Latvijas ratiņkērlinga izlasei vēsturisks starts paralimpiskajās spēlēs

Vakar, 4.martā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā tika atklātas 13. ziemas paralimpiskās spēles. Stadiona gaismās izgāja arī Latvijas komanda, kura šajās paralimpiskajās spēlēs no 5. līdz 12.martam sacentīsies ratiņkērlinga turnīrā. Šodien, 5.martā plkst. 13:35 savā debijas spēlē mūsu izlase tiksies ar Dienvidkoreju.


Latvijas ratiņkērlinga izlase šobrīd izdara nozīmīgu ierakstu ne tikai Latvijas Paralimpiskās komitejas, bet arī Latvijas Kērlinga asociācijas vēstures lappusēs, kļūstot par pirmo ziemas paralimpisko spēļu komandu. Ratiņkērlingam kopš tā pirmsākumiem Latvijā bija nepieciešami 12 gadi, lai nokļūtu ziemas paralimpiskajās spēlēs. Pēc Phjončhanas spēlēm 2018.gada novembrī Latvijas izlase B divīzijas pasaules čempionātā finišēja 3.vietā, kas deva iespēju cīnīties par paralimpiskajiem punktiem A divīzijas čempionātā 2019.gada martā.

Kopš tā laika Latvijas izlase ir noturējusies A divīzijā un sakrājusi kvalifikācijas punktus, kuri, noslēdzot 2020.gada pasaules čempionātu, mūsu valsti kvalificēja Pekinas Ziemas paralimpiskajām spēlēm. Smags darbs un neatlaidība Poļinu Rožkovu (skips), Ojāru Briedi, Agri Lasmani un Sergeju Djačenko ir aizvedusi līdz Ledus kubam, kurā šodien, 5.martā plkst. 13:35 pēc Latvijas laika viņi tiksies ar Dienvidkorejas izlasi. Spēlei tiešraidē varēs sekot līdzi LTV7 kanālā.


Latvijas izlases gaidāmie pretinieki šajā turnīrā: Dienvidkoreja, Kanāda, Slovākija, Igaunija, Zviedrija, Šveice, Norvēģija, ASV, Lielbritānija, Ķīna.


Mūsu pirmais pretinieks – Dienvidkoreja, šādā sastāvā pirmo reizi starptautiska līmeņa sacensībās debitēja 2021.gada pasaules čempionātā, kas norisinājās šajā pašā Ledus kubā, un, tā pat kā Latvijas kērlingisti, debitēs arī paralimpiskajās spēlēs.

Latvijas ratiņkērlinga izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pirms gaidāmās spēles:
“Atšķirībā no oktobra (2021.gada pasaules čempionāta Pekinā – aut.piez.) beidzot te ir normāls ledus. Ledus ir diezgan pietuvināts ledum kāds labākajos gados bija Rīgas Kērlinga hallē. Ir gan ātrums, gan kritums, gan arī stipro un lēno metienu regularitāte. Līdz ar to jūtamies vismaz šobrīd komfortabli un mierīgi, jo mūs nekas īpaši nepārsteidz.
Esam aizvadījuši divus treniņus. To, ko gribējām treniņos izdarīt, esam izdarījuši. Brīvi, bez lieliem uztraukumiem varēsim doties uz pirmo spēli.
Spēle ar Dienvidkoreju ir kā robežšķautne, uz kuru pusi mēs virzīsimies, jo pretinieks ir mūsu līmeņa. Līdz ar to tas parādīs – vai mēs varam daudz ko panākt šajā turnīrā, vai nu...kāds cits variants.”

Ojārs Briedis ceļā no atklāšanas ceremonijas autobusā jau sāka domāt par spēli: “Kā varētu būt, ko darīsim? Nevaru sagaidīt spēli, lai varētu uzspēlēt, izjust adrenalīnu un uzvaras prieku.” Savukārt Poļina Rožkova cer, ka pirms gaidāmās debijas spēles neatnāks papildus atbildība: “Jo lielāka atbildība, jo švakāk sanāk.” Tomēr par spēli daudz domas Rožkovai pēc ceremonijas nebija, jo galvenais ir labi izgulēties, lai ar jauniem spēkiem, vēsu prātu un bez liekām emocijām sāktu cīņu turnīrā.

Diemžēl pirmajā spēlē komandu uz treneru un rezervistu soliņa nevarēs atbalstīt mūsu izlases rezerves spēlētājs Aleksandrs Dimbovskis, kuram kopš 28.februāra vēl aizvien uzrāda pozitīvu Covid-19 testu, lai gan pašam spēlētājam nekādu simptomu nav un viņš jūtas labi, atrodoties izolācijā.


Kā jau ziņās iepriekš tika minēts, tad Starptautiskā Paralimpiskā komiteja izslēdza Krievijas un Baltkrievijas sportistus no startēšanas šajās spēlēs, līdz ar to Latvijas ratiņkērlinga izlase, kā arī pārējās izlases, spēli pret Krieviju neaizvadīs. Šīs iepriekš paredzētās spēles laikā visām komandām būs iespēja aizvadīt 30 minūšu treniņu.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
/05.03./ 13:35 – Dienvidkoreja
/06.03./ 08:35 – Kanāda
/06.03./ 13:35 – Slovākija
/07.03./ 03:35 – Igaunija
/07.03./ 08:35 – Zviedrija
/08.03./ 03:35 – Šveice
/08.03./ 08:35 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna


Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: WCF/Alina_Pavlyuchik
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji