izlases spēle šodien plkst. 13:35 ar Slovākiju. Slovākijas izlases skipam Radoslavam Durim šīs būs trešās paralimpiskās spēles. Tā pat viņš ir startējis deviņos pasaules čempionātos, kas pēdējos trīs ļāva nodrošināt kvalifikācijas punktus Pekinas spēlēm.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
/06.03./ 13:35 – Slovākija
/07.03./ 03:35 – Igaunija
/07.03./ 08:35 – Zviedrija
/08.03./ 03:35 – Šveice
/08.03./ 08:35 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna

4.kārtas citu spēļu rezultāti:
9:6 ASV – Igaunija
8:7(EE) Šveice – Koreja

Kopvērtējums:
1. Kanāda 3-3-0
2. Zviedrija 2-2-0
2. Norvēģija 2-2-0
4. Lielbritānija 2-1-1
4. Latvija 2-1-1
4. Slovākija 2-1-1
7. ASV 3-1-2
7. Šveice 3-1-2
9. Igaunija 1-0-1
10. Koreja 2-0-2
10. Ķīna 2-0-2


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji